Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da instaliram Windows na Laptop koji nema opticki uredjaj

[es] :: Laptopovi :: Kako da instaliram Windows na Laptop koji nema opticki uredjaj

[ Pregleda: 5510 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alcazar

Član broj: 36911
Poruke: 70
87.116.159.*

ICQ: 101771311


Profil

icon Kako da instaliram Windows na Laptop koji nema opticki uredjaj20.05.2010. u 17:27 - pre 169 meseci
Imam Laptop HP Mini 2140, nema CD, nema DVD, USB ne prepoznaje dok nema Windows.
HDD sam izvadio i prikljucio na komp ali ne znam kako da stavim system na HDD iz laptopa, kako da mu stavim DOS i da dobijem C:\ kad upalim laptop, posle ostalo mi je lako.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Kako da instaliram Windows na Laptop koji nema opticki uredjaj25.05.2010. u 22:24 - pre 169 meseci
Moraš na drugom računaru da napraviš instalacioni (butabilni) USB sa instalacijom XP-a. Imaš alatke koje to automatski rade, ubaciš Windows instalacioni disk i USB stik, pokreneš utility i on odradi sve što je potrebno.

Jedino mi nije jasno kako ti "ne vidi" USB bez windows-a? Prvo u BIOSu treba da postaviš USB stik/disk kao 1st boot device, a zatim taj USB mora da bude butabilan.

Mislim da možeš da koristiš alatku FlashBoot, 2. opciju "Create bootable flashdisk as a copy of bootable CD-ROM disk".

Radio sam to nedavno na netbuku i zaboravio sam koju sam tačno alatku koristio, ali mislim da ovaj FlashBoot može da završi posao.

Nakon što kreiraš kopiju butabilnog CD-ROM-a (tj Win instalacionog CD-a) na USB, samo podigneš sistem sa njega et voila, setup će se pokrenuti.

P.S. Mislim da sam ja koristio alatku usb_multiboot_10.zip a uputstvo ćeš naći ovde http://wiki.eeeuser.com/windowsxpusb
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

fidel_urga
IT,BGD
Beograd

Član broj: 228152
Poruke: 146
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Kako da instaliram Windows na Laptop koji nema opticki uredjaj26.05.2010. u 11:01 - pre 169 meseci
A da pozajmis eksterni DVDRW ili 5.25 Rack ID/SATA na USB? Mnogi ljudi ih poseduju. Raspitaj se malo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Kako da instaliram Windows na Laptop koji nema opticki uredjaj

[ Pregleda: 5510 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.