Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuter koci prilikom pustanja avi fajla

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter koci prilikom pustanja avi fajla

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7321 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Kompjuter koci prilikom pustanja avi fajla21.06.2011. u 07:27 - pre 156 meseci
Da li si mozda probao sa CoreAVC kodekom?

http://corecodec.com/products/coreavc
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip212-200-157-154.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Kompjuter koci prilikom pustanja avi fajla22.06.2011. u 08:45 - pre 156 meseci
1) Ne postoji originalni drajver - postoji bolje napisn drajver, i lošije napisan, dakle onaj sa kojim uređaj ima lošije performanse, i onaj bolji; pravilo je da su na CD-u uvek oni najlošiji, jer su prvi - svaki sledeći je sve bolji i bolji. Dakle, skini najnoviji drajver za tu grafiku, sa Intel-ovog sajta (beše intel grafika??), i instaliraj - poboljšanja će definitivno biti, samo pitanje da li će to biti dovoljno.

2)Media Player Classic - Home Cinema: program koji može da izabere način slanja slike ka grafičkoj kartici; windowsov default je tzv Old Renderer, i mislim da ždere resurse... Enivej, sa ovim plejerom je moguće izabrati drugačiji DirectShow način: dok je fokus na programu/plejeru, taster o ulazi u Options, izaberi u levom meniju Output, pa biraj u koloni DirectShow Video ono što je moguće; predlažem VMR9 renderless, ali probaj sve; program zahteva restart posle svake promene, samo apply nije dovoljno. Takođe, tu u Options odaberi VMR7/9 Custom presets da bude 2D Surfaces, a resizer da bude Bilinear - za sve ostalo mislim da nemaš dovoljno procesora ;)

Ako plače da mu fali neka dx9 biblioteka prilokom pokretanja, skini sa Microsoftovog sajta DirectX 9c najnoviji (mislim da je Jun2010, ali...) i instaliraj; to je valjda reda 30-tak megabajta.

Probaj, pa javi. Jer, koliko se ja sećam, ovo je jedini plejer kome je moguće narediti kakav grafikon da koristi za prikaz slike. A i besplatan je, nema krekova :)

Kodeke nosi sam svoje, neke - a kodeci ionako nisu problem, ako ti procesor ne pokazuje preveliko zauzeće - pre će biti da je problem renderovanje sadržaja, nego raspakivanje i dekodiranje.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Fabos

Član broj: 286590
Poruke: 10
*.elisa-laajakaista.fi.



Profil

icon Re: Kompjuter koci prilikom pustanja avi fajla06.08.2011. u 06:39 - pre 154 meseci
Jao ja se izvinjavam, racunar je davno zavrsio u otpadu, tako da sam prestao da pratim ovu temu .
Inace nije moga da reprodukuje ni video u flash playeru, tako da nije bilo nade za njega .
Hvala jos jednom na savetima .
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter koci prilikom pustanja avi fajla

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7321 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.