Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu (vise) da pokrecem nove web aplikacije dok starije i dalje mogu...

[es] :: .NET :: Ne mogu (vise) da pokrecem nove web aplikacije dok starije i dalje mogu...

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Ne mogu (vise) da pokrecem nove web aplikacije dok starije i dalje mogu...27.01.2004. u 01:19 - pre 246 meseci
Naime prilikom kreiranja novog web projekta (C#) prijavljuje gresku (videti slike) ali mogu da programiram dok nemogu da startujem to sto radim. A sto se tice starijih projekata njih bez problema pokrecem. Napominjem da nisam vrsio reinstall sistema i da je sve onako kako je bilo (dobro, verovatno nije ali ja ne znam sta je)

"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Ne mogu (vise) da pokrecem nove web aplikacije dok starije i dalje mogu...27.01.2004. u 09:27 - pre 246 meseci
Videti koje slike?
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Ne mogu (vise) da pokrecem nove web aplikacije dok starije i dalje mogu...27.01.2004. u 14:51 - pre 246 meseci
*** Leko a i svi ostali izvinite za moju omasku oko slika jer sam mislio da NISAM poslao prethodni post jer je moj stabilni XP "zaglavio" ... itd. .. ali evo ispravke:

Na prvom postu je prva a ovde druga slika!

Ne mogu (vise) da pokrecem Web aplikacije dok starije idalje mogu ...

Ovako: Neko vreme se nisam bavio ASP.NET-om ali za to vreme nisam nista reinstalirao sto smatram da bi bilo bitno za moj problem. Kada sada hocu da napravim neku web aplikaciju (C#) pokazuje se ovo (slika: Greska1) a potom ovo (slika:Greska2). Posle toga mogu da radim sta hocu sa projektom ali ne mogu da ga pokrenem (ni iz VS.NET-a ni iz IE-a mada mu to dodje isto). Kada hocu da ga pokrenem iz IE-a i kucam “http://localhost/WebApplication\WebForm1.aspx” pokazuje se ovo:

Server Error in '/' Application.

Configuration Error
Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication' beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

Source Error:

Line 36: "Passport" and "None"
Line 37: -->
Line 38: <authentication mode="Windows" />
Line 39:
Line 40: <!-- APPLICATION-LEVEL TRACE LOGGING

Source File: c:\inetpub\wwwroot\WebApplication1\web.config Line: 38

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:1.0.3705.0; ASP.NET Version:1.0.3705.0

Da dodam i to da se sve moje prethodno radjene web aplikacije bez problema pokrecu i rade super! Pokusao sam da “popravim” stvari sa “aspnet_regiis.exe” ali bez uspeha! Sta da radim?

"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Ne mogu (vise) da pokrecem nove web aplikacije dok starije i dalje mogu...

[ Pregleda: 2419 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.