Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.

[ Pregleda: 2249 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+7 Profil

icon Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.03.12.2010. u 09:27 - pre 162 meseci
Imam link Station NAS i radi sve super.
Ali meni treba pomoc kako da podesim da imam pristup NAS-u iz vana svoje mreze.
U biti ima da se ide preko bufalo.com i tamo ukucati usrname i password,
ako sam u mrezi svojoj onda mogu preko IP adresse.
Eh ja bi ako moze da to isto preko IP adrese ide iz vana.

Hvala puno
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
89.146.186.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.03.12.2010. u 13:49 - pre 162 meseci
Ja mislim da ti prije svega treba javna IP adresa ili da ti tvoj provajder daje par otvorenih portova pa preko njih pristupiš. Ako dobiješ dinamičku IP adresu onda koristiš nešto od dinamičkih DNS servera.


DNS server ima svrhu da pretvori IP adresu u ime ili ti URL. Jedna od stranica na kojoj možeš da kreiraš svoj DNS je Dydns http://www.dyndns.com/

E ovdje se registruješ i tu Dydns automatski veže tvoju IP adresu sa imenom. I ako bude promjena tvoje IP adrese opet veže tu novu IP adresu za to ime.

E sad ne znam kakv interface ima taj NAS i kako se to sve podesi. Ali pod prvo ti treba javna ip dali statička dali dinamička ili par portova otvorenih ako ideš na internet kroz neki getway.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.03.12.2010. u 15:13 - pre 162 meseci
Kao sto ti je mserifov rekao, potrebno je da znas javnu IP adresu kojoj bi pristupio (ako ti se IP adresa menja, na odredjenim ruterima mozes da namestis DDNS kao sto je pomenuto u prethodnoj poruci).
Sve sto treba da uradis je da na ruteru namestis prosledjivanje saobracaja sa odredjenog porta koji izaberes ka tvom NAS-u. Pretrazi po forumu teme u kojima se pominje NAT (PAT) i port forwarding.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+7 Profil

icon Re: Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.03.12.2010. u 19:47 - pre 162 meseci
Od providera imam staticku ip Adresu koja vodi do Fritz ADSL routera koji je wlan router i 4 uzlaza cat5.
I na tom jednom izlazu je moj NAS a na drugom ide compjuter a tervi je TV DNLA.

Eh sad oko tog porta, INODE provider je kako mogu da znam koji su portovi otvoreni? gledao sam preko neta kod cika google i nista nije rekao...
hvala punu
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.05.12.2010. u 15:58 - pre 162 meseci
Pozdrav,

port preko koga ces da pristupis iz spoljasnje adrese ti sam biras. Recimo da ti je staticka IP adresa 89.0.0.1 izaberes neki port (npr. 7777). U tom slucaju ces NAS-u pristupati preko adrese 89.0.0.1:7777.
Na ruteru onda podesis da sav saobracaj koji dodje na port 7777 prosledi na lokalnu adresu NAS-a i njegov port koji je po ovom citatu sa sajta izgleda 9000:
Citat:

Q: What if my router does not support UPnP?
A: If your router does not support UPnP you have to manually forward the appropriate port. The local port to forward to (on the LinkStation or TeraStation) is port 9000. For further information on port forwarding, please go to www.portforward.com .

Ako ne znas kako da prosledis portove pogledaj ovo.
Tako da ce ruter sve sto dodje na staticka.adresa:7777 proslediti na nas.adresa:9000.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pomoc oko BUfalo linkStation NAS i pristup od bilo kuda.

[ Pregleda: 2249 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.