Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26903 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 21:30 - pre 153 meseci
Uvazeni clan foruma je ovu recenicu napisao kao mogucu temu a ja sam je postavio kao temu u slucaju da odustane od ideje. Cini mi se da je vrlo dobro smisljena i interesantna recenica i da zavredjuje malo razmene misli.

Ja se inace vrlo nalazim u toj recenici, u delu koji opisuje sta se kupuje. Planiram da kupim polovan dzip do 20.000eur. Ne planiram da kupim krs, to nikako. Nemam pojma koliki mi je IQ i kakve veze ima sa kupovinom bilo cega. Odnosno, lazem da nemam pojma ali nema veze, pravimo se kao da ne znam!

DakleM, mislim da ja za te novce mogu da pazarim odlican dzip, koji ce me sluziti nekoliko godina u zdravlju i veselju (dve - tri, mozda i manje pa menjam...). Gresim li i u cemu je ta graska?! Hvala.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 21:33 - pre 153 meseci
Pa daj nekakav konkretan primer onoga sto zelis kupiti?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 21:43 - pre 153 meseci
Da... ovde to nisam rekao.

U opticaju su mi Nissan Murano ili Pathfinder, Infiniti FX35 a mozda i neki X5 ali mi se on najmanje dopada.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:09 - pre 153 meseci
Da postoji mogućnost kupovine polovnog auta na lizing jednako lako kao i novog, ja u životu ne bi kupio nov auto... Auto star 1-2 godina je apsolutno finansijski najbolja kupovina...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:10 - pre 153 meseci
@Sceka

Ok,

daj bar neki link ka takvom jednom polovnjaku koji zelis kupiti.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:13 - pre 153 meseci
Na primer:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5129915&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5099220&show=1

Ima jos toga i u Nemackoj... Dovoljno je i ovo!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:24 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic
daj bar neki link ka takvom jednom polovnjaku koji zelis kupiti.

Ne odnosi se na mene, ali evo ti recimo primer:
Audi A5 3.0 TDI Quattro, Automatic, Navi, Xenon, Koža, Adv.Cruise Ctrl, 19" Felne, B&O itd itd..

Takav auto nov u salonu košta reda veličine 60.000 evra.

Takav polovan auto, recimo 2009 godište (2 godine star), kilometraža 50-100.000km (više ne može ni teoretski da bude), unutra i spolja u generalno besprekornom stanju (niko ne kupuje nov auto da vozi domaće životinje u njemu) - cene se kreću oko 35.000 evra.

Recimo da ti je ideja da taj auto voziš 2-3 godine nakon kupovine (generalno ništa loše ne bi smelo da mu se desi sa strane održavanja osim redovnog servisa), nakon tog perioda taj auto će vredeti reda veličine 25.000 evra.

Dakle, na polovnjaku si izgubio 10.000 evra na amortizaciji, dok si na novom izgubio 25.000 evra. Meni je računica i više nego jasna. Ja lično sam u Januaru ove godine kupio nov auto samo iz razloga što nisam mogao da nađem dobar polovnjak po razumnoj ceni (polovnjaci po placevima od lizing kuća su preskupi, a kreeten koji kupi auto za koji ne može da plaća ratu lizingu, sigurno ni ulje nije zamenio od kad ga je kupio..) a da je mogao da se kupi na lizing. Čim se u Srbiji pojave auto placevi koji prodaju mao bolje polovnjake po nekim razumnim cenama tipa 15-20% skuplje nego nabavna cena (malo bolje = bolje tipove auta), neću uopšte da razmišljam o novom autu...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:35 - pre 153 meseci
^
Potpuno se slazem. Samo sto u svakom slucaju ne bih za automobil dao vise od 20.000eur. Nema veze sa samim parama, ima i vise od toga da se odvoji ali mi je suludo dati vise! Pa cak i ta cifra je preterana za nase uslove saobracaja ali nema veze. U svakom slucaju, za te pare moze da se vozi bolji polovan nego nov automobil. Ili gresim u razmisljanju?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:38 - pre 153 meseci
Ti skokni do Nemacke ili gde vec, pazari i uvezi. Mislim da 99% dobrih polovnjaka tamo moze da se uveze kod nas (zadovoljava uslove oko uvoza automobila)
@ventura
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:42 - pre 153 meseci
Citat:
Dexic: Ti skokni do Nemacke ili gde vec, pazari i uvezi. Mislim da 99% dobrih polovnjaka tamo moze da se uveze kod nas (zadovoljava uslove oko uvoza automobila)
@ventura

Naravno, ali to onda nije na lizing već kupovina za keš, a to se ne isplati...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 22:51 - pre 153 meseci
Pa sta fali kupovini za kes? Imas odredjenu sumu koju zelis da potrosis za nesto, odes i kupis, tacka. Kekve sad filozofije tu ima da se raspreda? Bolje na "kakav god kredit" nego za kes a imas kes?! Bez veze razmisljanje, bar za mene.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 23:00 - pre 153 meseci
Citat:
Sceka: Pa sta fali kupovini za kes? Imas odredjenu sumu koju zelis da potrosis za nesto, odes i kupis, tacka. Kekve sad filozofije tu ima da se raspreda? Bolje na "kakav god kredit" nego za kes a imas kes?! Bez veze razmisljanje, bar za mene.

Možda sam trebao da dodam - ako imaš firmu... Kad imaš firmu i kupiš auto na lizing, onda ti je to trošak firme, ne plaćaš nikakv porez na to... A kad bi hteo da kupiš auto za keš, ti si na taj keš platio porez na dobit preduzeća, pa porez na prihod od kapitala, pa godišnji porez na dohodak građana, tako da te na kraju taj auto za keš košta 35% skuplje nego preko lizinga...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!11.09.2011. u 23:46 - pre 153 meseci
@Sceka

U vezi Murana ciji si link postavio imam par pitanja?

1. Sta mislis zasto je njegova cena 19500 (i to jos u Sloveniji) ako se takav “isti” prodaje (i to u Nemackoj) za vece pare?
http://suchen.mobile.de/fahrze...T&lang=de&pageNumber=1

2. Da li znas da su dazbine na godisnjem nivou za ovo vozilo vece od celokupne vrednosti vozila kojeg posedujes i kojeg si do sada vozio? Samo da podsetim da je rec o redu velicine oko 2000 eura, pre nego sednes da ga vozis?
3. Da li znas da takvo vozilo prosecno trosi oko 20 L supera? U gradskim uslovima i vise.
4. Da li znas koliko kostaju servisne intervencije na takvom vozilu?
5. Da li znas koliko se ceka na delove kod neplaniranih havarija?
6. Da li mislis da je prethodni vlasnik normalna i odgovorna osoba te da je, vezano za svoje vozilo, sve savesno odradio, ili je mozda ipak nesto sakrio? Na primer ovako nesto:
http://www.index.hr/vijesti/cl...bu-s-vjetrenjacama/485693.aspx

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!12.09.2011. u 00:52 - pre 153 meseci
ventura, ako ti firma na kraju godine ima dobit jedini porez koji ces platiti je porez na dobit. Kapitalnu dobit ces platiti ako prodas preduzece a porez na dohodak gradjana ako imas platu vecu od odredjene cifre ili neke druge prihode koji se svrstavaju u dohodak gradjana.

Ali slazem se da ako ti firma dobro posluje fino je kupiti auto na firmu ali danas retko ko moze da se pohvali nekom stabilnoscu tako da se uglavnom bira onaj osecaj da je auto tvoj licno.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!12.09.2011. u 01:15 - pre 153 meseci
@ventura,

kakva je kalkulacija kupovina takvog automobila na nacin na koji ti kupujes?

Prakticno nisi vlasnik vozila. Vlasnik je lizing kuca, a korisnik firma.

Mozes objasniti u par recenica?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!12.09.2011. u 01:41 - pre 153 meseci
I mene ovo konkretno zanima.
Lizing ima smisla samo po tome sto ne placas porez na dobit, medjutim placas kamatu godisnju koja ce sigurno izaci vise nego porez na dobit - auto se dodatno moze amortizovati sledecih godina i tako se manje placati porez na dobit pa je jos veca razlika.
Lizing na pocetku udari 1000e ili nekoliko % od vozila za kasko i sve ostalo.
KAZNE te kostaju mnogo vise jer idu preko lizing kuce i ona doda neku njihovu "trtarinu" na standardne saobracajne kazne. Reda umesto 500 platis 5500.

Jedini gde vidim neku korist je ako izracunas da je kamata toliko niska da se vise isplati "platiti" kasnije.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!12.09.2011. u 08:43 - pre 153 meseci
Citat:
jnk: ventura, ako ti firma na kraju godine ima dobit jedini porez koji ces platiti je porez na dobit. Kapitalnu dobit ces platiti ako prodas preduzece a porez na dohodak gradjana ako imas platu vecu od odredjene cifre ili neke druge prihode koji se svrstavaju u dohodak gradjana.

Da, firma će jedino platiti porez na dobit, ali ti kao fizičko lice koje dobija dividendu ćeš platiti porez na prihod od kapitala (ovo je drugačij porez od poreza na kapitalnu dobit) i godišnji porez na dohodak građana.

Računica je otprilike ovakva (uzmi ovo sa rezervom, nisam knjigovođa pa možda grešim u nekim procentima):
Firma je zaradila 50.000 evra, i odlučio si da to kao vlasnik firme prebaciš sebi na račun i za te pare kupiš auto.
Porez na dobit preduzeća 10%: 5000 evra
Porez na prihod od kapitala 10% od neto dobiti: 4500 evra
Porez na dohodak građana 15%: 6075 evra
Ukupno poreza: 15.527 evra

Dakle da bi kupio auto od 50.000 evra za keš ti treba da imaš 72.000 evra profita u firmi, odnosno kada poplaćaš sve poreze auto od 50.000 evra će te koštati 22.000 evra skuplje.

Ako uzmeš auto na lizing, ti ćeš taj auto prikazati kao trošak poslovanja, i da računamo da ćeš platiti još 5000 evra kamate lizingu (što se može izbiti kroz amortizaciju, ali da ne komplikujem sada), to sve ulazi u trošak, sada nećeš imati dobit od 72.000 evra, već samo 17.000 evra... Dakle sa ovom gimnastikom si uštedeo 17.000 evra prilikom kupovine automobila... Kao direktor firme ne moraš da popunjavaš putne naloge (nemaš tu dosadnu obavezu), u saobraćajnoj ti za vlasnika vozila piše lizing kuća i to je otprilike to...

Citat:
zarsilic
Prakticno nisi vlasnik vozila. Vlasnik je lizing kuca, a korisnik firma.

To je tačno, ali generalno to nije nikakav problem ako stvarno misliš da otplatiš taj auto... Kada sam bio zimus na placu da gledam ta auta, čovek koji radi tamo mi je pričao prosto neverovatnu priču - ljudi masovno kupuju auta na lizing, iako nemaju ideju kako će da plaćaju rate.. Jednostavno nemaju novca, ali misle eto kapnuće nešto sa strane, biće love od negde, povećaće se plata, stisnuće se malo, plate 1-2-3 prve rate, prestanu i oduzmu im auto nakon 6 meseci... I tako masa auta, pogotovo ona sa promocija tipa 999 evra i novi golf ključ u ruke i sl..


Citat:
Dexic:
Lizing na pocetku udari 1000e ili nekoliko % od vozila za kasko i sve ostalo.

Moraš da imaš učešće na početku, čak i mislim da je od pre par meseci zakonski minimum 20 ili 30% učešća, i moraš da imaš obavezan kasko... Mada generalno i da kupiš auto za keš, ne verujem da je neko lud da ne bi uzeo i kasko osiguranje, iako nas deru ko ludi...

Citat:
Dexic:
KAZNE te kostaju mnogo vise jer idu preko lizing kuce i ona doda neku njihovu "trtarinu" na standardne saobracajne kazne. Reda umesto 500 platis 5500.

Da, naplaćuju oni tu uslugu plaćanja kazni nešto, sad da li je 5000 dinara ili manje nemam pojma, ali pošto više nemaš nijednu kaznu od 500 dinara onda to nije ni bitno... Ako te policija rebne sa 25.000 dinara, svejedno ti je dal ćeš platiti još koju hiljadu više :)
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!12.09.2011. u 08:46 - pre 153 meseci
@zarsilic

Ona prica sa toyotom zvuci kao da inzenjer iz provincije je strucniji i pametniji od celog tima nekog proizvodjaca.

Ima i ovde slicnih primera (ne mislim na tebe)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!12.09.2011. u 09:27 - pre 153 meseci
Citat:
ventura: Kao direktor firme ne moraš da popunjavaš putne naloge (nemaš tu dosadnu obavezu), u saobraćajnoj ti za vlasnika vozila piše lizing kuća i to je otprilike to.


Sta se desava kada clanovi tvoje porodice, koji nisu zaposleni u toj firmi, voze takav automobil i sa njim, recimo zele putovati u inostranstvo?

Kao i to, sta biva kada nakon, na primer 5 godina placanja lizinga, dozivis havariju vecih razmera gde nije isplativo popravljati vozilo?

(Samo da podsetim, ako si ti licno vlasnik, kasko ce tebi, u takvom slucaju, nadoknaditi stetu i tako ublaziti finansijske posledice prouzrokovane udesom. Ovde je vlasnim lizing kuca?)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!12.09.2011. u 09:31 - pre 153 meseci
ventura, porez na prihod od kapitala se plaća na 50% isplaćene dobiti znači ispalo bi 2,250e i taj prihod ne ulazi u dohodak građana.

Citat:
Prihodi od POLJOPRIVREDE i šumarstva (čl. 22. – 30.), prihodi od KAPITALA (kamate, dividende ... čl. 61. – 65.), KAPITALNI DOBICI (čl. 72. – 80.) i dobici od igara na sreću (član 83.) – NE PREDSTAVLJAJU DOHODAK ZA OPOREZIVANJE po osnovu GODIŠNJEG POREZA NA DOHODAK GRAĐANA (shodno članu 87. Zakona).


Znači ako kao firma želiš da isplatiš sebi na ruke 45,000e putem dobiti, moraš da platiš 5,000e porez na dobit(kao firma) i 2,250e porez na prihod od kapitala(kao fizičko lice). Jedina mana je što se tako kvalifikuješ za akontacioni porez sledeće godine pa moraš da ponovo platiš tih 5,000e sledeće godine bez obzira da li imaš dobit ili ne(ako nemaš onda tražiš povraćaj na kraju godine ili ti ostaje u preplati za neke naredne).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26903 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.