Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?

[es] :: Office :: Word :: Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav-BL
Miroslav Peric
Banja Luka

Član broj: 80259
Poruke: 105
*.teol.net.



+3 Profil

icon Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?11.05.2010. u 10:08 - pre 169 meseci
Pozdrav!

Zelim da odredjene delove teksta u Word dokumentu isecem, tj. da uz pomoc opcije Replace te delove teksta pronadjem i uklonim u potpunost, tako da ne ostane ni prazan prostor, kao uz pomoc komande Cut. Rec je o citavim pasusuima.

Zna li neko kako se to radi, sta da stavim u Format i Specijal opcije? Koristim Word 2007.
Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?11.05.2010. u 10:30 - pre 169 meseci
Ne treba ti definisanje formata (izuzev u nekom specijalnom slučaju za koji ovde nedostaje detalja) nego koristiš džoker * koji zahvata 'sve'. Ono što će biti neophodno jeste postojanje dva specijalna karaktera kojima se 'otvara' i 'zatvara' oblast koju isecaš.

Pretpostavimo da je prvi simbol < a drugi > - bitno je samo da ove specijalne karaktere odabereš tako da se inače ne javljaju u tekstu koji obrađuješ.

U deo za pretragu kucaj \<*\> i još je potrebno da u dodatnim opcijama uključiš korišćenje džokera (opcija 'Use wildcards').
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Miroslav-BL
Miroslav Peric
Banja Luka

Član broj: 80259
Poruke: 105
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?11.05.2010. u 12:01 - pre 169 meseci
NIsam najbolje razumeo, kako definisem pocetni i zavrsni karakter pasusa, tj. reda, odnosno kako ih odabirem?


\<*\> se kuca u Replace with ili Find?

Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?11.05.2010. u 15:42 - pre 169 meseci
Pretpostavio sam da već imaš nekog iskustva u brisanju preko Find/Replace, da neću morati baš svaki detalj da opisujem. S obzirom da je dokument kod tebe, i da je moja pomoć samo načelna, to bi bilo i nemoguće.

Ako već 'znamo' da brisanje pomoću Find/Replace radi tako što 'nešto' menjamo za 'ništa' onda je tvoje pitanje suvišno - naravno da se džoker navodi u 'Find what'.

Početni i završni karakter biramo sami, tako da ispunimo uslov koji sam već naveo, naime, bitno je samo da karakteri već ne postoje u tekstu koji obrađujemo. Ja sam naveo <,> ali to može da bude bilo šta: u tekstu koji ne sadrži brojeve to može da bude i 0,1. Poenta je, dakle, sami odlučujemo (nakon promišljanja) koji ćemo karakter i za šta da upotrebimo i sami unosimo tj markiramo delove od kojih počinje i sa kojima završava brisanje.

Naravno, ovo je samo jedna metoda: ona, u kojoj sve brišemo jednim prolazom (kroz Replace All) i sa jedinstvenim džokerom u 'Find what'.

Alternativa je da za svaki segment koji treba obrisati, ručno unosimo {početnu reč/reči}{*}{završnu reč/reči} --pri čemu treba zanemariti navedene vitičaste zagrade, koje su tu samo da ti ilustruju kako se uvek radi o istoj strukturi, tako da svaki segment brišemo zasebno. Što je, pretpostavljam, suprotno od automatizacije koja se ovde traži.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Miroslav-BL
Miroslav Peric
Banja Luka

Član broj: 80259
Poruke: 105
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?12.05.2010. u 07:32 - pre 168 meseci
Hvala na pomoci i utrosenom vremenu.

Nisam resio problem uz pomoc Worda, snasao sam se na drugi nacin.
Sve ce to mila moja prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?12.05.2010. u 19:46 - pre 168 meseci
Problem je riješen, ali evo za buduće čitaoce ove teme mala pomoć.
Dio ovoga o čemu je kolega @3okc pisao
na ovom linku ima slikovito pojašnjeno na nakim primjerima.
(btw: htio sam prebaciti ovdje ali ima puno tablica)

Korištenje specijalnih karaktera-znakova u Wordu - Wildcards
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Kako iseci delove Word dokumenta uz pomoc Replace komande?

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.