Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li treba da mijenjam RAM memoriju ako hocu novu maticnu plocu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li treba da mijenjam RAM memoriju ako hocu novu maticnu plocu

[ Pregleda: 1426 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darksiders
Montenegro

Član broj: 285169
Poruke: 2
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Da li treba da mijenjam RAM memoriju ako hocu novu maticnu plocu20.05.2011. u 15:14 - pre 157 meseci
Ljudi zelio bih da vas pitam za strucno misljenje posto ja nisam vrlo strucan u ovome zanima me sledece posto imam staru maticnu plocu ASUS P5SD2-X SE hocu da kupim novu ASUS P8H61-M B3, zelio bih da znam da li bih morao da menjam i RAM posto je moja stara maticna ploca bila DDR2 pa sam ram uzimao za nju a nova ploca je DDR3 molim vas za pomoc??????????
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li treba da mijenjam RAM memoriju ako hocu novu maticnu plocu20.05.2011. u 16:49 - pre 157 meseci
Ako nova ploca prima drugaciju memoriju od stare onda ces morati za novu plocu da kupis i novu memoriju. Nisam jos fizicki uporedjivao ali i ovako teoriski se vidi velika razlika. I mene ceka slicna stvar, ja sam vec kupio novu plocu i ona podrzava DDR3 i ja tu nemam sta drugo da ucinim nego da kupim novu.

Nekad su se prodavale ploce sa dva razlicita slota, za razne tipove memorije, kad je sve bilo drugacije i teze ali danas sumnjam da takvo nesto postoji.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Da li treba da mijenjam RAM memoriju ako hocu novu maticnu plocu21.05.2011. u 22:00 - pre 157 meseci
Tvoja stara ploca podrzava DDR2 memoriju, dok nova ploca podrzava samo ddr3. Memorije cak ni fizicki nisu iste tako da ces morati da kupis novu. Isplati se da prodas staru memoriju i da uz malu doplatu kupis novu ddr 3 memoriju. Tebi je veci problem to sto ces morati da menjas i procesor jer podnozja za procesor nisu ista, tako da stari CPu ne moze na novu plocu.

Stara: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5SD2X_SE/

Nova: http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H61M_LE/
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li treba da mijenjam RAM memoriju ako hocu novu maticnu plocu

[ Pregleda: 1426 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.