Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja

[es] :: Java :: Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja

[ Pregleda: 2018 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neskokejdz
Pancevo

Član broj: 174831
Poruke: 62
195.252.79.*



Profil

icon Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja29.05.2010. u 14:55 - pre 169 meseci
Postovani, hteo bih da zamolim nekoga ako moze da mi pomogne, stvar je u sledecem:
Kada unesem podatke sa forme i pritisnem npr dugme Kupi kamion(sacuvaj) podaci mi se sacuvaju u bazi, ali se u tabeli ne prikazuju odmah, nego tek pri ponovnom ulasku u aplikaciju... Isto se desava i sa promenom, i sa brisanjem...
Ako bi neko mogao da mi pomogne oko pravljenja takve metode...(Da se po upisu, izmeni i brisanju u/iz baze, podaci odmah promene i u tabeli).

U postu sam stavio i izgled forme...
Hvala unapred
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja29.05.2010. u 21:12 - pre 169 meseci
Pretpostavljam da imas neku metodu koja po ulasku u aplikaciju puni tabelu?
Ako imas, pozovi je opet posle bilo kakve izmene nad bazom...
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

neskokejdz
Pancevo

Član broj: 174831
Poruke: 62
195.252.79.*



Profil

icon Re: Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja30.05.2010. u 01:58 - pre 169 meseci
E to mi je problem... Nemam tu metodu...
Znam kad trebam da je pozovem, ali ne znam kako da je napravim...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja30.05.2010. u 08:28 - pre 169 meseci
Ono sto je verovatno vazno da shvatis, jeste da JTable kao i swing komplento postuju Model View Contorler patern.

Znaci sam JTable je view, ona sto treba da drzi podatke jeste zapravo sam model

http://java.sun.com/javase/6/d...g/table/DefaultTableModel.html

e sad imas u abstract klasi funkcije koje se zovu fireTable.... koje startuju listenere kad se nesto tu promenilo pa samim tim osveze i View kod JTable-a
 
Odgovor na temu

neskokejdz
Pancevo

Član broj: 174831
Poruke: 62
195.252.79.*



Profil

icon Re: Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja30.05.2010. u 14:28 - pre 169 meseci
Hvala na odgovoru, ali posto sam totalni pocetnik sto se tice Jave, sve mi je ovo pomalo konfuzno...
Ako bi neko mogao da mi napise metod za osvezavanje tabele, prilikom unosa, izmene ili brisanja podataka iz baze, koji cu pozivati prilikom odredjene operacije..?!

Hvala unapred..
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Metod za osvezivanje tabele prilikom upisa u bazu, izmene i brisanja

[ Pregleda: 2018 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.