Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu 9.10 server upgrade na 10.04. Servisi se ne podizu posle toga.

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Ubuntu 9.10 server upgrade na 10.04. Servisi se ne podizu posle toga.

[ Pregleda: 1352 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Ubuntu 9.10 server upgrade na 10.04. Servisi se ne podizu posle toga.31.07.2010. u 07:31 - pre 167 meseci
Još jednom po ko zna koji put sam se opekao u apgrejdu Ubuntu-a. Čovek valjda računa da će posle apgrejda bar dići tcp interfejse i servise (problematika oko novijih verzija web servera, mysql-a, itd... je sasvim drugačija i očekivana), ali meni se dešava da ne mogu da dignem većinu servisa... Doduše, pri apgrejdu sam moguće čuvao stare konfiguracije kada to možda nije trebalo, a najsumnjiviji su mi skriptovi u /etc/init direktorijumu koji od sada (Ubuntu 10.04) izgleda služi za automatsko pokretanje servisa, kao da se skriptovi u klasičnom /etc/init.d ignorišu?

Da napomenem... jedino što mi se uspešno automatski podiže je mysql, a koji za razliku od ostalih servisa koji su mi potrebni (sshd, apache2, proftpd i postfix) ima neki svoj startup skript u /etc/init diru, koji je inače mnogo kraći od onog /etc/init.d/mysql i koji koristi neki potpuno drugi sistem startovanja...

Da li je neko uspešno prošao ovaj apgrejd i u čemu je uopšte kvaka oko svega?
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Ubuntu 9.10 server upgrade na 10.04. Servisi se ne podizu posle toga.01.08.2010. u 13:00 - pre 167 meseci
Mislim da ti je osnovni problem ovde verzija Ubunta.
Bolje ti je bilo da koristis verziju 8 koja je LTS (long term support)

Svi moji ubuntu serveri su jos uvek na 8, novi su na verziji 10, tako da samo v9 zaobisao nasiroko.

Jedno pitanje: da li si ovo pokusao da radis u momentu kada se pojavio ubuntu 10 ili sada?
Na desktopu postoji dosta problema u prvim danima, kasnije sve bude OK.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Ubuntu 9.10 server upgrade na 10.04. Servisi se ne podizu posle toga.01.08.2010. u 13:15 - pre 167 meseci
Citat:

Jedno pitanje: da li si ovo pokusao da radis u momentu kada se pojavio ubuntu 10 ili sada?
Na desktopu postoji dosta problema u prvim danima, kasnije sve bude OK.


Desktop Linux koristim dosta retko, i stavio sam Ubuntu 10.04 desktop, ali mi se nesto nije dojmio - pa sam presao na Mint 9 koji je bas odlican... ja koristim Linux za servere uglavnom... Cini mi se da Ubuntu 10.04 ima neki novi sistem za startup servisa, ali definitivno radi i stari...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Ubuntu 9.10 server upgrade na 10.04. Servisi se ne podizu posle toga.

[ Pregleda: 1352 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.