Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top

[es] :: Windows desktop :: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kolee
pg

Član broj: 66175
Poruke: 53
*.crnagora.net.



Profil

icon Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top14.11.2010. u 23:08 - pre 163 meseci
Potrebna mi je pomoc radi se o laptopu dell latitude c400

Laptop nema cdrom niti dvdrom, nema flopi, ne podrzava boot sa usb, ne podrzava eksterni cdrom niti flopi, disk je formatiran.
Ima li neko ideju kako da instaliram neki windows recimo xp ili win2000?

hard disk mogu da zakacim kao eksterni disk na drugom racunaru i ocitam sadrzaj ili nesto ubacim


molim za bilo koju ideju ja ih vise nemam
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top15.11.2010. u 05:56 - pre 163 meseci
Dell laptop ima skrivenu boot particiju koja se aktivira pritiskom na F11 posle uključivanja računara.
 
Odgovor na temu

kolee
pg

Član broj: 66175
Poruke: 53
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top15.11.2010. u 14:25 - pre 163 meseci
Nista od toga probao sam nema je ovaj.
 
Odgovor na temu

elektroing
elektroing
IT sektor
Podgorica

Član broj: 204397
Poruke: 98
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top15.11.2010. u 16:39 - pre 163 meseci
Probaj ovako

- formatiraj disk i postavi da ti je particija aktivna koristeci partition magic (za to skini hirens)
- nakaci disk na drugi racunar i iskopiraj sadrzaj instalacionog xp-a na disk
- podigni minipe sa hirens diska (neka ti je samo disk od laptopa nakacen na racunar)
- pokrenes setup od xp-a i krenes u instalaciju, on bi trebalo da pocne sa kopiranjem i pripremom za instalaicju
- nakon kopiranja trebalo bi da trazi restart, tada ugasu racunar i vrati disk u laptop tada bi trebalo da on nastavi instalaciju

 
Odgovor na temu

kolee
pg

Član broj: 66175
Poruke: 53
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top15.11.2010. u 17:57 - pre 163 meseci
- formatiraj disk i postavi da ti je particija aktivna koristeci partition magic ?

mogu li ovo da odradim iz windowsa a da mi je taj disk iz dell zakacen kao eksterni ili da to odradim sa hirens?
 
Odgovor na temu

elektroing
elektroing
IT sektor
Podgorica

Član broj: 204397
Poruke: 98
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top15.11.2010. u 18:38 - pre 163 meseci
Ako krenes iz wondowsa moze se desit da ti iskopira neke fajlove na sistemski
disk pa kad vratis disk u laptop mozda nece nastavit instalaciju

da bi sistem mogao da se podigne sa hard diska particija mora da bude primarna i postavljena kao activna, tebi je to mozda i podeseno ali provjeri za svaki slucaj
 
Odgovor na temu

kolee
pg

Član broj: 66175
Poruke: 53
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top15.11.2010. u 22:26 - pre 163 meseci
elektroing care uspjelo je puno sam ti zahvalan na velikoj pomoci!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako instalirati windows bez cdroma, flopy, usb itd na lap top

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.