Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.

[es] :: Office :: Word :: Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.

[ Pregleda: 2841 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.24.09.2011. u 14:27 - pre 152 meseci
Imam da kucam veliki broj sluzbenih beleski gde se ponavljaju neki podaci.Unosi se po 2-3 puta ime obveznika,broj resenja, datum resenja itd. Da li postoji da se preko makroa nekako naprave polja u koja kada se unesu neki podaci , ti podaci se samo preslikaju u drugo polje.U excel-u bi ovo moglo da se uradi bez makroa i lakse bi islo, ali moram da radim preko word-a.
Ne znam da li sam bio jasan u objasnjenju.
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.26.09.2011. u 20:30 - pre 152 meseci
Citat:
Pali zari: Imam da kucam veliki broj sluzbenih beleski gde se ponavljaju neki podaci.Unosi se po 2-3 puta ime obveznika,broj resenja, datum resenja itd.
Nisi se baš izjasnio do kraja (nije valjda forms u pitanju). Ako manualno imaš dosta pisanja teksta i želiš neku automatizaciju određenih pojmova u tekstu tada koristi AutoCorrect i AutoText opcije.
Odrediš neke kratice za svaki pojam i dovoljno je da upišeš taj pojam automatski će ti se upisati određena riječ ili rečenica za kraticu koju si kreirao. Nadam se da si mislio na to
 
Odgovor na temu

Matorac
Trstenik

Član broj: 180964
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.28.11.2011. u 10:14 - pre 150 meseci
Pogledaj ovo: http://www.elitesecurity.org/p1944391 mrzi me da prepisujem.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.28.11.2011. u 13:43 - pre 150 meseci
Mislim da se ovde ne radi o problemu za AutoCorrect. On je dobar za slučajeve koje i @Ivek33 pominje, kada skraćuješ put do čestih naziva, kao što su imena firmi i tsl.

Problem koji @Pali zari pominje je nešto drugačiji jer kadgod ima posla sa nekom "firmom", u paketu sa njenim nazivom dolaze i razni drugi podaci kao npr broj računa, datum, adresa.. Ovo je mnogo složeniji zadatak i AutoCorrect ne može da se nosi sa njim -tj nije za to ni zamišljen.

Alat u Wordu koji ti može pomoći namenjen je za masovnu/cirkularnu poštu (kao i za štampanje adresnica), a zove se Mail Merge (objedinjavanje pošte).

Trebaće ti pripremljena tabela sa svim podacima koje koristiš i, jednom kada je definišeš, posle po dokumentu samo rasporediš polja.
Preporučio bih ti da pogledaš neki video tutorijal.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.28.11.2011. u 13:49 - pre 150 meseci
Ja mislim da on ima formular gde mora na dve lokacije da ukuca isti podatak, i on bi, da taj podatak ukuca samo jednom, a da se u drugu lokaciju prenese podatak sa prve (nesto poput =A1 u excellu, ako je prva lokacija na A1).
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Ne znam kako da postavim pitanje u vezi word-a 2003, al pokusacu da objasnim.

[ Pregleda: 2841 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.