Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a

[ Pregleda: 9284 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.teleportgroup.net



Profil

icon Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a20.02.2004. u 16:56 - pre 244 meseci
Pozdrav svima.
1. Imam instaliran XP na c: particiji, a kasnije sam instalirao 98-cu na d: partciju, ali je 98-mica ubacio i neke fjlove na c:, tako da boot.ini sada izgleda ovako:
Code:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows" 

Moje pitanje je sledece: Kako formatirati C: i ponovo instalirati XP, a da pri tome 98-ca ostane netaknuta?

2. Da li je moguce posle instalacije XP na c: i nekih "velikih" programa na d: (office, visual studio, max...) snimiti registry tako da kada se sledeci put formatira c: i ponovo instalira XP vrati stari registry i svi ti programi sa d: rade bez ponovne instalacije (cuo sam da Norton Ghost radi tako nesto, ali nisam siguran).

PUNO HVALA!
 
Odgovor na temu

dzezer

Član broj: 14136
Poruke: 134
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a20.02.2004. u 19:22 - pre 244 meseci
Pa u BIOS-u podesis da ti se boota sa CD-a (ako ti je windows CD bootabilan)
i pri instalaciji formatiras samo C: particiju i na nju snimis Win XP a D: particija ti ostane netaknuta.
Tomislav
 
Odgovor na temu

Skipi
CH

Član broj: 14092
Poruke: 16
*.dclient.hispeed.ch



Profil

icon Re: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a21.02.2004. u 05:49 - pre 244 meseci
Poslusaj Dzezera, samo proveri da li ti je c particija u FAT32 i onda je bez problema brises sa 98-com, namestis u BIOSU da ti boot-a sa cd-a i gotovo.

P.S.
Morao bi da imas full verziju XP ako hoces setup da startas sa praznog HD.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.teleportgroup.net



Profil

icon Re: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a21.02.2004. u 16:05 - pre 244 meseci
Ali formatiranjem C-a zeznucu i 98-cu!
 
Odgovor na temu

dzezer

Član broj: 14136
Poruke: 134
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a21.02.2004. u 18:06 - pre 244 meseci
Ako samo formatiras C: particiju i na nju stavljas XP D: particija ce ti ostatnetaknuta. SAmo nemaoj mjenjati velicinu particija vec samo odaberi C: particiju kao particiju na koju ces dizati Win i samo nju formatiraj
Tomislav
 
Odgovor na temu

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.teleportgroup.net



Profil

icon Re: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a22.02.2004. u 09:36 - pre 244 meseci
Sve je to u redu, ali win98 ima boot fajlove na C particiji!
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.mobtel.co.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a22.02.2004. u 12:11 - pre 244 meseci
Ma xp ce da nadje win98 i sam opet da podesi sve boot faktore

Samo mi nije jasno kako ti je 98-mica dodala taj red u boot.ini , to mi se dosad nije desavalo, mora da ti je xp bio na fat32? Sad ga slobodno mozes staviti na ntfs i ne brini samo nek ti je particija sa 98-com aktivna i xp ce na nju sad da stavi boot.ini ntldr i Ntdetect.com kao i botsec.dos (ili slicno)

Ako neko ima ovaj botsec.dos (ili sl) molio bi da mi posalje, jer ja imam problem da sam dodao 98-cu na sistem sa xp-om i sad nikako ne mogu da podesim boot-ovanje. fali mi ovaj gore fajl.
P.S: xp ne mogu da obrisem, nemam cd sa tom verzijom.
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Formatiranje C: particije i ponovna instalacija XP-a

[ Pregleda: 9284 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.