Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ATX napajanje bez ventilatora, mišljenja i saveti...

[es] :: Elektronika :: ATX napajanje bez ventilatora, mišljenja i saveti...

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon ATX napajanje bez ventilatora, mišljenja i saveti...07.12.2010. u 20:31 - pre 162 meseci
Izvršio sam neke male izmene na ATX 350W ali nisam predvideo neke nedostatke u tim izmenama.

To napajanje ima 2 "mršava" hladnjaka unutra i ja sam dodao još 2 hladnjaka tako da su u odnosu na fabričke hladnjake sada 4-5 puta veći-teži.

E sada ide problem, recimo da će se sve to hladiti ali šta je sa o 3 trafoa, kada je ventilator radeo oni su se hladili a sada tog hlađenja nema.

Stavio bih neki sklop koji bi palio na nekoj temperaturi ventilator (čisto da ne razmišljam) ali bi ova 3 trafoa bila, po nekoj mojoj logici, više zagrejana kada vent. ne radi.

Pitanje je da li može oni da rade bez ventilatora ili ne?

Znam da stavljanjem "tihog" ventilatora napajanje se uopšte ne čuje i sve to i to napajanje već ima takav ventilator ali nije zanimljivo dok nešto ja ne uradim-prepravim a i jednostavno hoću da ga, ako može, prepravim ovako.

Isto tako me zanima koliku stvarnu snagu imaju ta napajanja a ne ono što piše 350W, da bih znao sa koliko da opteretim pa da vidim kako se ponaša tada sa ovim hladnjacima?

Hvala...
Aca 93
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: ATX napajanje bez ventilatora, mišljenja i saveti...08.12.2010. u 03:11 - pre 162 meseci
Automatiku za temperaturno startovanje imaš na netu dosta šema, a opterećenje, baci pogled na nalepnicu i nađi gde piše grana +12V pogledaj amperažu i preračunaj koliku npr sijalicu za auto treba da zakačiš za probu.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: ATX napajanje bez ventilatora, mišljenja i saveti...08.12.2010. u 13:00 - pre 162 meseci
@robert63

Pročitao sam ono što si ti napisao pre nego što je obrisano (ne znam zašto) i baš sam razmišljao da se bez ventilatora trafo ne zadimi...

Citat:
SStudio: Automatiku za temperaturno startovanje imaš na netu dosta šema, a opterećenje, baci pogled na nalepnicu i nađi gde piše grana +12V pogledaj amperažu i preračunaj koliku npr sijalicu za auto treba da zakačiš za probu.


Elektronika za temp. imam već gotovu (ntc+mosfet) dosta je primitivna ali završiće poso.

Na +12 piše 14A što je opet 240W, zakači ja halogenu od 90-100W pa da vidim kako će onda.

Mislim da ima neke zaštitite, za kratak spoj znam da ima a za temperaturnu ću videti, ako se ne zadimi onda ima:D

Šalim se, neću toliko forsirati mada za koje pare sam ga uzeo ne bih bio na šteti ni da izgori jer mi ostaju kutija, ventilator, delovi...:))

Probam pa javljam.
Aca 93
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: ATX napajanje bez ventilatora, mišljenja i saveti...09.12.2010. u 09:57 - pre 162 meseci
Ta halogenka bi trebalo da ga optereni na nešto malo preko pola raspoložive snage tako da bi trebalo da radi stabilno.
Prekontroliši napon u radu pri toj a i pri punoj amperaži, da vidiš da li je stabilan da ne bude 12V a kad ga opteretiš ono ode na 11V
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: ATX napajanje bez ventilatora, mišljenja i saveti...

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.