Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem

[ Pregleda: 3663 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjanorl

Član broj: 129679
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem16.05.2010. u 21:15 - pre 169 meseci
Imam odradjenu konstrukciju u SW 2008 ali Cosmos Works(iz SW 2008) je ne prihvata da odradi analizu pa me interesuje u kom programu da to izvedem. Da li je to mozda Cosmos Works Profesional i gde mogu da ga nadjem ili pa neki drugi program. Pozdrav

[Ovu poruku je menjao srdjanorl dana 16.05.2010. u 22:31 GMT+1]


[Ovu poruku je menjao srdjanorl dana 16.05.2010. u 22:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem16.05.2010. u 21:38 - pre 169 meseci
Kakva je to konstrukcija?Kakva vrsta analize treba da se uradi?Kako ti "ne prihvata"?
 
Odgovor na temu

srdjanorl

Član broj: 129679
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 05:15 - pre 169 meseci
Ovo je podvozje autobusa i trpi opterecenje od tereta putnika , robe i ostatka konstrukcije . Program u SW Cosmos works nece da ga popkrene.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.137.*



+5 Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 07:07 - pre 169 meseci
Mislim da ti za analizu ovoga trebaju veliki hardverski resursi.

Koja je ekstenzija fajla?

Da li zavarene spojeve tretiras kao da ne postoje (tj. da li ceo deo analiziras kao jedan part)?

Da li je konstrukcija simetricna i simetricno opterecena i u koliko ravni (nadam se da jeste u barem jednoj, to bi ti prilicno smanilo posao a i gresku)?
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 08:24 - pre 169 meseci
Tex mislis da je sve uradjeno "izjedna"?U CW ima opcija da se dodaju zavareni spojevi i da ih kao takve racuna,Tex sta mislis koliko bi ti rezultati bili precizniji,i da li bi se to bitnije odrazilo na rezultate?
Mislim da ovde osim staticke treba odraditi jos neke analize,i mislim da treba odraditi nelinearnu analizu mada sto kaze Tex trebaju OGROMNI hardverski resursi.
 
Odgovor na temu

srdjanorl

Član broj: 129679
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 11:08 - pre 169 meseci
Deo nije part nego je asembly, a zavare nisam stavljao jer bi mi dodatno opterecivali deo, a i meni ne treba neka ekstra tacna analiza nego da na grubo vidimo gde je resetka predimenzionisana jer je radjena i proizvedena od oka. A koji bi mi program za ovo najbolje koristio.
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 11:31 - pre 169 meseci
Citat:
srdjanorl: Deo nije part nego je asembly, a zavare nisam stavljao jer bi mi dodatno opterecivali deo, a i meni ne treba neka ekstra tacna analiza nego da na grubo vidimo gde je resetka predimenzionisana jer je radjena i proizvedena od oka. A koji bi mi program za ovo najbolje koristio.



Pa ja tebe nesto i ne razumem kada pitas koji program?Sorry but s obzirom kako i kakva pitanja postavljas malo si mi neozbiljan za tako odgovornu konstrukciju ;-) mojne se ljutis.
Ako si radio u SW logicno je da ces FEA raditi u COSMOSWORKS-u.Ako te zeza probaj na nekom drugom racunaru koji ima SW/COSMOSWORKS 2008 ili noviji.Mozes da ga snimis i kao .prt ekstenziju pa da radis u PRO/Mechanica.
Znam da se kod FEA uprostava model,spomenuo sam ti tu opciju da definises zavare,zbog preciznijih rezultata.
Ansys...
 
Odgovor na temu

srdjanorl

Član broj: 129679
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 12:32 - pre 169 meseci
Ma ne ljutim se nema veze, nisam dosad radio FEA. Probao sam u Cosmos Worksu koji je sa SW ali nece da prihvati asembli vec trazi samo pojedine partove a meni to nista ne znaci. Nisam probao da ovaj asembli snimim kao part pa da onda probam sa Cosmos Worksom. Inace sam se bavio konstrukcijama koje su mnogo prostije ili su pak bile potkrepljene klasicnim statickim proracunom te nisam imao potrebe za ovakvim radom .
pozdrav Batice.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 13:40 - pre 169 meseci
Citat:
srdjanorl: Probao sam u Cosmos Worksu koji je sa SW ali nece da prihvati asembli vec trazi samo pojedine partove a meni to nista ne znaci.

To znači da nemaš full instalaciju cosmosworks-a ili ako imaš onda je nisi aktivirao. Na Tools--Add Ins.. čekiraj obe strane cosmosworks. A hardwar mora biti baš žestok za ovu konstrukciju to su ti već rekli.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.137.*



+5 Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 14:40 - pre 169 meseci
Citat:
MaliBatica: Tex mislis da je sve uradjeno "izjedna"?U CW ima opcija da se dodaju zavareni spojevi i da ih kao takve racuna,Tex sta mislis koliko bi ti rezultati bili precizniji,i da li bi se to bitnije odrazilo na rezultate?
Mislim da ovde osim staticke treba odraditi jos neke analize,i mislim da treba odraditi nelinearnu analizu mada sto kaze Tex trebaju OGROMNI hardverski resursi.


Da, pomislio sam da je sve uradjeno kao Part. Naravno da bi bilo pouzdanije da se definisu zavareni spojevi, ali vidis koliko tamo spojeva ima...to bi donelo probleme sa druge strane.

Ako je konstrukcija simetricna i ako se podrazumeva simetricno opterecenje (sto verovatno nije slucaj), ovo bi mozda moglo da se presece u dve ravni, tj. da se odradi analiza samo jedne cetvrtine.

Mozda bi mogla da se radi dinamicka analiza, ali tesko onom ko to proba :) Nelinearna valjda ne bi trebalo...pa pretpostavlja se da se ovakve konstrukcije na autobusima nigde plasticno ne deformisu.

Jos jednom postavljam pitanje, koja je extenzija ovog fajla i da li moze da se prebaci u STEP, zanima em da li bih mogao ovo da uvucem u CATIA FEA.
 
Odgovor na temu

srdjanorl

Član broj: 129679
Poruke: 117
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem17.05.2010. u 21:18 - pre 169 meseci
Ekstenzija fjla je".SLDASM"
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Analiza konstrukcije radjene u SW i u kom programu da to izvedem

[ Pregleda: 3663 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.