Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5912 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac06.07.2011. u 22:31 - pre 155 meseci
Pozdrav. Nabavio sam pojacalo 2x40w sa intergralcem TDA 8560q. Pojacalo mi je trenutno na kompjuterskom napajanju od 260wati i dosta dobro radi. Medjutim , pojavio se problem, pojacalo mi je povezano sa lap topom, i kada lap top povezem sa punjacem, dolazi do glasnog pistanja u zvucnicima. Mislio sam da je problem do napajanja, zamenio sam ga, i problem je i dalje postojao, s tim sto se onda pojacalo gasilo kada sam povezivao lap top sa punjacem. Ako neko ima ideju kako da se ovaj problem resi, bio bih zahvalan, pozdrav.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
109.121.46.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac06.07.2011. u 22:43 - pre 155 meseci
Napravi pravo linearno napajanje za taj pojačavač.

[Ovu poruku je menjao zeoN_Rider dana 07.07.2011. u 00:03 GMT+1]
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac06.07.2011. u 22:58 - pre 155 meseci
A, je l moze neka intervencija da se obavi na napajanju od kompa, tu soluciju da sam pravim ili kupim trafo ostavljam kao zadnju.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
109.121.46.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac06.07.2011. u 23:04 - pre 155 meseci
E to već ne bih znao da ti kažem, lično ne volim ta napajanja.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 09:35 - pre 155 meseci
Isti problem sam imao ja, riječ je o uzemljenjima. Probaj mjenjati utičnicie (odnosno samo ih zaokreneš za 180). A ako ne, ja sam stvar riješio tako da sam odzemljio pojačalo (odnosno autoradio je bio u pitanju).
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

dragan1995

Član broj: 273285
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 09:40 - pre 155 meseci
Baci to napajanje....bolje napravi obican ispravljac sa trafoom i kondovima...to ti je sigurnija varijanta....
a jel pisti kad se pusti muzika...????
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 10:02 - pre 155 meseci
Citat:
dragan1995: Baci to napajanje....bolje napravi obican ispravljac sa trafoom i kondovima...to ti je sigurnija varijanta....



Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 10:06 - pre 155 meseci
Pojacalo pisti samo dok je lap top na punjacu, tj, ja ne smem lap top da pipnem punjacem, pistanje je stravicno jako. a ovako sve normalno radi. Gledam da se mnogo ne zamajavam tim pojacalom, najverovatnije cu ga prodati,zato pitam da li moze da se odradi neka sitna intervencija na napajanju. Probao sam da rotiram prekidac, i isto se pojacalo ponasa.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 10:22 - pre 155 meseci
Riješenje problema bi ti bilo da odzemljiš jedno od ta dva napajanja, ali ne znam koliko je sigurno odzemljiti PC napajanje, budući da je svo metalno. Ostali, što vi kažete?

Ja sam autoradio napajao s onim malim napajanjem za LCD monitor i brujao mi je subwoofer. Kad sam uzemljio to napajanje, subwoofer je radio savršeno ali čim sam laptop spojio na punjač, počela su pištanja. Slična pištanja sam znao čuti i preko telefona, kad mi se nešto zafrkne pa kao da čujem ADSL liniju :D Odzemljio sam napajanje autoradija i pištanje je nestalo a brum subwoofera sam riješio tako što sam njegovu utičnicu zarotirao za 180 stupnjeva.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 11:23 - pre 155 meseci
Probao sam sad da izvadim uzemljenje, zvucnici su brujali ali nisu pistali kada se ukljuci laptop na punjac, vratio sam uzemljenje, i zarotirao sam utikac, nema pistanja,a ni brujanja :) . Znaci ipak moze da se iskoristi napajanje od kompa u ove svrhe, mada moram da nabacim jace napajanje, preko 300w, ovo moje od 200w je slabo, ugasi se kada pojacam pojacalo na pola, ili kada upalim pojacalo, dodje do onog startnog pucnja u zvucnicima i ugasi se napajanje, pa moram da izvadim kablove od zvucnika na pojacalo pa onda da upalim i vratim. Sitne zajebancije. Hvala svima sto ste mi pomogli.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 11:32 - pre 155 meseci
Možda ti nije nešto u redu s napajanjem. Ja sam imao jedan od 300W i kad bi ga stavio na autoradio, kad bi pojačao jako, gubio je snagu a vukao je samo 3A. Kasnije je u mom kompu roknulo napajanje pa sam privremeno stavio ovog. Kompjuter se nije htio ni upalit i kad sam ga takvog nosio na servis, rekli su da je napajanje neispravno.

Kako si uopće pokrenuo napajanje? Jesi spojio zelenu sa crnom?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 11:54 - pre 155 meseci
Da, sve zice koje su mi bile suvisne sam skratio, ostavo sam zelenu i crnu ,i zutu i crnu. imao sam ja napajanje od 260w, i na njemu je pojacalo radilo savrseno, znaci do kraja gurnem potenciometar, pojacalo je gruvalo bez problema, medjutim kad je doslo vreme da se skrate nepotrebne zice i ostavio gore pomenute zice, napajanje nije htelo da radi, ventilator se pomeri za 10 stepeni i ukoci se, tako da je to napajanje otislo u otpad.
 
Odgovor na temu

marko_j

Član broj: 42408
Poruke: 50
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 14:35 - pre 155 meseci
Citat:
kad je doslo vreme da se skrate nepotrebne zice i ostavio gore pomenute zice, napajanje nije htelo da radi, ventilator se pomeri za 10 stepeni i ukoci se, tako da je to napajanje otislo u otpad.

Kako si to skratio žice pa odjednom napajanje neće da radi? Jesi li rasturao napajanje i razlemio svaku nepotrebnu žicu sa štampe ili ih samo isekao? U oba slučaja trebalo bi da radi. Pitam kako se i meni ne bi desilo nešto slično.
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 14:57 - pre 155 meseci
samo sam ih isekao i izolovao, a ove 4 zice sam ostavio . I jednostavno napajanje vise nije htelo da radi, ventilator se malo pomeri i stane. Napajanje treba da radi i kada se zelena zakaci za oklop napajanja, zbog uzemljenja, ni tad nije htelo da radi.
 
Odgovor na temu

dragan1995

Član broj: 273285
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 20:10 - pre 155 meseci
nemozes ti njemu nabaciti snagu mozes samo da kupis jace napajanje(ako postoji)....
jedino sto mi se svidja kod tog napajanja je to sot je sastavljen od "copera" a inace bolje varijante su obicni ispravljaci...

Imam jedno pitanje vezano za pojacalo.....kolka je stvarna snaga na 4oma
u prospektu pise 25w na 4oma i 40w na 2oma...
na koje zvucnike pustas i dal je pogodno za slusanje muzike ukuci
(mislim da to pojacalo sastavim i da pustim na zvucniku 8" 50w)dal ce to moci????
 
Odgovor na temu

Mladen R
Mladen Radosavljevic

Član broj: 189914
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac07.07.2011. u 21:13 - pre 155 meseci
Pa niko nije pominjao ,,nabacivanje snage'' ,odmah sam rekao da treba da stavim jace napajanje. Realna snaga ovog mog pojacala je 2x20w na 4ohm, neki kazu da ima 25 po kanalu, znam samo da je sigurno da ima 40wati po kanalu na 2 ohm. Ovo pojacalo bi vise odgovaralo kao autopojacalo, zato sto je malo (ploca mu je velicine8x6cm) i napajanje sa akumulatora bi mu super bilo. Nisam mu bas isprobavao maksimalnu snagu, isprobavao sam ga na microlabovim satelitima, i gurao ih je preko limita, i probao na zvucnike od stuba koji su imali oko 30 wati jedan, kadro je pojacalo da potera, za sada imam problem oko napajanja, ima sitnog brujanja u zvucnicima kada je napajanje od kompa. Tu tvoju osmicu zvucnik bi mogao da pogura, bitno je samo da je na 4 ohm jer vec na 8ohm on ce imati upola manju snagu.
 
Odgovor na temu

dragan1995

Član broj: 273285
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac08.07.2011. u 16:26 - pre 155 meseci
evo ovako....ako ti nije tesko uzmi i napravi ispravljac...nije nista komplikovano treba ti trafo max 60w to ti je u novom sadu 1200din narucis posaljuti i gotovo...nadjes na internetu semu i napravis ispravljac...
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac08.07.2011. u 16:49 - pre 155 meseci
Citat:
dragan1995: evo ovako....ako ti nije tesko uzmi i napravi ispravljac...nije nista komplikovano treba ti trafo max 60w to ti je u novom sadu 1200din narucis posaljuti i gotovo...nadjes na internetu semu i napravis ispravljac...


Ne bi se složio sa konstatacijom "max 60W",prije bi rekao transformator od minimalno 150W ako hoćeš maksimalno iskorištenje u kvalitetu i snazi sa 2Ohm na oba kanala. Duplo manje snage (75W) trafo ako će ići na 4Ohm,ali nikako manje. Jedino ako ti ne treba dobar zvuk i ako ti ne smeta činjenica da će ti slabiji transformator umirati kratko i kvalitetno. Pozdrav!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac08.07.2011. u 17:30 - pre 155 meseci
Citat:
44250: Ne bi se složio sa konstatacijom "max 60W",prije bi rekao transformator od minimalno 150W ako hoćeš maksimalno iskorištenje u kvalitetu i snazi sa 2Ohm na oba kanala. Duplo manje snage (75W) trafo ako će ići na 4Ohm,ali nikako manje. Jedino ako ti ne treba dobar zvuk i ako ti ne smeta činjenica da će ti slabiji transformator umirati kratko i kvalitetno. Pozdrav!


Ja sam ganjao stereo pojačalo 2 x TDA7294 sa transformatorom od 50W (+/-15V) :D (a pojačalo je 2 x 60W RMS) Sve ovisi koliko glasno mu treba...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac08.07.2011. u 18:06 - pre 155 meseci
Može se staviti i motor od 20 ks da potjera dve tone tereta,i potjeraće. Pitanje je kako i koliko. Nije to tako teško sračunati kolika je snaga toplotnog rasipanja na izlazu neophodna da se na zvučniku dobije 40W. Kad te dve snage sabereš dobiješ snagu potrebnog transformatora. Sve ostalo ispod toga je silovanje svih elemenata pojačala uključujući i zvučnike. Može to tako kako vi kažete,ali ako se nećemo lagati onda tc...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pistanje u zvucnicima kada se u lap top ukljuci na punjac

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5912 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.