Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Excel i Matlab. Problem sa ActiveX komandama iz Matlab-a

[es] :: Office :: Excel :: Excel i Matlab. Problem sa ActiveX komandama iz Matlab-a

[ Pregleda: 1512 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

terzaqwe
Aleksandar Terzić
Power transmission line Engineer,ENM
Beograd
Bg-Raška

Član broj: 92016
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.tekija.co.sr


+1 Profil

icon Excel i Matlab. Problem sa ActiveX komandama iz Matlab-a31.08.2011. u 10:20 - pre 154 meseci
Ovako,
Napisao sam programčić u Matlabu koji mi kao rezutat izbacuje 2D matricu koju hocu da smestim u Excel. Sad, ta matrica nije uvek istih dimenzija,znaci ne zauzima uvek isti prostor u excel fajlu. Ja hocu da ispod te matrice u excelu smestim jos neke podatke iz matlaba. Pokusavam preko activeX-a da iz matlaba ubacujem red po red u excel dok ne dodjem do poslednjeg reda u matrici. Znaci hocu da imam tabelu u excelu istih dimenzija kao i matrica u matlabu i da ispod te tabele smestim još jednu kolonu sa podacima iz matlaba.

Problem mi je sto nigde ne mogu da pronadjem komande koje mogu da pozivam iz matlaba preko ActiveX-a. Pokušavao sam da pokrenem Macroa u Excelu,snimam pa onda gledam njegov source code, ali nije isti kao matlabov. Svaka pomoć je dobrodošla.
A šta ako je to neki radioaktivni plutonij , koji zrači . A možda i ne zrači?
 
Odgovor na temu

terzaqwe
Aleksandar Terzić
Power transmission line Engineer,ENM
Beograd
Bg-Raška

Član broj: 92016
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.tekija.co.sr


+1 Profil

icon Re: Excel i Matlab. Problem sa ActiveX komandama iz Matlab-a05.09.2011. u 08:32 - pre 153 meseci
A postoji li mogućnost da ćelije u Excelu adresiram sa npr. x(1,2) , a ne sa x(A1:A2) ?
A šta ako je to neki radioaktivni plutonij , koji zrači . A možda i ne zrači?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Excel i Matlab. Problem sa ActiveX komandama iz Matlab-a05.09.2011. u 08:47 - pre 153 meseci
Mozes ih adresirati i na drugi nacin u VBA ako koristis Cells(RowIndex,ColumnIndex) npr. Cells(2,3) je isto kao i (C2).
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Excel i Matlab. Problem sa ActiveX komandama iz Matlab-a

[ Pregleda: 1512 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.