Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa

[es] :: Wireless :: Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AldinaP
Aldina Pljaskovic
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 255984
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa20.07.2010. u 18:39 - pre 167 meseci
Ovako, imam dva laptopa, na kojma mi je istovremeno potreban internet. Jedan od njih je povezan lan kablom do TP link wirelles acces pointa i ima internet. Zbog toga mi je iskljucena mogucnost da ih povezem koriscenjem lan kabla. Probala sam da pravim ad hoc wirelles mrezu za dva racunara, i pri tom sherujem konekciju, i to je radilo. Medjutim, vise mi se pri kreiranju wirelles mreze ne pojavljuje prozor koji me pita da li zelim da sherujem internet konekciju. Ali u Properties chekirano je da je pristup Internetu drugim racunarima preko te mreze omogucen. Problem je kada kreiram tu ad hoc mrezu, drugi laptop se nakaci, ali pise No Internet access, i nemam net. Cak sam i uninstalirala onaj Kaspersky Dns filter (ili kako vec), za koji sam cula da pravi probleme. U medjuvremenu sam podigla novi sistem na laptopu koji ima internet, i nisam sigurna da li su od tog trenutka krenuli problemi ili ne. Inace, oba racunara imaju Windows 7 Ultimate edition OS. Svaka pomoc je dobrodosla i hvala svima unapred...
 
Odgovor na temu

mtrix
radnik
CRNA GORA

Član broj: 264667
Poruke: 9
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa21.07.2010. u 21:45 - pre 167 meseci
probaj sa svicom - tako na obadva laptopa imas pristup preko lana. a AP postavi u clijent modu
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa21.07.2010. u 22:09 - pre 167 meseci
Jesi li podesila staticke ip adrese ,gateway,dns na wireless karticama?
Kada ih povezes preko wirelessa koju ip adresu ima racunar koji dobija internet sa ap a koja ip adresa je na drugom racunaru.
Mislim na wireless konekcije.
 
Odgovor na temu

AldinaP
Aldina Pljaskovic
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 255984
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa23.07.2010. u 10:26 - pre 167 meseci
Sto se tice svica, prvo nemam ga, a drugo, bilo mi je stalo da ih povezem preko wireless-a, kad je vec moglo, jer mi je taj net potreban mesec dana. A mislim da ne bih nista postigla, jer kada u drugi racunar ubodem ovo lan kablo, nema neta (pretpostavljam zbog MAC filterovanja).
Sto se tice IP adresa i DNS servera, sve je automatski dodeljivano, tako da nista nisam podesavala.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa23.07.2010. u 17:01 - pre 167 meseci
Nekoliko tema ispod ove je ova Tema gde je sve detaljno objasnjeno i to nekoliko puta.
Ti trebas da odradis isto samo sto ti treba da serujes lan konekciju na wireless a u onoj temi je obrnuto.
Kako se logujes na internet,pppoe ili username i pass?
 
Odgovor na temu

AldinaP
Aldina Pljaskovic
Student, Elektronski fakultet Nis
Srbija

Član broj: 255984
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa23.07.2010. u 19:18 - pre 167 meseci
Bez username-a i passworda.
Probala sam podesavanja ip adresa kako je dato u temama, i nista.
Iskljucila firewall na oba racunara, pa cak i antiviruse, i nista.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem - Kako deliti LAN konekciju preko wirellesa

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.