Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Operaciona istrazivanja, studije, konkretna primena u privredi

[es] :: Vodič za učenje :: Operaciona istrazivanja, studije, konkretna primena u privredi

[ Pregleda: 2594 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Operaciona istrazivanja, studije, konkretna primena u privredi23.10.2010. u 23:01 - pre 164 meseci
Pozdrav svim ES-ovcima! ;-)

Interesuje me kakva su vasa misljenja u vezi sa Operacionim istrazivanja. Naime, zavrsio sam visoku skolu strukovnih studija (imam 180 bodova). Gde bih mogao nastaviti studije iz ove oblasti?
Znam da na FON-u postoji smer, ali uz transfer program (treba mi jos 60 bodova). Da li jos neki fakultet u Beogradu ima ovaj smer?
Kakva je perspektiva nekoga ko zavrsi master studije na ovu temu?
U kojoj meri se primenjuju OI u firmama, privredi?
Imate li neke konkretne primere da se negde primenjuje?
Teoretski, primena je velika, u mnogim oblastima privrede, da li je i u praksi tako?

Na osnovu gore navedenog - da li je uopste racionalno upustiti se u u takav poduhvat, potrositi 2 god. rada i blizu 4k jura?

Ocekujem odgovore od ljudi koji imaju ili su imali prakticnog iskustva sa OI.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Operaciona istrazivanja, studije, konkretna primena u privredi24.10.2010. u 19:11 - pre 164 meseci
Zar nema nikoga sa nekim iskustvom iz ove oblasti?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Operaciona istrazivanja, studije, konkretna primena u privredi25.10.2010. u 06:54 - pre 164 meseci
Nisam znao da postoji smer, ja sam imao kao predmet na faksu. Primenu ima svuda, od vojske do pijacne tezge, ali se kod nas, koliko znam ne primenjuje u privredi iz mnogo razloga, glavni je poslovna nepismenost/nesposobnost ljudi koji odlucuju, kao i ne postojanje svesti o produktivnosti i efikasnosti.

Jos jedan ozbiljan razlog je sto je proizvod OI maksimizacija proizvodnje i minimizacije troskva vec bio ugradjen u licence i projekte fabrika/procesa koje smo kupovali na zapadu.

Posto se kod nas vece firme u glavnom bave vele trgovinom, koliko znam sve imaju problem sa logistikom, na primer Delta je imala velikih problema, ne znam mozda su resili, sumnjam.

U svakom slucaju zanimljiva oblast..
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Operaciona istrazivanja, studije, konkretna primena u privredi26.10.2010. u 00:30 - pre 164 meseci
Da, postoji smer...

I ja sam imao ispit iz OI. Bila mi je jako zanimljiva oblast, pogotovu sto sam video da se veliki broj prakticnih problema moze resavati pomocu raznih metoda.
Ali, koliko se to u praksi zaista primenjuje? Trebaju mi iskustva osoba koje su radile na primeni OI u praksi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Operaciona istrazivanja, studije, konkretna primena u privredi

[ Pregleda: 2594 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.