Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno!!! Pokretanje kompresora iz zamrzivaca sa 12vdc-220vac pretvaracem HITNO!!!

[es] :: Elektronika :: Hitno!!! Pokretanje kompresora iz zamrzivaca sa 12vdc-220vac pretvaracem HITNO!!!

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stricjoze
josip Grabarevic
Subotica

Član broj: 109131
Poruke: 21
*.tippnet.co.rs.



Profil

icon Hitno!!! Pokretanje kompresora iz zamrzivaca sa 12vdc-220vac pretvaracem HITNO!!!10.11.2011. u 14:41 - pre 151 meseci
Postovani forumasi!

Imam jedan problem za sada.

Ucestvujem u projektu izgradnje prototipa ekoloskog vozila (tricikle) za pokretnu prodaju sladoleda. Na tricikli imam dva akumulatora od po 100Ah vezani u paralelnu vezu 12V i imam naponski pretvarac od 12vdc-220vac 2000w maksimalnog opterecenja. Kompresor u zamrzivacu je tipa danfoss NL11F i snage je izmedju 180w i 200w problem je u tome sto je taj kompresor tromi. U ovom slucaju nisam u mogucnosti da menjam kompresor za neki drugi i zato mi treba resenje bas za ovaj tip kompresora. Probao sam da pokrenem svoj frizider kuci i radilo je bez problema.
Moj problem je u peaku ili u strujnoj karakteristici motora. Kako mogu da ga izbegnem???
Znam da postoje soft starteri i frekventni regulatori ali moje pitanje da li se izbegne strujna karakteristika na 12vdc?

Imam 12Vdc -> 220Vac -> (soft starter,frekventni regulator) -> kompresor od 200W.
Da li na 12V imam i dalje strujnu karakteristiku?

Nadam se da sam pogodio moju problematiku.

Ako mislite da je nesto drugo problem onda mi molim Vas napomenite.

Sta vi mislite da mogu da uradim povodom ovog problema? da li da se baziram na meko upustanje motora ili imate neki drugi predlog.

Svaka pomoc je dobrodosla

Bio bih Vam zahvalan na brzom odgovoru.

S postovanjem,
Stricjoze
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Hitno!!! Pokretanje kompresora iz zamrzivaca sa 12vdc-220vac pretvaracem HITNO!!!10.11.2011. u 21:02 - pre 151 meseci
http://www.ra.danfoss.com/Tech...0hz_60hz_04-2005_ed401o102.pdf

Nece ovo ici bas kako si ti zamislio,
startna struja ovog motora je 9.4-10.4 ampera,
zato i ne moze da startuje sa tim pretvaracem.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Hitno!!! Pokretanje kompresora iz zamrzivaca sa 12vdc-220vac pretvaracem HITNO!!!10.11.2011. u 21:26 - pre 151 meseci
pored toga kompresori, tj vecina asinhronih motora trazi sinusoidu ili bar nesto priblizno da bi startovali tj da bi se kotrljali, a verujem da tvoj pretvarac to bas i ne daje, vec cetvrtku,
pokusaj da uzmes prigusnicu odgovarajuce snage i za struju koju ce kompresor pocupati u startu, pa vezi to redno sa kompresorom, a paralelno toj vezi dodaj kond sa ves masine od 16-25 mikro farada, za prigusnicu ce ti biti dovoljno 50ak navoja lak zice na jezgru od 4 kvadrata EI za trafo. ovo je kod mene uspevalo da startuje i malo zahtevnije motore a pretvarac davao cistu cetvrtku na izlazu
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Hitno!!! Pokretanje kompresora iz zamrzivaca sa 12vdc-220vac pretvaracem HITNO!!!

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.