Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Integracija komentara na sajtu i facebook komentara

[es] :: Web aplikacije :: Integracija komentara na sajtu i facebook komentara

[ Pregleda: 1666 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Phikret
Fikret Pašović
freelancer
Novi Pazar - Beograd

Član broj: 192541
Poruke: 71
82.117.198.*

Sajt: www.mojestudije.info


+2 Profil

icon Integracija komentara na sajtu i facebook komentara02.11.2010. u 15:39 - pre 163 meseci
Znači ovako. Imam na umu da na jednom sajtu implementiram sistem komentarisanja članaka, vesti i ostalih sadržaja. Imam nekoliko ideja i to:

1. Komentare dozvoliti samo registrovanim korisnicima
2. Komentare dozvoliti bilo kome
3. Komentare dozvoliti bilo kome + registrovanim korisnicima + korisnicima koji imaju nalog na facebook-u

Najviše mi odgovara treće rešenje. Facebook ima svoj developer wiki i pretpostavljam da integracija comment boxa u moj sajt neće biti problem jer tamo ima uputstvo. Integracijom fejsbukovog comment box-a omogućuje ulogovanim korisnicima (znači imaju aktivnu sesiju, kuki ili šta već), da odmah iskomentarišu ono što su pročitali. Tom prilikom se na njihovom zidu pojavljuje informacija da su komentarisali taj i taj članak na tom i tom sajtu i objavljuje link to tog članaka. Ovo je vrlo pohvalno i korisno za moj sajt. To mi je jasno. E sad, video sam da na sajtu Blica postoji takođe integracija sa facebook-om u smislu da korisnici mogu da komentarišu vest putem svog facebook naloga. Ovde se koristi treće rešenje od onih koje sam gore naveo, s tim što ne postoje registrovani korisnici. Međutim ovo nije klasična integracija koju nudi facebook (pretpostavljam), jer se komentari nadovezuju jedan na drugi bez obzira da li je komentar napravio korisnik facebook-a ili anonimni korisnik. Interesuje me kako ovo izvesti? Da li se komentari snimaju u blicovoj bazi, a integracija podrazumeva samo kontakt facebook-a prilikom prijave korisnika preko blicovog sajta.

Jednom rečju, kako izvesti da svi komentari predstavljaju jedan stream i da se njima manipulište bez obzira na koji način da su objavljeni?
http://www.mojestudije.info
Svako ima pravo da se kreće i da bude kreten


 
Odgovor na temu

Phikret
Fikret Pašović
freelancer
Novi Pazar - Beograd

Član broj: 192541
Poruke: 71
212.178.224.*

Sajt: www.mojestudije.info


+2 Profil

icon Re: Integracija komentara na sajtu i facebook komentara09.11.2010. u 14:15 - pre 163 meseci
Ništa, a?
http://www.mojestudije.info
Svako ima pravo da se kreće i da bude kreten


 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Integracija komentara na sajtu i facebook komentara

[ Pregleda: 1666 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.