Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet

[es] :: E-Kupovina :: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9157 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet15.02.2011. u 23:51 - pre 160 meseci
Postovani ,

sigurna sam da ovde ima dosta sposobnih korisnika pa Vas molim za savet


Poručila sam knjige od AMAZON-a i ovo je već DRUGA POŠILJKA koje JE VRAĆENA AMAYONU-u BEZ OBJAŠNJENJA !


Nikako da dobijem Knjige koje sam platila !!!


Sve regularno prolazi sa Viza karticom i oni naplate novac !


Uzimam najjeftiniju poštarinu DA ME NE BI DRALI PREKO ŠPEDICIJE ali sigurna sam da vi to znate !

Iz nekog razloga MISLIM DA ME STALNIM VRAĆANJEM MOJIH KNJIGA PRISILJAVAJU NA NAJSELJAČKIJI NAČIN DA KNJIGE PORUČIM PREKO DHL-a ili UPS-a...

I DA ME OPET ODERU SA NAPLATOM SVEGA I SVAČEGA !!! i uslugu otvaranja paketa naplaćuju tj naplatili su mi kada je stigla knjiga preko DHL-a


Molim za savet

Hvala !
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet16.02.2011. u 08:18 - pre 160 meseci
Sve te dodatne troškove ne naplaćuje Amazon, šta više svako vraćanje njih košta tako da nema nikakvog osnova zašto bi Amazon namerno slao pošiljke tako da se vraćaju. Proveri podatke o adresi, moguće da je pogrešna adresa upisana prvi put i sada se uvek ta ista koristi.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet16.02.2011. u 17:04 - pre 160 meseci
Adresa je ispravna .

Broj Telefona imaju !


Na par mesta na forumu se pojavljuje da se posiljke vracaju bez da se primalac obavesti o prispecu posiljke iz inostranstva !

Da li je neko porucivao knjige preko Amazona ovih dana ???


Uzela sam najjeftiniju postarinu jer mi ne pada na pamet da me opet deru na spediciji.


JEDNOSTAVNO MI SE CINI DA ME PRISILJAVAJU NA JEDAN SELJACKI NACIN DA PORUCIM KNJIGE KAKO BI ONI MOGLI KO BANDITI DA ME PLJACKAJU NA SPEDICIJI !


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet16.02.2011. u 20:47 - pre 160 meseci
Kako salje Amazon? Imas li pracenje (Tracj&Confirm) kao sto ima USPS? Ja redovno dobijam otuda raznovrsnu robu, malo hardvera, malo sitnog alata, neku hranu i to dovozim jednom USPS tarifom, skoro najjeftinija - ima i jeftinija, ali nije za svaku posiljku, mada ne znam tacno gde je granica - i prilicno dobro se vidi gde je paket u kom momentu.

Ne vracaju mi pakete a mogli bi ako bi hteli, odnosno ako im je to cilj. Mozda postoji neki drugi razlog, nejasno mi je zaista. Jedino sto bi ovo sa pracenjem bar imala uvid gde se nalazi i mogla da odes tamo da protestvujes.

Naravno, ne salje mi amazon direktno nego posrednik tamosnji, ali je u principu isto za nase.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 01:48 - pre 160 meseci
Ja sam uzela NAJJEFTINIJU tarifu .

Molim Vas recite mi koju tarifu Vi birate ?

Koji je tacan naziv nacina na koji se salje da bi POSILJKA imala PRACENJE gde se u kom trenutku nalazi ?


I samo da nemam vise nikada posla sa spedicijom i njihovim banditskim tarifama


Koju vrstu slanja posiljke da odaberem da bi to stiglo i da imam pracenje posiljke ????


Pozdrav




 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 02:44 - pre 160 meseci
Nazalost ja se uopste ne snalazim na amazonu oko slanja posiljki. Kupujem svasta, ali mi to salje posrednik, jer uglavnom kupujem one stvari koje amazon uopste ne salje ovamo. Tako da je moja informacija prakticno bezvredna.

Inace, najvise koristim USPS (postal service) Priority Mail (delivery in usually 8-12 business days, not guaranteed, includes limited tracking and no insurance) ali se to na amazonu ne vidi tako.

Nesto skuplja je USPS (postal service) Express Mail (delivery in usually 3-5 business days, not guaranteed, includes tracking and $100 of insurance) ali ima detaljnije pracenje i osiguranje, ali sa tim nemam iskustva.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 12:56 - pre 160 meseci
Hvala


Znaci USPS Priority Mail je ta usluga koja mi treba


Videcu da li ce proci ove posiljke koje jos treba da stignu ili će i te pošiljke NEKI PRIMITIVAC VRATITI NATRAG !!!


USPS je skraceno ( akronim) od United States Postal Service ??? Jel tako ???


Dobila sam informaciju da SVE KNJIGE DOLAZE NA SURČINSKI AERODROM NA CARINU , neke dolaze avionom ali manji deo dolazi i kamionima tj DRUMSKIM SAOBRAĆAJEM pa se na Surčinu CARINI !

Svi koji imaju nekih problema kao i ja mogu njih da pozovu jer su oni PRVA stanica za pakete !

Ja ovih dana konstantno zovem da bih znala ŠTA SE DEŠAVA I KOJI DIVLJAK VRAĆA PAKETE !


Sigurno su nekog balavog slinavca zaposlili pa se iživljava kao tatin i mamin sin!

Verovatno je šef a ima srednju školu i radno iskustvo od 1.1 2011. godine !






 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 13:48 - pre 160 meseci
Citat:
XLana:USPS je skraceno ( akronim) od United States Postal Service ??? Jel tako ???
Da. Ali na amazonu nisam nigde video kojim servisom salju knjige i ne mogu nista da kazem.

Moguce je da knjige izdvajaju, da ih pregleda neko skolovaniji, da ne uvozis neku neprijateljsku propagandu i onda - hop! - vrati nazad...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 16:54 - pre 160 meseci
Ma samo rečnike i knjige iz oblasti Informacionih tehnologija, ništa specijalno ali ovakve muke oko najobičnije narudžbine knjiga su da čovek ne veruje !

Ono što znam je da je definitivno PRVA STANICA Surčin aerodrom i njihova Carinska služba , znači tamo neko igra fudbal sa mojim paketima jer je ovaj drugi " UNIŠTEN I NIJE BIO U FORMI POGODNOJ ZA DOSTAVU" to mu dođe korektan prevod obaveštenja za DRUGU VRAĆENU POŠILJKU !


Ima još DVE pa hajde neka nastavi da "trenira fudbal" na mojim paketima .

Ovakva situacija nije nikada bila , jednostavna stvar se pretvorila u nemoguću ali to je kada niko ne snosi odgovornost za ovakve postupke .


Moraću da tražim od Amazona da mi pošalju detalje o načinima slanja i koliko orjentaciono iznosi za pakete sa knjigama do 2 kilograma i u orjentacionoj vrednosti od 70-80 US dolara.

Te pakete do dva kilograma šalju nekim jednostavnijim sistemom jer mislim da PREKO DVA Kilograma ide neki drugi metod kako oni to nazivaju, pa reko da ne komplikujem sebi život i tako grupišem knjige da bude mali paket mada bi možda trebalo NAKOVANJ i AKUMULATOR ZA AUTOBUS da poručim u jednom paketu pa da tom diletantu koji šutira pakete bude to i "šut za pamćenje" !

Ja znam da je ranije sve do 100 EURA bilo oslobođeno carine a ovo je bruka i sramota za isnose preko 20 EURA plaćati carinu ili pdv ili šta već sve ide MADA IMA I NEKI OBRAZAC ČIJE POPUNJAVANJE NAPLAĆUJU 4-5 EURA onako svima redom

Hvala na pomoći ,

Pozdrav !.




 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 20:19 - pre 160 meseci
Ja skoro dobih neku nagradu sa amazona.co.uk, gift card od nekih 25-6 funti, naručio sam knjigu od 530 strana meki povez evo njihovog cenovnika za slanje u Srbiju zemlju na brdovitom balkanu, slanje iz GB

Item(s) Subtotal: £14.49 knjiga
Postage & Packing: £8.78 pakovanje i postarina
-----
Total before VAT: £23.27 total pre pdv-a
VAT: £0.00
-----
Total: £23.27 ukupno za naplatu

Da li će da stigne a da ne kalira pod budnim okom zadriglog carinika videćemo
The truth is out there.... so is the book
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 20:51 - pre 160 meseci
ma ne znam sta da kazem , strasno ! Valjda cete dobiti to preko Amazon UK

Ja sa Amazon.com imam jos kao metod slanja posiljke >>>>>> Expedited

ima i ono sa DHL i UPS ali nema sanse ni za milion godina !!!!!


tako da AKO Expedited ima taj Tracking Number to vredi probati ... VALJDA IMA , mislim da je ovo tako nenormalno iskomplikovana jednostavna stvar da mi je savrseno jasno kako je lepo ziveti u Ruandi, Bocvani, Burundiju, Tanzaniji i slicnim zemljama .... imaju i PayPal i carinike koji primaju i obicne posiljke tako da je TAMO PRAVI RAJ NA ZEMLJI !

a i juzno voce je tamo jeftinije ..... tako da limunada nije luksuz !!!


Ako neko zna da li Expedited posiljke imaju taj Tracking Number neka ostavi odgovor ovde .

Hvala



 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet17.02.2011. u 22:49 - pre 160 meseci
Citat:
Kako salje Amazon? Imas li pracenje (Tracj&Confirm) kao sto ima USPS? Ja redovno dobijam otuda raznovrsnu robu, malo hardvera, malo sitnog alata, neku hranu i to dovozim jednom USPS tarifom, skoro najjeftinija - ima i jeftinija, ali nije za svaku posiljku, mada ne znam tacno gde je granica - i prilicno dobro se vidi gde je paket u kom momentu.

Ne vracaju mi pakete a mogli bi ako bi hteli, odnosno ako im je to cilj. Mozda postoji neki drugi razlog, nejasno mi je zaista. Jedino sto bi ovo sa pracenjem bar imala uvid gde se nalazi i mogla da odes tamo da protestvujes.

Naravno, ne salje mi amazon direktno nego posrednik tamosnji, ali je u principu isto za nase.


Kako da nadjem normalnog "Posrednika" kao Vi sto imate ???

samo mi knjige trebaju i eventualno ako bude nesto od certifikata/ dokumenata i slicno , to je sve .


Ovo sa Amazonom mi je stvarno mucenje, nikad nisam mislila da ce se ovako lose ponasati i da mi konstantno vracaju knjige.

Kao do ne mogu da se postave u poziciju kako bi se osecali da neko to njima radi .


Pozdrav !

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 00:04 - pre 160 meseci
Citat:
XLanaKako da nadjem normalnog "Posrednika" kao Vi sto imate ???
Pokusacu da ti posaljem privatnu poruku. Ako ne stigne javi ovde, jer nikako da zapamtim koliko poruka je potrebno da bi se dobilo pravo da se salju i primaju PP. Eventualno da ti posaljem na mejl?

On je neki miran i rekao bih jednostavan covek, nista se ne pravi vazan, nista ono "da gospodine, ne gospodine, bla, bla" pretpostavljam da bi ti odgovarao. Zvanicni sajt mu je www.forwardit.us ali ako ides preko njega mora da se placa PayPalom, valjda ima takav program. Ako se kontakrira obicnim mejlom, onda moze da se placa i sa Google checkout. Otvori se nalog na sajtu https://www.google.com/account...sr&nui=1&ltmpl=default , upise se kartica kojom placas (NE PRIMA SVE KARTICE, Maestro ne prima, imaju neke probleme sa njom, prima Intezinu Internet karticu i Visa Electron, za te dve sigurno znam, za ostale treba probati), adresa sa koje se placa, adresa na koju treba slati posiljku (moze da bude ista ili neka druga, po zelji) i to je sve.

Prvo mu posaljes mejl sa spiskom robe koja ti treba - adresa sajta, tacan naziv artikla/knjige, kolicina i slicno i zamolis ga da ti to nabavi i posalje. Nakon provere stanja na sajtovima, on ti posalje mejlom invojs za placanje = cene sa sajta + provizija 10 dolara po paketu, bez obzira bio veliki ili mali. Platis, dobijes odmah potvrdu od GC, posrednik ti odgovori i kaze da je uplatio i da ce ti javiti kad stigne.

Nakon nekoliko dana, artikli mu stignu, i on ti se javi opet, nudi razne opcije slanja za konretan paket. Ti izaberes nacin slanja i javis mu nakon cega ti on opet salje invojs da platis slanje, kad platis obavesti te da je novac primio i da ce paket poslati tog dana i daje ti broj za pracenje. Nakon nekoliko dana paket napusta SAD i leti ovamo. Nekad mu treba 2 dana, nekad vise i stize u nasu postu.

Sve to se vidi i na americkom sajtu, cak se cesto dogadja da nasi tamo preciznije pisu nego na nasem sajtu. Broj posiljke je isti, od pocetka do prijema, tako da moze da pratis kombinovano, na oba sajta, gde je tog momenta bolje odradjeno. Prakticno, ja moj paket znam kad ce stici sa greskom od sat, dva. Desi se nekad i neka greska, naravno, ali uglavnom je korektno.

Mozda bi mogla uz knjige da kupujes i neku sitnicu bez veze, tek da promenis opsti utisak, sta znam.

Ovo ti je sajt za pracenje - http://www.usps.com/shipping/trackandconfirm.htm Probaj kako radi, upisi moj broj jedne prethodne posiljke koja mi je vec stigla i isporucena je.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 18.02.2011. u 16:21 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 13:07 - pre 160 meseci
Hvala Vam !

Mnogo Vam Hvala !!!


Imam Mastercard i Visa Virtuon tako da će neka sigurno raditi.

Pretpostavljam da je najbolja USPS Priority mail .

Nema nekih preteranih dažbina -troškova na tako primljen paket ? Račune koliko šta košta pretpostavljam da ne stavlja u taj paket koji mi šalje ?

Za sad mi samo knjige trebaju. Ali videću već ako ima nešto zanimljivo na drugim sajtovima.

Da li se može registrovati nalog na Google Checkout ? Pod "Serbia and Montenegro" ???



Hvala Vam , Pozdrav !!!




 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 13:32 - pre 160 meseci
Hvala Vam Mnogo ! Možete skinuti taj broj za plaćenje, čisto radi predostrožnosti , radi Vas.

Provera koda sa velikog broja IP adressa može aktivirati neku od zaštitnih mera , u ovom ludom svetu ko zna šta se može sve desiti pa da biste Vi bili bezbedni !


Videću da otvorim taj Google Checkout nalog

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 13:34 - pre 160 meseci
http://www.bibliotekarka.com/2010/02/knjige-bez-postarine/

Knjige bez postarine i bez problema (za sada) ^
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 15:13 - pre 160 meseci
Hvala , na koje sve način e moramo da poručujemo knjige da je to neverovatno.

Najveći problem je što nema nikakvog reda i nema čovek kome da se obrati kada su problemi sa carinom i dostavom u pitanju .

Samo jednom mi je hitno trebala knjiga i to je poslato preko UPS-a, tada su mogli da rade šta hoće e sada mogu da se suše na promaji ! NIKADA više neće imati priliku, verovatno za sebe kažu da su dobri "menadžeri" ali njihova poruka je primljena k znanju.


Ove porudžbine su neke osnovne stvari i normalna pojava ali ....


Sve prvo stiže na Surčin tako da je tamo ta mala ništarija koja vraća pakete ili prvo uništi paket pa ga onda vrati bez da se evidentira da je prispeo.

Pozdrav






 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 15:32 - pre 160 meseci
Citat:
XLanaDa li se može registrovati nalog na Google Checkout ? Pod "Serbia and Montenegro" ???
Da.

Imaj u vidu jos nesto (a mislim da se to vidi i kod one moje pracene posiljke, ono sto su ih "sortirali" malo duze) - zbog haosa od vremena (meteorloskog) paketi su verovatno lutali od nemila do nedraga i moguce je da su knjige bile ostecene tamo negde, pre Srbije.

Nazalost, Google checkout vazi samo za SAD, koliko je meni poznato, tako da za ostale zemlje treba imati PayPal ili svima pisati broj svoje kratice, sto je verovatno nezgodno?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 17:04 - pre 160 meseci
Citat:
Google checkout vazi samo za SAD, koliko je meni poznato, tako da za ostale zemlje treba imati PayPal ili svima pisati broj svoje kratice, sto je verovatno nezgodno?


Pa to je rešivo preko Gift Debitnih Kartica , tako da to nije neki veliki problem ako verujem osobi koja treba da mi pošalje paket.

...ili nekoliko kartica ako jedna nije dovoljno veliki novac.



sa normalnim ljudima je jednostavno , nikako da se naviknem na ove druge

videću da otvorim taj google Checkout


Mnogo Vam hvala za pomoć i savete !

Pozdrav i Sve Najbolje !
 
Odgovor na temu

XLana
CIO
Beograd

Član broj: 279806
Poruke: 71
*.aDSL.Verat.Net.



+3 Profil

icon Re: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet18.02.2011. u 17:07 - pre 160 meseci
Citat:
Google checkout vazi samo za SAD, koliko je meni poznato, tako da za ostale zemlje treba imati PayPal ili svima pisati broj svoje kratice, sto je verovatno nezgodno?


Pa to je rešivo preko Gift Debitnih Kartica , tako da to nije neki veliki problem ako verujem osobi koja treba da mi pošalje paket.

...ili nekoliko kartica ako jedna nije dovoljno veliki novac.



sa normalnim ljudima je jednostavno , nikako da se naviknem na ove druge

videću da otvorim taj google Checkout


Mnogo Vam hvala za pomoć i savete !

Pozdrav i Sve Najbolje !
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: knjige sa Amazona-a >>>>>>>> veliki problem ,pošiljke se vraćaju --- Molim za savet

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9157 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.