Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vertikalni meni treba da ostane prosiren kada se ucita druga strana...

[es] :: Javascript i AJAX :: vertikalni meni treba da ostane prosiren kada se ucita druga strana...

[ Pregleda: 2348 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon vertikalni meni treba da ostane prosiren kada se ucita druga strana...29.04.2010. u 10:15 - pre 170 meseci
Pozdrav drugari!

Imam jedan modifikovan css/js vertikalni meni koji pod nekim stavkama sadrzi podmeni. On radi na fazonu kad kliknes na stavku, on ispod otvori podmeni, a sve ispod povuce za velicinu opdmenija (neka fora "blind" efekta) E sad, resio sam problem kako da oznacim koji je aktivan meni, ali imam problem da mi taj podmeni bude otvoren kada se ucita sledeca strana. Kao link na taj meni koji ima podmeni je stavljeno "javascript:void(0)" i klikom na njega se otvara modmeni.
Meni includujem iz posebnog php fajla.
Nadam se da sam koliko toliko objasnio problem, a ako bas bude bilo potrebno, postavicu i kod.
Hvala, pozz.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: vertikalni meni treba da ostane prosiren kada se ucita druga strana...30.04.2010. u 06:28 - pre 170 meseci
hmmmm... pa kazite mi ako nisam bio jasan da pojasnim nesto

Totalno mi promkao deo gde se podesava meni, ali i prilikom promene parametara nista se ne desava...

<!-- Create Menu Settings: (Menu ID, Is Vertical, Show Timer, Hide Timer, On Click (options: 'all' * 'all-always-open' * 'main' * 'lev2'), Right to Left, Horizontal Subs, Flush Left, Flush Top) -->
<script type="text/javascript">qm_create(0,true,250,250,false,false,false,false,false);</script>

Da mozda ne trebam da stavim nesto "onload" u <body> tagu?
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
147.91.216.*



+33 Profil

icon Re: vertikalni meni treba da ostane prosiren kada se ucita druga strana...30.04.2010. u 11:21 - pre 170 meseci
Citat:
Urkelele: E sad, resio sam problem kako da oznacim koji je aktivan meni, ali imam problem da mi taj podmeni bude otvoren kada se ucita sledeca strana.

Ako kažeš da si rešio to oko označavanja aktivnog, pretpostavljam nekom CSS klasom ili tako nešto, onda sad opet CSS-om te aktivne stavke treba da učiniš vidljivim, odnosno, proširenim. Pretpostavljam da je u pitanju neki jednostavna meni, i da se to "skrivanje" radi npr. sa display: none, ili tako nešto, što znači da samo treba da provališ koju CSS klasu taj meni koristi za skrivanje tih pod-stavki.

Inače, to označavanje aktivnog se radi na serverskoj strani, tačnije, pri renderovanju tog menija ćeš da ispitaš da li je trenutna stavka koju ispisuješ ta trenutna stranica, i da ga onda označiš kao aktivnog.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: vertikalni meni treba da ostane prosiren kada se ucita druga strana...

[ Pregleda: 2348 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.