Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje

[es] :: Windows mreže :: TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje

[ Pregleda: 2732 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

F F F F
Subotica

Član broj: 125734
Poruke: 86
212.200.132.*



Profil

icon TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje31.03.2010. u 11:50 - pre 171 meseci
Dakle da kazem srpski, Windows je riknuo totalno i nece da se podigne sistem. Da li postoji mogucnost da se pristupi tcp/ip podesavanjima na neki nacin, da li postoji neki fajl u kom se cuvaju ti podatci? takodje me zanima da li moze da se vidi computer name mimo windows-a? Pitam ovo jer su u firmi svi racunari domenski i i kada crknu mi ih instaliramo iznova, a muci nas problem kako da saznamo ip adrese i computer name-ove, da ne bi izazvali konflikt nakon reinstalacije racunara.
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje31.03.2010. u 12:04 - pre 171 meseci
Koliko ja znam sve TCP/IP vrijednosti su spremljene na adresi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip
Ime racunala je pod
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters kljuc "NV Hostname"
I pod
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ComputerName\ActiveComputerName
IP adrese za mrezna sucelja su pod
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces
Svaka ona kobasica brojeva je jedno mrezno sucelje,tu ces morati traziti.

Zaboravio sam napomeniti da sve to stoji u registry-ju,koji je u C:\WINDOWS\system32\config\
jedino ne znam tocno u kojim je fajlovima na pamet.

[Ovu poruku je menjao Flash411 dana 31.03.2010. u 13:33 GMT+1]
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje31.03.2010. u 12:39 - pre 171 meseci
Mrezne kartice uglavnom imaju na sebi ostampanu MAC adresu, pa ako DHCP nema izuzetno kratak lease period, moze se na DHCP serveru videti i ime racunara i njegova poslednja IP adresa na osnovu poznate MAC adrese. Naravno, ovo sve pod uslovom da su IP adrese dodedljivane preko DHCP. Ako su bile staticke, mozes da saznas IP adresu preko "arp -a" komande iz command prompta na onim racunarima sa kojima je taj racunar komunicirao (naravno, i ovde je potrebna MAC adresa radi identifikacije), a kada znas IP adresu hostname ces lako izvuci (recimo pregledom DNS zapisa na domenskom DNS-u), ili pomocu "ping -a IP_adresa" komande i sl.
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje01.04.2010. u 16:52 - pre 171 meseci
mozes koristiti neki live linux distro da poteras registry editor tipa ntpasswd ili chntpw pa da u registry-ju pogledas net konfiguraciju.
 
Odgovor na temu

F F F F
Subotica

Član broj: 125734
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje01.04.2010. u 17:14 - pre 171 meseci
hvala na odgovorima, izgleda da je teze nego sto sam zamisljao :) nema neki programcic koji moze da izcita te podatke iz registria ?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje02.04.2010. u 10:32 - pre 171 meseci
Nema programčić ali ima ERD Commander (googlaj za verzijom koja podržava tvoj OS, postoje verzije za XP, Vistu, W7...). To je u stvari butabilni disk koji učitava sve postavke iz Windowsa koji ne može da se podigne, pa po potrebi i registry. Dakle, berkapuješ registry na flešku, uradiš novu instalaciju OS-a, i vratiš ranija setovanja sa fleške. E, sad, ako razlog za "padanje sistema" nije bio u registry, velike su šanse da će sve raditi kako treba. Ako je registry bio problematičan, mrka kapa. Probaj, ništa ne gubiš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: TCP/IP podesavanja kada Windows nece da se boot-uje

[ Pregleda: 2732 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.