Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik19.09.2011. u 23:04 - pre 153 meseci
Evo ovako, imam DINAMIČKU javnu IP adresu, i naravno menja se sa vremena na vreme. Želeo bih da napišem skriptu čiji bi "posao" bio da mi pošalje email čim se promeni javna IP adresa i da pošalje tu novu javnu IP.

Svaka pomoć je dobrodošla, dakle ako neko ima neku ideju, odnosno predlog kako da počnem itd, neka piše, značilo bi mi.

Hvala unapred!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik19.09.2011. u 23:08 - pre 153 meseci
A zasto ne koristis dynamic dns?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik19.09.2011. u 23:12 - pre 153 meseci
Mislim da ti treba ovo: http://www.youtube.com/user/Sheriffooo#p/u/4/eROK0nt3BB8
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik19.09.2011. u 23:13 - pre 153 meseci
dva nacina, prvi ti je da koristis dyndns (kao svi mi) i da ti tik sam updateuje ip, drugi da saljes ip na mail kao sto si hteo,

Code:

:global currentIP;

:local newIP [/ip address get [find interface="ether1"] address];

:if ($newIP != $currentIP) do={
    :put "ip address $currentIP changed to $newIP";
    :set currentIP $newIP;
/tool e-mail send to="[email protected]" subject="RouterBoard433-Ramnice" body="$newIP"
}


umesto ether1 stavis ime tvog interfejsa i onda imas u newIP promenljivoj IP, sad samo nju posaljes na mail (dodao sam i to),

u drugom delu imas proveru da li je doslo do promene ip-a i mail se salje samo ako jeste pa mozes skriptu cesce pokretati
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik19.09.2011. u 23:30 - pre 153 meseci
Iskopirao skriptu kao što je Guslac predložio, radi odlično!

Hvala Guslac puno, nisam verovao da će to ići ovako lagano. ;)

Još jedna stvar samo, ne znam da podešavam Scheduler, tačnije kako da podesim da se ova skripta aktivira u određenim delovima dana ( u određenim satima) ?

I recimo kako da namestim da se aktivira na svakih sat vremena ?

Ako može korak po koram još ovo i neću gušiti više.

Srdačan pozdrav i hvala!!

:)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik19.09.2011. u 23:46 - pre 153 meseci
prvo proveri da li ti je vreme dobro na tiku u system clock, ako jeste start time stavis danasnji datum i neko skorasnje vreme, na primer u sledeci 5min i tad ce scheduler poceti da "radi" svoj posao, a interval je na koliko vreme ce se pokretati opet, mislim da ne mozes da stavis samo u odredjeni dan, tj mozes ako interval stavis dovoljno veliki pa preskoci nekoliko dana

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:System/Scheduler
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik20.09.2011. u 00:34 - pre 153 meseci
Super, namestio, isprobao i sve funkcioniše kako treba! :))

Zanima me samo još za šta služi Delay ?

I, neće više da mi šalje na mail kada aktiviram onu skriptu za dinamičku javnu IP, ne bitno da li aktiviram ja na Run Script ili preko scheduler-a. Da nije možda zbog onog dela koda, što ne šalje kada se ne promeni IP ?

P.S. Poslao mi je samo jednom i to je to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Potrebna (velika) pomoć u vezi skripte za mikrotik

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.