Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17762 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...24.01.2011. u 14:20 - pre 161 meseci
^^
Sto kontraproduktivan?
Izgrdice ga neko tamo?
Prijavice ga sefu da se raspituje za detalje ugovora?

Covek se interesuje za detalje svog ugovora, trazio je pojasnjenja i nove uslove - pojasnjenje dobio, nove uslove ne i to je to.
On resava svoje probleme, ne probleme onih koji traze posao.
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...24.01.2011. u 19:15 - pre 161 meseci
ne znam da li je moguce to u Nemackoj zbog prijave prebivalista, ali junak iz nase price bi za pocetak mogao da stanuje i u nekom hostelu da ne zuri sad da uzima stan. Pogotovo ovih prvih 6 meseci dok traje probni ugovor. Nema potrebe da sad ulazi u seme sa zakupom stana i kaucijom, ako ne ostane posle 6 meseci gubi sve. Tim pre sto ide sam, u krajnjoj liniji mozda nadje i nekog kolegu da podele stan, za pocetak...

Sto se tice ovog pitanja oko promene ugovora ne bih se bas kladio da ga zahtev ne kosta nista. Ugovor je sasvim sigurno pazljivo sastavljen sa advokatima firme i u skladu je sa zakonom o radu i mogucnostima firme. Malo je verovatno da ce oni sad celu proceduru ponoviti zbog radnika kojeg tek primaju jer to nije - ajd dopisi ovo ili promeni ono - jer sve to treba prekontrolisati, uskladiti... Iz svega ovoga zakljucujem da nije bas ostavio utisak na buduceg poslodavca sto svedoci i ovo pismo:

Citat:
thanks for your feedback. This is our standard contract of employment that everybody signed here, even me. We never had any problems with this contract also with our existing developers. For us, it is clear that no developer or any other employee can or will work continuously overtime, because this will lower the quality of work and will result in a unsatisfied employee which also may leave the company.

So we would prefer to leave the contract to our standard, because I can say, that none of our employees is working continuously overtime all the time. Yes, there are projects that are demanding from the time line and overtime is necessary, but this is not regular and we always found a compensation for this in the past.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...24.01.2011. u 19:20 - pre 161 meseci
Citat:
rfe
Malo je verovatno da ce oni sad celu proceduru ponoviti zbog radnika kojeg tek primaju jer to nije - ajd dopisi ovo ili promeni ono - jer sve to treba prekontrolisati, uskladiti... Iz svega ovoga zakljucujem da nije bas ostavio utisak na buduceg poslodavca sto svedoci i ovo pismo:


Mislim da bi stvarno trebalo stati sa ovim... da li je neko ostavio specifican utisak na nekog to niko ne moze da pretpostavi (pogotovu ne na osnovu citiranog teksta u kome se ne vidi ama bas nista o tome) jer ima raznih ljudi sa raznim stavovima oko ovakvih stvari, neko ce misliti jednu stvar a neko drugu, neko mozda misli "sta ovaj hoce" dok neko drugi moze da smatra, iako nije moguce udovoljiti zahtevu, da je u pitanju zrela osoba koja temeljno cita stvari i ume da pregovara, sto moze znak kritickog razmisljanja koje je opet negde korisno ... koliko ljudi, toliko i misljenja.

Tako olako davati zakljucke sta je neko drugi mislio nema nikakvog smisla, jer je cisto nagadjanje.

Covek je pitao, dobio je odgovor... potpisace ugovor i to je to.

Nema potrebe sad ici u beskonacnost oko toga sta firma misli oko obicnog zahteva kandidata za posao. To su stvari sa kojima HR ljudi rade na svakodnevnoj osnovi N puta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...24.01.2011. u 19:29 - pre 161 meseci
Ovaj predlog sa hostelom ili da se dele troskovi sa nekim u nekom WGu nije uopste los.
Svaki ugovor za stan ima stavku o otkaznom roku od tri meseca, sto bi u ovom slucaju ako ne ostane tu moglo biti bacanje para.

 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...24.01.2011. u 21:25 - pre 161 meseci
(Odlican predlog. Postoji i opcija namestenih soba na odredjeno vreme, bar ovde kod mene obzirom da je grad krcat poslovnim ljudima koji cesto dolaze i odlaze. Kakvi su uslovi i sl. ne bih znala, zaista.)

TDusko ja ti zelim puno srece u DE i ako ti zatreba jos nesto, tu smo. :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...24.01.2011. u 22:54 - pre 161 meseci
Molio bih sve zainteresovane za diskusiju o tome kako naci smestaj i sl da se prebace na ovu temu http://www.elitesecurity.org/t420756-0#2794507.

Moderatoru predlazem da se ova tema zakljuca jer nema neke posebne svrhe da bude otovrena.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...19.06.2012. u 22:30 - pre 144 meseci
Pročitao sam celu temu, a vidim da nije zaključana još uvek, pa bih hteo da postavim (što bi rekao odozgo neko) našem junaku ove priče pitanje da li je u Nemačkoj u ovoj firmi i dalje i kako mu je? :)

Ne znam da li je negde drugo pisao o ovome, ali me eto čisto zanima epilog. :)
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...20.06.2012. u 10:17 - pre 144 meseci
Ma tu sam, ne idem nigde :)

Sto se konkretno ove teme tice pisao sam vec da moj predlog izmene ugovora nije prosao. Kasnije se ispostavilo da nije ni bilo potrebe za tim jer za godinu dana koliko sam radio u toj firmi nisam sve ukupno ostao par puta posle radnog vremena po par sati. Vikend ni jedan nisam radio, a firmu sam promenio iz drugih razloga.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...20.06.2012. u 16:43 - pre 144 meseci
Aha, a još si u Nemačkoj? (pardon, nisam baš skontao iz odgovora :) mada vidim da ti DE stoji u profilu i neki fensi net provajder za kojeg nisam čuo na prostoru Srbije)
 
Odgovor na temu

elvishodzic
Tuzla

Član broj: 317605
Poruke: 2
109.175.98.*



Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...17.09.2013. u 00:59 - pre 129 meseci
Citat:
tdusko:
Ma tu sam, ne idem nigde :)

Sto se konkretno ove teme tice pisao sam vec da moj predlog izmene ugovora nije prosao. Kasnije se ispostavilo da nije ni bilo potrebe za tim jer za godinu dana koliko sam radio u toj firmi nisam sve ukupno ostao par puta posle radnog vremena po par sati. Vikend ni jedan nisam radio, a firmu sam promenio iz drugih razloga.



Zdravo tdusko,


citao sam nekoliko tema u kojima si sudjelovao i pratio sam tvoje postove koji su uvijek bili racionalni i konkretni... Imam osjecaja da bi mi ti mogao dati neke savjete.


Zavrsio sam fakultet (elektrotehnike) prije 2 mjeseca. Od tada saljem aplikacije u firme u Njemackoj (40-50aplikacija), ali bezuspjesno (nisam jos dobio niti jedan poziv na razgovor ili telefonski poziv). Volio bih ako imas vremena da se cujemo na "ovaj-ili-onaj" nacin, najradije preko nekog VoIP-a (viber, google, skype) ili chat-a. Ako si voljan da mi pomognes, javi mi se na mail [email protected] za daljnju komunikaciju. Mnogo bi mi pomoglo kad bi mi mogao dati koji Tipp. Aplicirao sam u oko 50 firmi (sve mail-om)...niko me nije niti nazvao. Trebam posao, novac... a i djevojka mi je u Mainzu... pozelio sam je ;)


Liebe Grüße,

Elvis H.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...17.09.2013. u 08:30 - pre 129 meseci
Kratak nekonstruktivan savet - zeni je! I onda se lepo zaposlis. :)
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...17.09.2013. u 22:34 - pre 129 meseci
Citat:
elvishodzic:Zavrsio sam fakultet (elektrotehnike) prije 2 mjeseca. Od tada saljem aplikacije u firme u Njemackoj (40-50aplikacija), ali bezuspjesno (nisam jos dobio niti jedan poziv na razgovor ili telefonski poziv). Volio bih ako imas vremena da se cujemo na "ovaj-ili-onaj" nacin, najradije preko nekog VoIP-a (viber, google, skype) ili chat-a. Ako si voljan da mi pomognes, javi mi se na mail [email protected] za daljnju komunikaciju. Mnogo bi mi pomoglo kad bi mi mogao dati koji Tipp. Aplicirao sam u oko 50 firmi (sve mail-om)...niko me nije niti nazvao. Trebam posao, novac... a i djevojka mi je u Mainzu... pozelio sam je ;)

Nadam se da govoris nemacki i da na nemackom saljes te aplikacije? Mislim da ces kao inzenjer/pocetnik tesko dobiti ponudu sa 34.000 € bruto godisnjom platom da bi dobio Blue Card. Ja sam posao u Nemackoj trazio 4 meseca i za to vreme poslao sam oko 150 prijava, a od toga se 95% završilo sa "Leider müssen wir Ihnen mitteilen, dass Sie nicht in die engere Wahl gekommen sind." Bio sam ukupno na 5 razgovora, od toga sam na 3 dobio posao i odlucio se za jednu od tih firmi. Inace, masinski sam inzenjer, 4 god. radnog iskustva u Srbiji, govorim nemacki i EU drzavljanin, pa nije da sam bas sa lakocom nasao posao. Ne pisem ti ovo sve da bih te obeshrabrio, nego samo da realno sagledas stvari pa da radis na povecanju tih sansi.
U prethodnom postu si dobio pravi "Tipp" kako da sebi povecas sanse za nalazenjem posla u Nemackoj ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Nemacka - Stigao mi je ugovor pa mi treba pojasnjenje...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17762 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.