Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je legalno naplacivati putem sms-a sadrzaj na sajtu?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Da li je legalno naplacivati putem sms-a sadrzaj na sajtu?

[ Pregleda: 3196 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimir88net
student

Član broj: 282874
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Da li je legalno naplacivati putem sms-a sadrzaj na sajtu?12.06.2011. u 14:47 - pre 156 meseci
Hteo bih da otvorim sajt i da putem sms naplate prodajem moje elektronske knjige koje bih pisao i tome slicno. Da li ce me neko juriti zbog toga, da li je to legano? kome bih se trebao prijaviti da bi bilo legalno?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Da li je legalno naplacivati putem sms-a sadrzaj na sajtu?12.06.2011. u 21:49 - pre 156 meseci
Ako mislis na one premium 4-cifrene brojeve, batali... Provizije operatera su jaaaaako visoke (reda velicinie 50%), mislim da naplacuju i inicijalni setup usluge, potpisujes ugovor, moras imati firmu, itd. Tako je bilo pre par godina kad sam ja pokusavao nesto slicno, ne verujem da se bilo sta promenilo.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

vladimir88net
student

Član broj: 282874
Poruke: 29
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Da li je legalno naplacivati putem sms-a sadrzaj na sajtu?12.06.2011. u 22:22 - pre 156 meseci
Kucan sa mobilnog, pa cu odgovoriti kratko. Znam da su provizije velike. Npr. ako je cena sms-a 122din=100osnovno+18pdv+4sms, a od tih 100 meni pripada nekih 35-40%, tj. toliko dinara. Setup se npr. ne placa kod fortumo.rs, a moze i za fizicka lica. Znam da je zarada mala, ali meni bi jedan sms dnevno omogucio odrzavanje hostinga i domena. Vazan mi je aspekt legalnosti. I sta mislite o naplati putem uplatnica?
 
Odgovor na temu

ZeroT

Član broj: 290242
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zero-tech.net


Profil

icon Re: Da li je legalno naplacivati putem sms-a sadrzaj na sajtu?08.10.2011. u 12:52 - pre 152 meseci
Naravno da je legalno, i ovaj način je ljudima mnogo privlačniji od uplatnice.Nelegalno može biti samo ako zaradiš neku ogromnu sumu i ne platiš porez državi, ovako nemaš problema za sitne sume.
Svašta može da se izvede (pogledaj linkove u mom potpisu).
SMS naplata sadržaja: http://zero-tech.net/
EasyF sistem: http://zero-tech.net/easyf
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Da li je legalno naplacivati putem sms-a sadrzaj na sajtu?

[ Pregleda: 3196 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.