Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)

[ Pregleda: 3556 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
85.222.167.*

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)29.12.2010. u 01:11 - pre 161 meseci
Evo, napravih i ja jednog css/ajax/php Frankenstajna :) Moj prvi sajt, uradjen od nule, bez ikakvih template-a i sl. Voleo bih da cujem Vase kritike i predloge. Znam da sajt nije lepotan, ali ipak, prvi je, a ja sam programer a ne dizajner ;)

www.rssmagnet.net
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)29.12.2010. u 02:04 - pre 161 meseci
Zdravo

Vraćanje na prethodnu stranu pritiskom na back dugme u browseru ne radi.
Na stranu za izbor jezika nema teorije da se vratim, link početna me samo vodi na jednu te istu stranu.
Ako već ima izbor jezika onda neka strane na tom jeziku budu prevedene skroz.
Kada smanjim prozor ffoxa na manje od cele radne površine, desni deo gde idu prijavljeni linkovi scrola stranu u beskonacnost po vertikali, probaj videćeš.
I za boga miloga skloni ono čudo kliknite ovde za logovanje i registraciju ubija u mozak ovim skakanjem levo desno.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)29.12.2010. u 10:27 - pre 161 meseci
To za registraciju je valjda zamišljeno kao igra: moraš da ga juriš da ga ubodeš da bi se registrovao
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)29.12.2010. u 10:59 - pre 161 meseci
1) to da back ne radi nisam ni primetio :)
2) izbor jezika je dostupan sa strane za logovanje, ali izgleda da cu morati da stavim posebno dugme za to :)
3) verovatno mislis na header - namerno sam ostavio default pozdravnu poruku na engleskom, zbog googla
4) ovo za smanjivanje nisam probao do sad, mada primecujem problem tek kada stranu smanjima na velicinu nerazumno malog "kvadratica" (ne znam da li mislimo na isti problem)
5) to sam stavio jer sam mislio da dugme nije dovoljno ocigledno, racunam ovako ne mogu da ga promase :) Koji efekat bi bio bolji/manje iritirajuci?

problem je sto sam ja pravio sajt pa mi je sve logicno, nisam kompetentan za ocenjivanje kao neko ko ga prvi put vidi / koristi :)
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)06.01.2011. u 22:55 - pre 160 meseci
Izvini na kašnjenju sa odgovorom ubiše ovi praznici :)

Ono oko onog šetanja levo desno sam ti napisao kao grešku samo zato što zamara korisnika i odvraća pažnju od sadržaja, imaš na netu tekstove šta ne stavljati na stranu, tjs šta otežava rad, učitavanje strane, navigaciju itd, ne mora sve da se primeni ali ali ima dosta korisnih saveta baziranih na raznoraznim ispitivanjima anketama itd.

Samo polagano, bitno da imaš ideju šta želiš da uradiš ništa iz prve nije proradilo

Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)07.01.2011. u 00:03 - pre 160 meseci
Ja sam za vreme praznika malo radio na sajtu...
Dodao sam neke dugmice koji objasnjavaju gde se menja jezik i sl, a anmaciju sam promenio. Dugme je mirno, samo sam pored njega stavio jednu strelicu koja se lagano pomera napred-nazad. To ce valjda manje da zamara :)

Gmail nudi rss pracenje stanja u sanducetu, ja vec imam kod koji moze da gleda gmail (naravno, ako mu se prosledi username i password), ali jos to nisam stavio na sajt... Nekako, mislim da korisnici nece biti bas voljni da na mom sajtu kucaju svoje gmail pristupne parametre, samo da bi videli da li imaju neki novi mail. Sta Vi mislite o tome?

P.S. da se malo pohvalim - za frazu "online feed reader" moj sajt je na drugoj stranici, 17-i u listi :) Imajuci u vidu da je star svega mesec dana, to i nije tako lose, zar ne? :)
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)10.01.2011. u 14:24 - pre 160 meseci
Bitno da imaš volje da radiš, ni moj prvi sajt nije bio ništa bolji. Samo čitaj kucaj one "kobaje" u editoru i uživaj isplati se na kraju, ako ništa drugo onda si samo zadovoljan jer si naučio još nešto novo.
A što se tiče googla, mora malo da se filozofira da bi izbio na prvu stranu, uglavnom početak ti nije loš, kada nabaciš sadržaj koji je onom botu najbitniji biće rank i bolji.
Pozdrav
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Moj prvi sajt (kao i css/javascript poligon za ucenje)

[ Pregleda: 3556 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.