Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??

[es] :: Laptopovi :: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tnikola
Timarac Nikola
Prijedor BiH RS

Član broj: 258411
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??27.04.2010. u 13:57 - pre 170 meseci
Ne mogu skinuti vistu sa laptopa HP HDX 18, a nece XP da mi instalira, dodje do "Windows is starting set up" (ako znate na sta mislim) i izbaci mi neki blue screen, kao neki error, nesto u tom fazonu.. ne znam sta je, skin'o sam partition magic, probao formatirati particiju od viste i tako preko partition magic-a i u dos-u i u my comp. desni klik format, ma nist' nece, neda da se skine vista :/// braco ako mozete pomoci, pomagajte sto pre.. to je to, unapred zahvljaujem ;)
tnikola
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??27.04.2010. u 19:56 - pre 170 meseci
Koristi pretragu pa potraži teme gde se pominju SATA drajveri. Kod tebe je problem što XP ne prepoznaje hard jer ne zna za SATA kontroler, potrebno je da ili isključiš SATA u biosu (ako uopšte može) ili da integrišeš drajvere u novu instalaciju XP-a koju ćeš sam da spremiš. Najbolje rešenje je ipak da vratiš Vistu ili eventualno instaliraš Windows 7. Oni se lakše snalaze a ako i nemaju drajvere, možeš da ih podmetneš bez problema, za razliku od XP-a gde je to komplikovano.
Pretraži teme, ima stotine odgovora i detaljnih objašnjenja. I ne otvaraj nove teme, svaka sledeća koju pokreneš na ovu temu će da nestane vrlo brzo.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??27.04.2010. u 20:49 - pre 170 meseci
Ako google ne laže, taj laptop je "mali" zverko i ti bi na njega da staviš XP? Zašto?


 
Odgovor na temu

tnikola
Timarac Nikola
Prijedor BiH RS

Član broj: 258411
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??27.04.2010. u 23:44 - pre 170 meseci
druze, danas sam se registrovao na es, i frka mi je bas, tako da se snalazim kako stizem, jbga, izvini zbog masenja temi i postavljanja novih ;) a xp mi treba zbog gis programa, ne rade na 7 i visti odnosno na 64 bit-nim sistemima, nece ni na win7 32 bit.. pozdrav i jos ednom izvinjavam se ;)
tnikola
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??28.04.2010. u 06:45 - pre 170 meseci
Poteraj virtuelnu mašinu sa XP.
 
Odgovor na temu

tnikola
Timarac Nikola
Prijedor BiH RS

Član broj: 258411
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??28.04.2010. u 09:37 - pre 170 meseci
jel' mogu ja bilo koje sata drivere da instaliram? Idem preko nLite programa.. HP HDX 18
tnikola
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??28.04.2010. u 10:11 - pre 170 meseci
Ne možeš bilo koje, moraš drajvere za kontroler koji je baš na tom laptopu.
 
Odgovor na temu

tnikola
Timarac Nikola
Prijedor BiH RS

Član broj: 258411
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??28.04.2010. u 11:49 - pre 170 meseci
e brate, ovako, skin'o sam drivere, i preko nLite-a napravio iso cd, i instalirao win xp, ali sad je problem sto dodje do win xp boot screen-a i izbaci neki blue screen koji odma' nestane i restartuje mi racunar i opet dodje do istog i tako stalno, nece safe mod, nist' od onih ponudjenih opcija... sta da radim?
tnikola
 
Odgovor na temu

shmajser
radnik, NGD Electro
Beograd, Srbija

Član broj: 223555
Poruke: 28
62.240.15.*



+2 Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??07.05.2010. u 12:49 - pre 170 meseci
a sto ne napravis BOOT USB? I ko kaze da GIS ne redi na Win7?!? Sve radi najnormalnije. I serverske verzije rade pod Windows serverom 2008. Mislim na ESRI.

[Ovu poruku je menjao shmajser dana 07.05.2010. u 14:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tnikola
Timarac Nikola
Prijedor BiH RS

Član broj: 258411
Poruke: 9
109.165.184.*



Profil

icon Re: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??08.05.2010. u 11:10 - pre 170 meseci
dobro to za ESRI (ArcGIS), ali WinGIS ima tvrdi kljuc koji se kopca preko paralelnog porta, i koji mora stalno biti ukljucen, a laptop nema par.port pa sam kupio neki sweex-ov docking station, koji normalno radi na xp na ovom "kucnom" racunaru ali nece na win7 i na visti na laptop-u pa sam zato mislio instal. xp na laptop, ali nece..jbga. sad sam dosao na ideju da napravim onaj fazon kao virtualna masina na lap topu, xp da instaliram "nekako" i da ga otvaram kao prozor, kao aplikaciju neku, ali nemam iskustva stim i ne znam koji program to radi, pa ako moze pomoc oko toga? hvala
tnikola
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Kako da skinem vistu laptop HP HDX18, ne mogu formatirati njenu particiju??

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.