Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a

[es] :: Windows desktop :: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a

[ Pregleda: 2537 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a23.06.2010. u 17:42 - pre 168 meseci
Sinoć sam skinuo poslednji update, sećam se da je nešto bilo vezano za windows multimedia center i još par nekih stvari i nakon restarta koji je tražio prilikom podizanja tražio je da odradi geunine validation i takođe antivirus MS Securtiy Essentials nije radio. Naravno validacija je prošla bez problema, ali nije mi jasno zašto je to traženo kada je već prilikom instalacije aktiviran windows. Je li imao neko još ovakvu situaciju prilikom update-a?

I još jedan mali offtopic, zašto update mora da ide preko IE, a ne radi preko firefox-a? Da li onda Microsoft planira da na taj način natera sve koji koriste win u Evropi da ipak i pored izabranog browser-a moraju da imaju i IE instaliran ako hoće da imaju mogućnost update-a?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a23.06.2010. u 17:48 - pre 168 meseci
Za prvo - nesto nisam zainteresovan da ti pomognem zbog drugog ;)
Sto se drugog tice, MS nije duzan da uradi da ista radi u tvom voljenom browser-u. To pitanje raspravi u MadZone ili Advocacy ili gde imaju zivaca ;)
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a23.06.2010. u 18:02 - pre 168 meseci
I šta sad čovek da pomislio o tebi? Nemam nameru da palim vatru na forumu, samo sam postavio neka pitanja koja su vezana sa ovim podforumom i ti si ispao veoma nekolegijalan. Ne znam da li sam te nečim uvredio, time što sam postavio neka škatljiva pitanja mada ne vidim nikakve loše namere u njima.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a23.06.2010. u 18:02 - pre 168 meseci
Za prvo ne znam, mozda taj update nesto promeni pa se mora uraditi revalidacija, sto u slucaju legalnog Windows-a nije nikakav problem.
Sto se update-a tice, ne vidim zasto bi morao kroz browser. Ja update radim kroz Windows update aplikaciju. Inace, kada je radis iz browser-a, moras IE jer taj update radi ActiveX kontrola a samo IE ima podrsku za ActiveX. Opet, ta kontrola je iz razloga sto web sajt ne moze kroz "cist" browser da ti odskenira sta imas od update-ova do tada.
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a23.06.2010. u 18:07 - pre 168 meseci
Hvala na normalnom odgovoru. Pa i ja update radim tako što pokrenem windwos update aplikaciju, ali mi se dešavalo da nekad mora preko IE, mada možda je to bilo na XP, pa sam pobrkao. A windows jeste legalan, tako da nije bilo problema, ali mi se ovo prvi put dešavalo posle svih update-ova koje sam odradio.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a23.06.2010. u 21:46 - pre 168 meseci
Update Windows preko Opere ili FFa - http://windizupdate.com/.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a23.06.2010. u 22:00 - pre 168 meseci
Verovatno je to ostalo od XP-a jer odavno nisam ni mogao preko browsera. Što se provere tiče, naravno da proverava, tome i služi. Svi "kupljeni" će u nekom trenutku da prođu aktivaciju na neki način pa se povremeno proverava da li je taj način bio ispravan. Ništa strašno za legalne, ali za one druge je problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 7 proffesional genuine validation od poslednjeg update-a

[ Pregleda: 2537 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.