Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li jemoguce povezivanje AP i wirelles kartice a da AP nije povezan sa kompjuterom

[es] :: Wireless :: Da li jemoguce povezivanje AP i wirelles kartice a da AP nije povezan sa kompjuterom

[ Pregleda: 1682 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vatcslav
Kiki Miki
Nis

Član broj: 117904
Poruke: 42
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Da li jemoguce povezivanje AP i wirelles kartice a da AP nije povezan sa kompjuterom04.11.2011. u 20:20 - pre 151 meseci
Da li je izvodljivo da postavim Acces point u jednoj sobi(jedno 15 metara od kompa)koji ne bi bio ukljucen direktno u kompjuter vec bi imao samo napajanje,a na kompjuteru sa wireless PCI karticom pristupio AP-u.Da li moze AP da prima i salje wirelles signal i kako to da se izvede?
Predpostavljam da sam nejasan,pa da objasnim lakse za razumevanje.
Na terasi i u jednoj sobi imam odlican hotspot.Ali mi je u drugoj sobi kompjuter,koji nikako ne mogu da premestim.Hteo bih da postavim AP u sobi gde imam odlican signal, a da ne bude ukljucen u kompjuter.A AP-u bih hteo da pristupim sa Wireless pci karticom na kompu.Jer to moguce i nekako izvodljivo?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+79 Profil

icon Re: Da li jemoguce povezivanje AP i wirelles kartice a da AP nije povezan sa kompjuterom04.11.2011. u 21:08 - pre 151 meseci
Moguće je. Taj AP o kome pričaš mora da ima Universal Repeater mode. Mada, mislim da ti je bolje da razvučeš kabal od kompa do AP-a.
 
Odgovor na temu

vatcslav
Kiki Miki
Nis

Član broj: 117904
Poruke: 42
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Da li jemoguce povezivanje AP i wirelles kartice a da AP nije povezan sa kompjuterom04.11.2011. u 21:17 - pre 151 meseci
Onda je mozda bolje i jeftinije da uzmem jedno 10-tak metara kabla i produzim antenicu?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+79 Profil

icon Re: Da li jemoguce povezivanje AP i wirelles kartice a da AP nije povezan sa kompjuterom04.11.2011. u 21:27 - pre 151 meseci
Naravno, postoje mnoge varijante. Generalno sam čitao ovde po forumu da taj WISP+Universal Repeater mode nije najsrećnije rešenje. Ako ti je bitan "mali" ping onda nemoj da ideš na tu varijantu. Možeš da probaš da ideš coax kablom od PCI wireless kartice 10 metara do terase pa tu antenu, možeš UTP kabal od mrežne do AP-a koji je na terasi, možeš da probaš da praviš antenu... ne znam zavisi od situacije... Jesi li probao sa wind surferom? Iznenadio bi se koliko se popravi signal usmerivač signala a evo kako čovek to objašnjava na youtubeu
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Da li jemoguce povezivanje AP i wirelles kartice a da AP nije povezan sa kompjuterom

[ Pregleda: 1682 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.