Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sigurnosni ventili 3bara -> razlike među proizvođačima.

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sigurnosni ventili 3bara -> razlike među proizvođačima.

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Sigurnosni ventili 3bara -> razlike među proizvođačima.05.12.2010. u 02:50 - pre 163 meseci
Postavio sam u kotlarnici 2 sigurnosna ventila od 3 bara, različitih prozvođača (za svaki slučaj)

Igrom slučaj sam ih testirao zadnjih par dana, i evo razlike među njima.

Jedan sigurnosni ventil je cazzaniga. Kako raste pritisak u cevima, tako i on polako počinje da kaplje. Negde oko 2.7 bara se može reći da je počeo da kaplje, a oko 2.8 se uspostavi ravnoteža između porasta pritiska i kapljanja, tako da je u mom slučaju gornja granica pritiska sa njim bila 2.8 bara. Ali ima lošu osobinu: tokom par sati provedenih u kotlarnici video sam poneku sporadičnu kap kako pada sa njega čak i kada je pritisak 1.6 bara. Znači, curka.

Drugi sigurnosni ventil je caleffi. Ne kaplje, već trpi pritisak sve do oko 3,5 bara (ako nema jačih vibracija u cevima), a tada odjednom probije i grune protok vode dok pritisak ne opadne na oko 2,5 bara. Međutim, i on ima lošu osobinu: tada tek nastaje veselje. Naglo zatvara protok, nastaje hidraulični udar u cevima (i ekspanzionoj posudi), i ponovo probija, i tako počne uz veliku buku u cevima da osciluje (otvara-zatvara) sa nekih 6-7Hz sledećih dvadesetak sekundi, dok pritisak ne opadne na 2,3 bara. Onda se najzad smiri.

Eto, možda nekome bude zanimljivo ovo, pa rekoh da podelim.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sigurnosni ventili 3bara -> razlike među proizvođačima.

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.