Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ebay kupovina, problem sa nasom carinom, potrebna pomoc

[es] :: E-Kupovina :: Ebay kupovina, problem sa nasom carinom, potrebna pomoc

[ Pregleda: 3621 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesic1
Jagodina

Član broj: 152772
Poruke: 13
109.93.131.*



Profil

icon Ebay kupovina, problem sa nasom carinom, potrebna pomoc23.03.2010. u 14:21 - pre 170 meseci
Pre jedno 10tak dana narucio sam preko ebay zmigavce za motor, 14 para, stiglo je danas kod nas na carinu, i stiglo mi je pismo da dostavim:
1. Dokaz o vrednosti robe (imam na ebay, otstampacu to)
2. Dokaz o pravu na uvoz, s obzirom da prispela roba ne moze da predstavlja predmet domacinstva niti predmet za licne potrebe primaoca.
Rok 8 dana ili ce posiljka biti vracena u inostranstvo

Kakav im dokaz treba, recicu da smo se skupili nas nekoliko i narucili zmigavce za nase motore a posto sam ja jedini koji ima taj racun platio preko interneta? sto jeste i slucaj, da li da im iskopiam i saobracajne od motora.

Hvala
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ebay kupovina, problem sa nasom carinom, potrebna pomoc23.03.2010. u 15:24 - pre 170 meseci
Citat:
nesic1: Kakav im dokaz treba, recicu da smo se skupili nas nekoliko i narucili zmigavce za nase motore a posto sam ja jedini koji ima taj racun platio preko interneta? sto jeste i slucaj, da li da im iskopiam i saobracajne od motora.
Mnogo je 14 pari zmigavaca za ove nase birokrate, mozes ti to da preprodas pa da zaradis milione bre :-)

Poslji sto vise dokumenata od svakog ortaka posebno, ako je tako kako si rekao i lepo ih moli da vam dozvole da to kupite, jer sumnjam da ce ti same saobracajne uvaziti kao dozvolu za uvoz sto one definitivno nisu. Mozda ne bi bilo lose da svako od njih da izjavu da jeste - dogovorili ste se i kupili zajedno, zbog manjih troskova. U praksi nekih posrednika za Internet kupovinu (e-ducan i jos neki) postoji zdruzivanje porudzbina bas zbog smanjenja fiksnih troskova oko kupovine, pa bi mozda mogao i to da navedes. Mislim da bi najvise vredelo da se zna da svaki taj par zmigavaca vec ima svog vlasnika, recimo prilozis spisak svih vas, sa licnim podacima i fotokopijama licnih karti i mozda bi se smilovali.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Ebay kupovina, problem sa nasom carinom, potrebna pomoc

[ Pregleda: 3621 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.