Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je potrebna nova konfiguracija i jos par pitanja

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Da li je potrebna nova konfiguracija i jos par pitanja

[ Pregleda: 895 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

akilone
srednja
Novi Sad

Član broj: 279928
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Da li je potrebna nova konfiguracija i jos par pitanja15.03.2011. u 22:44 - pre 159 meseci
Ovako... Imam jednu konfu od pre 4 godine sa 8800 gt, 2 ghz core duo2, 3gb rama,... E sada, ove godine bih trebao da upisem kompjutersku animaciju na fakultetu tehnickih nauka i mislim da ce mi biti potrebna nova konfiguracija za "posao" odnosno za 3d modelovanje i animaciju. Prva godina ce biti uvodna i po programu koji je izlozen na sajtu svi predmeti su smo uvod u 3d modelovanje - crtanje, matematika, crtaznje za 3d model itd. Znaci, za prvu godinu kompjuter uopste nece biti potreban, papir i olovka ce biti dovoljni. Razmisljam da li da cekam sledecu godinu kad se bude krenulo za ozbiljnijim modelovanjem, posto ce do tad verovanto izaci nove modeli, jace hardver za istu cenu ili da kupim ove godine. Samo da napomenem da igre retko igram na PC, posto imam ps3, ali bih svakako sa novom konfom i odigrao nesto. Planirao sam da izdvojim do 1000e za konfiguraciju. I koliko poboljsanja na polju grafickih kartica i procesora se mogu ocekivati sledece godine , da li nesto mnogo bolje od trenutno ponude?Vise mi treba savet nego konkretan odgovor, sta biste vi uradili da ste na mom mestu. da li biste cekali sledecu godinu ili biste sada kupili? a jos vecu dilemu mi pravi ideja da, ako ove godine budem preskocio kupovinu novog pc-a, onda cu kupiti ipad. hvala.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Da li je potrebna nova konfiguracija i jos par pitanja16.03.2011. u 00:10 - pre 159 meseci
Ja bih sačekao da sam na tvom mestu. Ako sutra platiš 1000€ računar, takav isti će vredeti bar duplo manje za godinu dana.
Skupim komponentama mnogo više pada cena nego jeftinim. Računar od 200€ iduće godine će vredeti 160€. :)

offtopic:
Akilone3, otkud ti ovde? Ekipa na benchu smorila? :D
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Da li je potrebna nova konfiguracija i jos par pitanja16.03.2011. u 00:43 - pre 159 meseci
Sacekaj jos malo, bice i kvalitetnijih monitora sa IPS panelima koji bi trebalo da budu pristupacni sa cenom a konfiguracije ce naravno biti jace za isti novac - ako nije nuzda - wait :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

akilone
srednja
Novi Sad

Član broj: 279928
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je potrebna nova konfiguracija i jos par pitanja16.03.2011. u 22:34 - pre 159 meseci
Hvala na savetima, tako sam i mislio. :)
@cvejic
Cvejo otkud ti ovde? :) Nije da nije smorila ekipa konzolasa, ali sam prvenstveno dosao zbog nekih problema sa bazama podataka i odusevio se koliko su ljudi ovde spremni da pomognu. Je l' se igra kz3?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Da li je potrebna nova konfiguracija i jos par pitanja

[ Pregleda: 895 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.