Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacija za fudbalsku ligu

[es] :: Access :: Aplikacija za fudbalsku ligu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13730 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu16.07.2010. u 07:26 - pre 167 meseci
E sada pocinje da isplivava Vas pravi problem. Svakako da bi on trebao da se dobro postavi i izmodelira. Evo za pocetak neko moje razmisljanje...



Nazivi koje ste naveli ((([Kreativnosti]+[Brzina]+[Agresivnost]+[Snaga]+[Kondicija]+[Finis]+[Sutiranje]+[Centarsut]+[Dribling]+[Dodavanje]+[Branjenje]+[IgraGlavom]+[Pozicioniranje]+[Markiranje]+[Uklizavanje] bi u stvari predstavljali NazivKarakteristike
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu16.07.2010. u 07:59 - pre 167 meseci
Zorane, hvala na entuzijazmu :))))

Uskoro cu se javiti sa mojim vidjenjem onoga sta bih zeleo sa ovom bazom, pa da "ukrstimo koplja" (salim se malo). Vase znanje i iskustvo svakako ce mi dobro doci, da ovo sto bolje uradim(o) :)

U glavi nisam imao, da je potrebno voditi evidenciju o sezonama, tako da hvala na tome

Slazem se da je dobra plan i dobro modeliranje osnov svega, tako da cu se tu potruditi. Po meni, krajnji a mozda i najtezi problem je utakmica (kako je programski izvesti) Padale su mi neke ideje na pamet (pobedjuje ekipa koja ima bolju prosecnu ocenu) (a u prosecnu ocenu bi ulazila, prosecna ocena svih igarca, prosecan moral, prosecno zdravlje, prosecna spremnost)

Ima drugih sitnica koje sam video, al to mozemo da ostavimo za "drugu verziju" menadzera :P :) (NPR: Prilikom slucajnog upisa vrednosti karakteristika igraca, desi se da po ocenama GOLMAN ima veoma nisku ocenu za ODBRAMBENU KARAKTERISITKU, sto automatski znaci da on ne zna da brani :P, a NPR, ocene za Napadaca su mu izvanredne :) ) No na to cu se osvrnuti kad budem "sminkao" Bazu :P

PITANJE:
Da otvorim novu temu posto ce dalji rad izaci iz ove, ili da nastavim ovde ?

Pozdrav, javljam se uskoro :)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu16.07.2010. u 12:39 - pre 167 meseci
Da bi se nesto dobro definisalo i modelovalo treba poznavati neke od metoda kako se to radi. Preporucio bih vam knjigu mog kolege Prof dr Alempije Veljovica http://www.cafe022.com/mybb/ra...lempije-veljovic-246-t-37.html u kojoj su opisane metode i pravila razvoja nekog informacionog sistema.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu16.07.2010. u 13:48 - pre 167 meseci
Citat:
Ima drugih sitnica koje sam video, al to mozemo da ostavimo za "drugu verziju" menadzera :P (NPR: Prilikom slucajnog upisa vrednosti karakteristika igraca, desi se da po ocenama GOLMAN ima veoma nisku ocenu za ODBRAMBENU KARAKTERISITKU, sto automatski znaci da on ne zna da brani :P, a NPR, ocene za Napadaca su mu izvanredne ) No na to cu se osvrnuti kad budem "sminkao" Bazu :P

Ovo nikako ne spada u sminkanje baze. Ovo samo govori da postoje ralicite pzoicije na kojima igraju igraci. Za svaku poziciju postoji skup karakteristika koje tu poziciju opisuju. karakterisike za poziciju 'golman' i poziciju 'levo krilo' nikako nisu iste. Mozda ima nekih koje su iste, to ne narusava tvrdnju da su skupovi karaktreistika razliciti. To treba ukomponovati u model. Zatim, treba razdvojiti karakterisitke koje su opste za svakog sportistu i akrakteristike koje opisuju poziciju. Vizina, tezina, starost, brzina i slicno opisuju bilo kog sportistu. 'Hvatanje lopte' opisuje gorlamana u fudbalu. 'Jacina suta' opisuje i golmana i desnog beka i levo krilo, znaci svakog igraca (fudbalera?). 'Glavna noga' (leva ili desna) opisuje igraca, za golmana nije bitna verovatno. 'jacina udarca glavnom nogom' i 'jacina udarca drugom nogom' vise govori o igracu nego o golmanu.

kad jednom definises skupove karakteristika za svaku poziciju, onda u bazi moras da sprecis da igrac dobije karakteristiku koja mu ne pripada.

Ako postoje i pravila koaj definisu odnose medju karaktersitikama, onda se stvari zapetljavaju poprilicno. Onda znaci da mozda treba model potpuno promeniti. Karakteristiake koje zavise jedna od ruge ne smeju se u principu staviti u istu tabelu. Tako je teorijski, u praksi to moze biti veoma tesko da se postigne, u nekim slucajevima. Potrebno je veliko iskustvo i znanje da bi se uopste prepoznalo o cemu se radi. Nadam se da nemas takvih uslova.

 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu16.07.2010. u 21:27 - pre 167 meseci
Hvala Vam na savetima i linku

Trenutno se javljam iz meni daleke Ivanjice, pa ne mogu da prionem na problem.

Za Zidara:
sto se tice iskustva, nemam ga... pogotovo sad kada sam zapustio akses bas prilicno, pa godinu ipo dana ima da nisam nista uradio u njemu, ali eto, vratih se ja :)

Javicu se uskoro (za koji dan), pa da vidimo gde gresim sta moze da se ispravi, i da me posavetujete sta i kako ako budete u mogucnosti.

Sto se tice pozicija, to je zapetljano, slazem se. ima i golmana koji odlicno izvode slobdnjake i penale.... a i napadaca koji znaju da brane :)

Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu17.07.2010. u 14:12 - pre 167 meseci
U kreiranju strukture baze koju sam hteo da pokazem, naisao sam na problem, hadje da nazovemo ZAKAZIVANJE UTAKMICA

Ne ide mi bas u glavu sta je pametnije da se uradi.

Postoje, Sezone, Lige sa rangovima, odigrana kola (utakmice) za datu ligu u odredjenom rangu iste lige u aktuelnoj sezoni (npr Sezona 2009/10, 1.Liga Srbije, 1. kolo) - dovde nije problem, a mozda i jeste, a da toga nisam svestan :p
Svaka ekipa mora se 2 puta sasresti sa jednom protivnickom ekipom iz Lige, jednom kao gost, a potom kao domacin (ili obratno)
Ako predpostavimo da ima ukupno 10 TIMOVA u rangu Prve lige Srbije za npr sezonu 2010, to bi znacilo sledece, da se mora odigrati 18 KOLA ukupno, odnosno da jedan tim, npr ZVEZDA ima 18 utakmica (po 9 gostujucih i isto toliko na domacem terenu)


Ono sto mi ne ide u glavu je sledece.
1. Kako "sukobiti" dve ekipe iz iste tabele, odnosno, sematski kako bi to trebalo sve da izgleda.
2. Kako napraviti raspored za celu sezonu, datog ranga neke NN lige (1. kolo, 2. kolo, 3. kolo i td ..... do 18. kolo)
3. Kako ograniciti, da u jednom rangu bude MAXIMALNO 10 timova



Do sada predvideo sam sledece tabele: Sezona, Liga, Rang, Timovi, Kolo

-----------------
tbl_Sezona:
-----------------
ID
Naziv


-----------------
tbl_Liga
-----------------
ID
Naziv
Zemlja
Sezona_ID


-----------------
tbl_Rang
-----------------
ID
Naziv
Liga_ID


-----------------
tbl_Timovi
-----------------
ID
Naziv
Rang_ID


----------------
tbl_Kolo
----------------
ID
Naziv



 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu17.07.2010. u 14:48 - pre 167 meseci
Evo ti jedan link sa susednog foruma Baze podataka. Postoji i model podataka. Nadam se da će ti pomoći.
http://www.elitesecurity.org/t...-modeliranje-lige-nekom-sportu

 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu17.07.2010. u 16:46 - pre 167 meseci
hvala :)
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu18.07.2010. u 23:35 - pre 167 meseci
Za Zidar:
Uspeo sam da naucim golmane da brane :) (Bilo ih je nesto preko 4000 u tabeli) citao sam jednu od Vasih tema sa linka koji je Getsbi ostavio, pa sam se prisetio da kriterija u kveriju o kom je negde bilo reci, pa sam stavio update za sve GK igrace, Na isti nacin sam sprecio da mi se igrac zove "Huang Jin Krstic" ili "Milos Babangida" :)
Dodao sam jos neka polja u tabelu IGRAC, kao sto je polazna ocena igraca, sto mi je omogucilo da u startu imam "super starove" fudbala, kao i igrace sa slabuim fudbalerskim sposobnostima (na osnovu te ocene, sam im i dodeljivao raspon slucajnih vrednosti koje se update-ju u tabelu)
Tako da hvala na pomoci, tabelu sam popunio, sto mi je i bio cilj. Jedino sto je malo nezgodno, jeste nacin na koji sam to uradio, jer imam gomilu update kverija (Update za golmane, za Srbe, Korjeance, Gance, Italijane.... za superstarove, slabe, srednje, vrlodobre...)

Verujem da postoji elegantnije resenje sa manjim brojem kverija, ali ne bih bas da pritiskam, probacu sam kasnije, jer sam ostvario uz Vasu pomoc, a i Zoran.Eremija, ono sto mi je bilo cilj

I jedno podpitanje za Vas
Ponovo sam procitao Vas post, pa nisam siguran da li sam dobra razumeo. Vi mi preporucujete da u zasebne tabele cuvam evidentirane Golmane, Odbrambene igrace, Napadace.... ? ili pak samo da odvojim Karakteristike od tebele Igraci u zasebnu tabelu ?

---------------------------------

Za Getsbi:
Hvala jos jednom za link, naleteo sam i na probleme o kojima nisam razmisljao (kartoni, sudije, jedan tim se samo jednom mora pojavljivati u istom kolu...) tako da sam ih sada uzeo u obzir :) Pa cu probati da se snadjem, za sada jos uvek se drzim rasporeda utakmicea u menadzeru

---------------------------------

Za Zoran.Eremija:
Tek sada sam video da u Vasoj zadnjoj poruci postoji prikacen fajl, pogledacu Vas savet i hvala :)
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu19.07.2010. u 17:22 - pre 167 meseci
Napravio sam semu (U prilogu, ne znam da je postavim ovde, da bude vidljiva)

Bilo bi super, ako ima nekih preporuka ili ispravki

Procitao sam sve sa linka koji je Getsbi ostavio, nadam se da sam predvideo sve mogucnosti i da je baza koju sam okacio OK

Napravio sam je uz pomoc kombinatorike, koju mi je pokazao Zoran.Eremija

Napravio sam dva kverija iste sadrzine, stavio ih u novi kveri, napravio kombinacije sa uslovom da se ID_PrveKolone (Domacina) mora razlikovati od ID_DrugeKolone (gosta) i od 100 mogucih kombinacija u prvom slucaju, spao sam na 90 ako se ne varam ispravnih.

Hvala u napred


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 19.07.2010. u 18:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu19.07.2010. u 21:03 - pre 167 meseci
Laponac, vidim da se lepo zabvljas :-)

Medjutim, izabrao si suvise komplikovanu temu za zabavu i ucenje. Realni sistemi se dale na manje, da bi mogli da uopste funkcionisu. takodje, postoje i stvari koje se ne mogu resiti na zadovoljavajuci nacin u relacionim sistemima. Svega toga ima pomalo u ovome s cim se igras.

Ne mozemo da ti odgovorimo na svako pitanje, jer neka pitanja nemaju konacan odgovor (relacioni sistemi se s njima muce) a neka zahtevaju previsok nivo predznanja i iskustva. A mnoge stvari koje pokusavas da resis kroz bazu podatka lepo se rade i na listu papira ili u Excelu.

Recimo prica o liga takmicenju, utakmice, parovi, i slicno; jako je komplikovana za rad u recimo Accessu i verovatno nigde na svetu ne postoji sistem koji radi bas onako kako sam opisao. Bio je jedan u Amesbury Sports Club u Torontu, za klince koji igraju baseball leti i hockey zimi. Medjutim je sistem zamnejn drugim koji nema tako kvalitetnu bazu za pracenje rezultata, ali ima za sve ostalo, i radi na internetu, za malu naknadu godisnje ili mesecno, u celini pomaze vise nego moja Access bazica :-)

Sve lige u Evropi su to radile do juce pomocu olovke i papira. Ako liga ima 18 klubova, to je 9 utakmica po kolu. Koliko je tesko da se rucno odrzava tabela? E kad bi neko vodio 54 lige u 8 sportova istovremeno, to je druga prica. Ima i to, onaj program koji je izbacio moju Access bazu iz upotrebe. Pokriva celu USA i Kanadu i SVE decije lige ga koriste. Sitem sedi na nekom serveru negde u Kaliforniji ili Oregonu, ko zna gde, i svi mu pristupaju preko interneta i svi vide samo ono sto im treba.

Ovo sto radis, uveliko prevazilazi ono sto u ovom momentu znas, i dalja diskuija tesko da ce biti produktivna.

Promeni temu, pa da se zabavljamo dalje.

:-)
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu19.07.2010. u 22:03 - pre 167 meseci
Ok, primetio sam da je i na onoj Getsbi-jevoj temi, zakocilo oko utakmica po kolima. Ja sam se taman zaradovao, da je ovo sto sam uradio kul, pa sam video da je problem napraviti to isto, sa nekim hronoloskim rasporedom.... pa sam obrnuo da vidim kako se to radi uz pomoc papira i olovke, kod mene u klubu, i nasao sam Bergerove tablice (koje sada simuliram iz nekoliko apend i uddate kverija) korak po korak (kolo po kolo - 9 kola)

Evo zbog cega

Meni je glavni problem ovde bio, da sa sto manje truda (rucnog unosenja) popunim tabele polaznim vrednostima (Nigde nisam mogao naci bazu sa igracima da exportujem u tabelu, nigde nisam mogao naci bazu sa klubovima i ligama za istu svrhu) a tek je problem uneti sve to u tabelu red po red... pa sam se uhvatio princima, sto mora na snagu, kad moze na pamet :P

Kad sam krenuo, nisam ni bio svestan, da sam se bas dohvatio za tesku temu... no dobro, obnovio sam dosta toga, i naucio jos sto sta novo...

Ostalo mi je jos malo da popunim zeljenu kolicinu podataka u bazu... pa cu dalje sam da vezbam... videh jos neke stvari na guglu

Hvala jos jednom :))


 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu20.07.2010. u 14:48 - pre 167 meseci
Imas na forumu Baze Podataka top teme 'Mozgalice' Mislim da je jedna od njih u vezi sa upravo sa liagskim takmicenjem. Ukucaj 'bergerove tablice' i pretrazi 'ovaj forum' i trebalo bi d ate odvede do diskusije gde smo pokazali kako se pravi raspored za ligu i kako se kverijim iaracunava tabela.

Bergerove tablice ti rade po ovom proncipu:

Podeli timove u dve grupe i napsisi ih jednu ispd druge. Za 8 timova to izgleda ovako:

1 2 3 4
5 6 7 8

Sada zamisli da '1' stoji u mestu a da se ostali brojevi rotitaju u izabranom smeru. Rotiraj brojeve dok ne dobijes pocetni raspored.

1 3 4 8
2 5 6 7

1 4 8 7
3 2 5 6

1 8 7 6
4 3 2 5

1 7 6 5
8 4 3 2

1 6 5 2
7 8 4 3

1 5 2 3
6 7 8 4 -- stop ovde, jer sledeca iteracija daje pocetni raspored.

Eto ti rasporeda gde svako igar sa svakim tacno jednom, svaki tim se u svakom kolu pojavljuje tacno jednom. Ako hoces da imas goste i domacine, onda u svakoj uzastopnoj iteraciji (kolu) promenis mesta gornjoj i donjoj grupi timova.

Ovo mozes lako da isprogramiras, pa pozoves kad ti zatreba. Ili rucno napravis slucajeve koji te interesuju. Tako je uradio Berger, pa ostavio tblice za 10,12,14,16,18,20 timova koje svi danas koriste i ne razmisljaju kako se do toga doslo. Uoci da su sve tablice za paran broj timova. Kad imas neparan broj timova, dodas jedna da napravis paran. Ako si imao 9 timova, pa dodas broj 10, ko god igra u nekom kolu sa timom '10' taj je u stvari slobodan.



 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu20.07.2010. u 21:32 - pre 167 meseci
Uspeo sam sto sam naumio... osecam da ce negde sigurno da zaskripi, elem nije netsto ali sljaka...

Podatke u tbl_Utakmice upisujem iz zadnjeg App.Q koji sam naveo, a kreiram ga od dva sledeca

----------------------------
qs_Kolo_BergerQ (Pravi raspored po podacima iz Bergerove tablice koje cuvam u tabeli)
----------------------------
SELECT tbl_Kolo.ID_KOLO, tbl_Kolo.KoloBroj, tbl_Kolo.Datum, tbl_Kolo.Rang_ID, tbl_Bergerovo_pravilo.Domacin, tbl_Bergerovo_pravilo.Gost
FROM tbl_Kolo LEFT JOIN tbl_Bergerovo_pravilo ON tbl_Kolo.ID_KOLO = tbl_Bergerovo_pravilo.Kolo;


----------------------------
qs_Liga_Sezona (Spisak liga sa rangovima po sezonama)
----------------------------
SELECT tbl_Sezona.ID_SEZONA, tbl_Sezona.Sezona, tbl_Liga.ID_LIGA, tbl_Liga.NaizvLige, tbl_Liga.Sezona_ID, tbl_Rang.ID_RANG, tbl_Rang.Naizv, tbl_Rang.Liga_ID
FROM (tbl_Sezona INNER JOIN tbl_Liga ON tbl_Sezona.ID_SEZONA = tbl_Liga.Sezona_ID) INNER JOIN tbl_Rang ON tbl_Liga.ID_LIGA = tbl_Rang.Liga_ID;


------------------------------
Append Query: qa_Utakmice upisuje podatke u tabelu utakmica
------------------------------
INSERT INTO tbl_Utakmice ( Kolo_ID, Kolo, Rang_ID, Domacin_ID, Gost_ID )
SELECT qs_Kolo_BergerQ.ID_KOLO, qs_Kolo_BergerQ.KoloBroj, qs_Kolo_BergerQ.Rang_ID, qs_Kolo_BergerQ.Domacin, qs_Kolo_BergerQ.Gost
FROM qs_Liga_Sezona INNER JOIN qs_Kolo_BergerQ ON qs_Liga_Sezona.ID_RANG = qs_Kolo_BergerQ.Rang_ID;

Polja GOST_ID, DOMACIN_ID u tbl_Utakmice, sam postavio kao combo box, u koji se upisuje broj iz Bergerove tablice preko App.Q a prikazuje se Ekipa koja odgovara tom rednom broju.

Nije nesto savrseno... sto bi se reklo na misice je, naci cu jos nesto korisno kod vas na ES pa cu usavrsiti
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu24.07.2010. u 20:37 - pre 167 meseci
Forma (tabelarni prikaz) ima izvor podataka iz tabele tbl_Utakmice (ID, Datum, Vreme, Domacin_ID, Gost_ID)

Polja Domacin_ID i Gost_ID su vredosti polja ID_TIM iz tabele tbl_Tim koje sam predhodno uz pomoc Bergerove tablice upisao u tbl_Utakmice

Do sada sam ova dva navedena polja (Domacin_ID i Gost_ID) u formi prikazivao iz combo boxa, ali to je resenje koje kvari vizuelno pregled kola, i zbunjuje pri otvarajnu padajuce liste.

Potrebno mi je da u polju tabele, npr Txt_14 prikazem naziv tima koji je domacin (na osnovu Domacin_ID vrednosti), odnosno Txt_15 da prikazem naziv gostujuce ekipe (Na osnovu Gost_ID vrednosti)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu24.07.2010. u 20:44 - pre 167 meseci
Mnogo bi brze i lakse bilo da se pomogne ako bi ste okacili vas primer
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu24.07.2010. u 20:52 - pre 167 meseci
evo primera
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu24.07.2010. u 21:03 - pre 167 meseci
Da li je ovo to sto ste hteli?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu24.07.2010. u 21:17 - pre 167 meseci
Jeste, hvala :)
 
Odgovor na temu

laponac84
Aleksandar Popović

Član broj: 101043
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aplikacija za fudbalsku ligu28.07.2010. u 16:39 - pre 167 meseci
Dobio sam prvoe pobednike liga u menadzeru :))) U nasoj ligi je to OFK Beograd ... :p

Nego, na problem da se vratim

1. Napravio sam formu za tabelu, (odlicno prikazuje po ligama, raspored ekipa...) ali bez broja koji oznacavaju trenutni plasman timova.
(Predhodno sam vec prelistao neke teme sa rednim brojevima, ali nesto bas ... ne stima)

okacio sam deo baze sa tabelom koji prati upite i formu

a za ostalo, kasnije... :)



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Aplikacija za fudbalsku ligu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13730 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.