Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP

[es] :: Advocacy :: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9685 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.242.189.*



+7177 Profil

icon German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 07:46 - pre 160 meseci
http://www.theregister.co.uk/2...linux_in_favour_of_windows_xp/

Citat:

Openistas beware! Politicos at the German Foreign Office are reportedly ditching Linux in favour of returning their desktop PCs to Windows XP-based systems.

According to a report on netzpolitik.org, which was diligently spotted by The H, the German Foreign Office recently decided to dump their Linux-based machines.


i...

Citat:

And in case you're wondering why the migration didn't move directly to Microsoft's latest operating system, Groß said that Windows XP, which turns 10 later this year, was the "uniform basis for the actual step towards implementing a new system using Windows 7 and Office 2010".


Hihihi - Pingvini su se kleli u Nemce, ali kako stvari stoje... i 10 godina stari Windows OS radi posao bolje od najnovijeg pingvin OS-a za svabe ;-)

Komentari su puni pingvinskih teorija zavere - ali cinjenice su... neumoljive, XP iz 2001 >>> PingvinOS iz 2011 bar kada je DE Foreign Office u pitanju.

Sorry... bwahahahah :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 07:55 - pre 160 meseci
Daleko bilo da advokatujem Linux, ali prelaz na XP da bi posle bio uradjen upgrade je debilana od odluke. Nema nijednog tehnickog/korisnickog rezona za takav proces konverzije. Ovde je verovatno lova razmenila ruke u zamenu za kacenje na drzavnu sisu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 08:22 - pre 160 meseci
Verovatno im je stigao "tip" u masno formatiranom docx-u, te je "stvar" prelila casu..
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 09:39 - pre 160 meseci
Citat:
mmix: Daleko bilo da advokatujem Linux, ali prelaz na XP da bi posle bio uradjen upgrade je debilana od odluke. Nema nijednog tehnickog/korisnickog rezona za takav proces konverzije. Ovde je verovatno lova razmenila ruke u zamenu za kacenje na drzavnu sisu.


My thoughts exactly, kada sam procitao Dimketovu poruku.

Citat:

Somewhat surprisingly, one problem highlighted by McKinsey was interoperability with some office documents. But it was clearly noted that a simple update on all Linux desktops to the latest versions of OpenOffice could fix that particular issue.

A second study last year by the consultancy group found that a shift to a pure Windows environment on the German Foreign Office's desktop computers would be costly and work-intensive.

But by the end of last year the FO's IT commissioner Dr Michael Groß told ministry staff that a decision had been reached in August 2010 to revert the entire desktop estate back to Windows XP due to "massive user criticism" about "unsolved interoperability problems".


PEBKAC !!! Mislim c'mon, jel bre update-uju Windows ? Pa sta je onda toliko tesko update-ovati Linux sa svim carima kao sto su lokalni repoi itd itd. :)

"massive user criticism" about "unsolved interoperability problems". W T F ? Pa i ovde smo mi Linuxashi u manjini zescoj pa dobijam svakakve doc/docx/xls/ppt-ove pa sam do sada imao problem samo sa jednim dokumentom.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 09:50 - pre 160 meseci
Citat:
"that a simple update on all Linux desktops to the latest versions of OpenOffice"


Ovo jednostavno nije tačno, svako ko pri prelasku nema strategiju za interoperabilnost kancelarijskih dokumenata i svodi je na „instaliramo novu verziju OpenOffice.org paketa“ ne može uspešno da napravi migraciju u velikom sistemu. Neophodno je odeljenje za podršku pri interoperabilnosti, osnovna obuka, nametanje postavki koje podrazumevano čuvaju dokumente u ODF formatu i slično.

Da li u konkretnom slučaju to košta manje ili više, zavisi od situacije, ali uglavnom je reč o znatno nižim troškovima kada se pređe na OpenOffice.org. Česta je greška kada se samo deo organizacije migrira, bez postavljanja politike o korišćenju formata. Tada nastaju svakodnevni „ratovi formata“.

Zaključak, OpenOffice.org je kvalitetan paket i odlično rešenje, ali korisnici sa više od par računara ne smeju da očekuju da je to "isto kao Microsoft Office" i da je potrebno "samo instalirati novu verziju".


Citat:
pa sam do sada imao problem samo sa jednim dokumentom.


Verujem ti, ali ne verujem da koristiš kancelarijski paket na način kako je to običaj u ovim sistemima. OpenOffice.org pri pretvaranju dobro čuva sadržaj dokumenta, ali otvori-zatvori-pretvori-otvori-zatvori-pretvori dovede do sitnih pomeranja margina, pasusa, broj-tačka u numerisanju,... Reč je o flow formatima, a ljudi očekuju da je to PDF i da treba svuda da izgleda isto. Takođe, samo osnovni makroi su podržani. Pri ozbiljnim migracijama treba pripremiti nove šablone, u ovakvim organizacijama šablona i makroa može da ima na stotine. Onda se pojavi neko ko kaže „samo instalirati novu verziju“.


[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 23.02.2011. u 12:10 GMT+1]
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 10:09 - pre 160 meseci
Citat:
combuster: Pa i ovde smo mi Linuxashi u manjini zescoj pa dobijam svakakve doc/docx/xls/ppt-ove pa sam do sada imao problem samo sa jednim dokumentom.

A ti mislis da broj dokumanata koji su prosli kroz tvoje ruke je vidljiv naspram broja koji prodji FO Nemacke? :) Vec si u zabludi da ti je lakse da koristis Linux, evo Svabe su pokazale drugacije ;)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 10:26 - pre 160 meseci
Citat:
Dexic: A ti mislis da broj dokumanata koji su prosli kroz tvoje ruke je vidljiv naspram broja koji prodji FO Nemacke? :) Vec si u zabludi da ti je lakse da koristis Linux, evo Svabe su pokazale drugacije ;)


Zato postoje procenti, na zalost ja nemam nacina da sumiram broj dokumenata koje sam do sada otvarao preko openoffice-a ali vrlo dobro pamtim koji nije funkcionisao kako treba (tacnije rec je o ppt prezentaciji koja je bila totalno srokana, margine i slicne zezancije ne racunam u probleme pri otvaranju dokumenata jer se to da srediti za manje od minuta). Sto kaze Goran nije to PDF a meni se desavalo da odradim dokument na faxu u Word-u i odnesem u kopirnicu (koji isto koriste Word) na stampu i izadje sav blentav - to mi se desilo jednom i nikad vise jer od tada uvek nosim pdf.

Jedno vreme je imao bug vezan za tabele u Word dokumentima u OO koji se relativno brzo ispravio (sve tabele su imale offset neki cudan koji je dovodio do nemogucnosti prikazivanja cele tabele) sto jeste bio smor. Ovakav (ovakvi problemi) se zaista resavaju update-om.

Gorane, pod pretpostavkom da je tranzicija u samom startu bila dobro pripremljena (naravno stoji to sve sto si rekao), zasto mislis da nije moguca situacija gde se gomila zaposlenih zali na problem pri otvaranju odredjenih tipova dokumenata gde obican update OO-a resava stvar ? Naravno update OO-a nece magicno resiti sve probleme ukoliko tranzicija nije protekla po planu....

make love - !war
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.h1telekom.hr.



+25 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 10:39 - pre 160 meseci
Probleme sa interopeabilnoscu ne mogu komentirat, ko zna o cemu se radi. Mozda nisu samo proprietary dokument formati u pitanju.
Oko ovog "massive user criticism", to je za bitch slap svakog zaposlenika ko se buni. Jer se taj user criticism svodi na nije mi botun doli desno nego gori livo jer su navikli na Windowse i ne zele mjenjat navike.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 10:53 - pre 160 meseci
Interoperabilnost?

Imao sam ja probleme i kod otvaranja dokumenta iz office 2010 na office 2007... pa svi cute.. a kad OO.org nesto ne moze sa stranim formatom, odmah se dize buka :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 11:00 - pre 160 meseci
Tja, ja imam problem sa otvaranjem dokumenata iz 2007 u 2010 pa se i o tome cuti :)


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 11:13 - pre 160 meseci
Evo mojih najnovijih iskustava sa Linuxom, mada ne bas u istom podrucju.

Za one koji me ne poznaju, da se ukratko pretstavim. Zvanicno IT obrazovanje = 0, ni minut neke skole, kursa itd. Sve samouk. Engleski prilicno dobro razumem. Racunar koristim takoreci od samog pocetka, od negde tamo 80 i neke kalendarske a svoje 40 i neke godine (rodj.1942). Ja sam tipican primer "prosecnog, dobronamernog korisnika" koji je u Linux ulozio strahovito mnogo vremena a zbog nekompatibilnosti nekog hardvera i gomilu para. Da, prosecnog, jer terminal koristim vrlo retko, ne glumim nekog 'akera ili strucnjaka i prednost uvek dajem GUI a kao znam po nesto i u terminalu da uradim.

Iskreno receno - Linux mi je dojadio. Uvek ima nesto da te zeza. Pre oko godinu dana otkrijem cari koriscenja bezicne konekcije u okviru mog stana. ADSL modem sa wifi na jednom mestu, na dva racunara u dve sobe po USB adapter i radi lepo i fino. Zazelim fizicki drugaciji adapter, kupim neki takav na e-bay, dodje stvar - nema drajvera ili ih ima pomocu Windowsa, koga ja nemam, niti sam hteo ikoga da davim da mi vadi tamo neke drajvere.

Tu se ja lupim po celu i pocnem istrazivanja - sta ako se pojavi nova verzija moje omiljene distribucije a u njoj moji USB adapteri ne budu radil, kao sto se VEC DOGADJALO. U mojim racunarima nema mesta za dodatne kartice jer su u nekim malim kucistima, sa miniITX plocama. Znaci, ostaje mi ili USB ili Ethernet i tako saznam da AP u Client modu to moze da odradjuje.

Nakon nedelju dana i noci stanje je sledece:

Na mojoj radnoj distribuciji, prilicno staroj i pretrpanoj svim i svacim a koju koristim jer za novije distribucije nema IE4Linux potreban za pristup e-bankingu, nesto je crklo nakon milion proba bezicne opreme i sad kaze "Nije nadjena ni jedna mreza".

ADSL modem sa integrisanom wifi funkcijom je crko (provereno i pomocu kabla, direktno u racunar) pa sam presao na probe stari modem (ADSL, bez wifi) + novi wifi ruter. Uspeva mi da aktiviram nekoliko modema, dobijem zicani pristup preko Ethernet kabla ali bezicno nece i nece. Mozda sam sada vec poremetio sve distribucije koje imam na hdd bas za ovakve situacije, nekih 5 - 6.

A glavna fora je sto se za podesavanje potrebnih adresa za uredjaje u mojoj osnovnoj distribuciji koristim jedan relativno jednostavan program ali kad odem u neku noviju pojavljuje se nesto sasvim drugacije, gde ja ne mogu da se snadjem. Kliknem na Help a ono mi prikaze ono sa cime nemam problema, iz one osnovne distribucije.

To su nabacane neke cinjenice tek tako ali reltivno dobro pokazuju sa cime se srece "prosecan korisnik". Usput da napomenem da smo zajednickim finansiskim snagama sa rodjacima, oko Nove godine kupili jedan mali laptop sa Atom procesorom (oni bez DVD drajva), na cijem disku je postojalo nesto sto je u sebi sadrzalo Windows, samo je to trebalo pokrenuti = instalirati. I ja to uradim uspesno, nakon 10-ak godina apsolutno bez kontakta sa Winodws-om i eno rodjaci ga koriste normalno.

Jos par reci o podesavanjima modema, cisto da ne bi poceli sa pocetnickim savetima. Prvi koji sam kupio odavno (5 - 6 godina?) je bio D-Link T300, neka cudna stvar koja je na pocetku zahtevala da moram da pravim konekciju u samom OS-u iako ima Ethernet izlaz. Jedva sam tada negde iscackao informaciju da je on u Bridge modu pa sam ga flesovao nekim ruskim programima i sada moze i samostalno da se konektuje, kao noviji modem/ruteri. Dakle, nije bas da sam nepismen i da ne mogu da se snadjem, ali ljudi zivot je kratak da bi se covek sa svakom novom verzijom svoje distribucije cimao sa tim snalazenjem!

Mislim da Linux i dalje ima probleme kojih ne moze da se otarasi. Jos ne resi stare, dodje nova distribucija sa novim i tako u nedogled.

Skoro je sigurno da cu ostati na Linuxu do kraja zivota. Ali kad bih sada morao da imam neku zvanicnu masinu - zna se, kupim zablombirani racunar od firme, sa Windows, ne pipam nista na njemu, za svako, cak i najmanje podesavanje zovem zvanicno zaduzenog sluzbenika za to (ili racunar nosim kod njih) i on je kriv za sve sto se dogadja na njemu. Zelim novi hardver - zovi sluzbenika. Zelim novi sofrver - zovi sluzbenika.

Ne mogu nista da kazem, jer imam suvise malo znanja, da li je ovo oko cega je ova tema tehnicki ili neki drugi problem (mito itd.). Stvari su suvise komplikovane.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 12:03 - pre 160 meseci
Citat:
combuster: Zato postoje procenti


Postoje kad su obe cifre dovoljno velike. Garantujem da % problema koji on ima je veci od toga koliko % FO dokumenata cini njegov broj dokumenata.

Inace, zar vi mislite da bi Nemacka, od svih zemalja, dozvolila ovako nesto da stvarno nije neki problem? Da, i kod nije sve po slovu zakona i nisu svi divni i fini, ali daleko je od nas da ovo kukanje Linuxasa je samo kukanje ;)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 12:16 - pre 160 meseci
Citat:

Inace, zar vi mislite da bi Nemacka, od svih zemalja, dozvolila ovako nesto da stvarno nije neki problem?


Pa jel ti mislis da bi Rusija, od svih zemalja, prelazila na Linux u javnom sektoru da su to stvarno problemi ? Ja bih rekao da se demokratija zloupotrebljava u slucajevima kao sto je ovaj ili u Svajcarskoj sa onim leminzima - jer ti ne visi otkaz nad glavom (a u Rusiji mozda i Gulag) posto te, zamisli ti to, mrzi da kuci radis na Windowsu a na poslu na Linuxu :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 12:39 - pre 160 meseci
Citat:
Pa jel ti mislis da bi Rusija [...] prelazila na Linux u javnom sektoru da su to stvarno problemi


Živi bili pa videli, ali ja verujem da će to u Rusiji biti u sasvim umerenoj meri, u procentima i na mestima gde Linux i svi drugi koriste. Naravno upravo u Rusiji je moguće da od toga ne bude ništa.

Uspešna strategija se ne pravi tako da tek posle nje svi gledaju šta će i gde će, već se strategija donosi nakon što su ključni igrači već postigli plan aktivnosti.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 15:40 - pre 160 meseci
Citat:
combuster: margine i slicne zezancije ne racunam u probleme pri otvaranju dokumenata jer se to da srediti za manje od minuta

Zbog ovakvog načina razmišljanja Linux ne samo da propada kao desktop rešenje, nego i treba da propadne. To da „manje od minuta” popravke nisu problem možda važi za nekoga ko jednom rukom čačka po konzoli, a drugom po nosu ali u ozbiljnim poslovnim sredinama gde ljudi rade i zarađuju pare to razmišljanje: nije-problem-jer-se-popravlja-manje-od-minuta je jednostavno apsolutno neprihvatljivo.

Znači, čovek balansira kuću — decu, ženu, prijatelje, neki socijalni život i ostalo, sve to mora da uskladi s poslom, milion sra*a moraš svaki dan da rešavaš u hodu i na kraju će zarad viših ciljeva da popravlja nešto „manje od minuta” svaki put kada otvori jbn dokument? Ma hoće klinac.

Citat:
combuster: Pa jel ti mislis da bi Rusija, od svih zemalja, prelazila na Linux u javnom sektoru da su to stvarno problemi ?

Pa jel’ ti misliš da bi se Nemačka, od svih zemalja, vraćala na Windows da sa Linuxom nije bilo stvarnih problema?

Hm, da vidimo, s jedne strane nemački, s druge strane ruski način razmišljanja… Prosto ne znam kome da poklonim poverenje!

Citat:
tdjokic: Dakle, nije bas da sam nepismen i da ne mogu da se snadjem, ali ljudi zivot je kratak da bi se covek sa svakom novom verzijom svoje distribucije cimao sa tim snalazenjem!.

Ovo treba ponavljati dok i najgluplji ne shvati da niko ko ima život van monitora ne želi da se zavitlava s polufabrikatima, pa makar bili i „džabe”.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 15:58 - pre 160 meseci
Citat:

To da „manje od minuta” popravke nisu problem možda važi za nekoga ko jednom rukom čačka po konzoli, a drugom po nosu ali u ozbiljnim poslovnim sredinama gde ljudi rade i zarađuju pare to razmišljanje: nije-problem-jer-se-popravlja-manje-od-minuta je jednostavno apsolutno neprihvatljivo.


Izvini, a u kom ti office programskom paketu radis a da ovakvih problema nikad nemas kad dobijes dokument od strane treceg lica, pa su ti ovakvi slucajevi apsolutno neprihvatljivi ? Pre ce biti da je tebi nos u oblacima a ne na terenu...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 15:58 - pre 160 meseci
Intrigantna je činjenica da je Putin doneo takvu odluku nakon nemačkih iskustava sa propalim Linux eksperimentom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 17:37 - pre 160 meseci
Nedeljko, zašto propalim? Ne misliš valjda stvarno kako se Linux u Nemačkoj nigde ne koristi?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 18:04 - pre 160 meseci
Pa, eto, FO se vrće na XP.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP23.02.2011. u 19:03 - pre 160 meseci
@Devanagari
mislim da pretjerujes, ali dobro ovo jeste advocacy pa je i flejm pozeljan u manjih kolicinama.
ali ovo sa popravljanjem je biser. jel to znaci windows nema nikakve probleme, ili jos bolje njega vozis dok se ploce u hardisku ne izlizu, a procesor spali i posljednji tranzistor?

moram da pitam nesto, mozda je glupo (ali desktop u office smislu me ne zanima niti sam nesto mnogo se cimao oko toga) ali zaista ne znam za sigurno
dakle, da li MS office paket ima otvoren standard? ja sad hocu da budem 100% kompatibilan sa wordom, kako ne bi bilo nikakvih problema sa otvaranjem fajlova koje ja kreiram u wordu i obratno.
koliko znam, ne moze jer je to sve zatvoreno.

e sad, mislim da je zaista maliciozno reci kako je linux ili OO s**** jer ti se tabele pobrljaju u njemu kad otvoris word fajl. fundamentalno si onemogucen da budes kompatibilan sa njima - a oni su de facto standard. i sta ti sad tu da radis?

linux kao desktop je jako dobar (mozda ne dobar kao windows, ali dovoljno dobar). ljudi su tupavi, to je problem.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9685 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.