Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik RB1000 dva gateway od razlicith provajdera

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik RB1000 dva gateway od razlicith provajdera

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

visual_y
makedonija

Član broj: 55228
Poruke: 20
85.30.71.*



Profil

icon Mikrotik RB1000 dva gateway od razlicith provajdera17.03.2010. u 17:16 - pre 170 meseci
U moju mrezu koristim RB1000 , Autorizacuju klijenata radim preko PPPoE servera i Hotspot , od jednog provajdera dobivam dve C klase staticke IP adrese (javne). Neko od klijenata koristi mrezne dinamicke IP adrese koje se natuju. Nekom dajem staticke IP adrese na koje radim mark routing i radi sve kako treba, Problem je to sto ovaj provajder ne moze da mi da kapacitet protoka kolko mi treba , pa sam morao da se obratim telekomu ( Makedonija ) za veci protok ,e sad tu nastaje problem jer i od Telekoma dobijem fiksne IP adrese. Kad uradim mark routing na telekomove staticke IP adrese onda ta adresa ide prema netu , iz vana mogu da me pingaju ali nikako nemogu da pingam ove koje koje su sa prvog provajdera ili obrnuto od onog prvog prema ovog drugog. Znam da je komplicirano pa bi zamolio nekoga ko bi mogao da mi pomogne da konfigurisemo ovaj RB 1000 kako treba. Ako treba postavicu jos jedan MT jer vec imam na mashinu instaliran MT 4.5 sa licencom Level 6.

Hvala i pozdrav iz Makedonije

[Ovu poruku je menjao visual_y dana 17.03.2010. u 18:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.broadband.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Mikrotik RB1000 dva gateway od razlicith provajdera20.03.2010. u 17:45 - pre 170 meseci
Pretrazi forum, vec sam pisao o tome.
 
Odgovor na temu

visual_y
makedonija

Član broj: 55228
Poruke: 20
85.30.71.*



Profil

icon Re: Mikrotik RB1000 dva gateway od razlicith provajdera21.03.2010. u 13:48 - pre 170 meseci

Zdravo Gospodine Schmidt ,

Ja jesam pogledao skoro svaki tvoj post i svake primjere koje si naveo su logicne , dosta sam problema rijesio bas citajuci one primjere koje vi navodite.
Ja sam naveo da koristim i javne IP adrese ( jednu klasu od jednog i jednu od drugog provajdera) tu nastaje problem jer imam oko 400 VoIP korisnika kojima dodjelujem Javne iskljucivo od prvog provajdera jer ako dodjleim od drugog onda se nevide.

Mislim da je problem to sto kad sam poceo podigao HotSpot server a tada default gateway je bio ovaj sa prvog provajdera , pa sam poslije toga podigao i PPPoE server ,za billing koristim radiusmanager , sve radi super. Pokusao sam da uradim luad balansig na 3 adsla radio je kako treba ali to nije to jer mi treba stabilan UP i DOWN pa nesmijem da se igram sa adslima.

Ja bi ti rado dao login u moj MT naravno ako imas vrijemena da pogledas konfiguraciju jer znam da ima nesto sto je isuvisno i da mozda bas to smeta.

Veliki pozdrav i jos jedno Hvala
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Mikrotik RB1000 dva gateway od razlicith provajdera26.03.2010. u 10:04 - pre 170 meseci
Dva razlicita providera, dva razlicita gateway-a, javne adrese i rutiranje kroz oba linka... ne ide bez BGP-a :(
Ako stvarno zelis da to radi kako ti zelis onda zakupi svoj AS number i poslije kroz BGP odredis load balancing.
Poenta je da nijedan provider koji ima sposobne ljude nece dozvoliti da iz njegove mreze izadje SRC-ADDRESS koji ne pripada njegovoj mrezi. A cijela poenta load balancinga je bas to, da ti adrese koje pripadaju drugom provideru posaljes kroz gateway prvog providera. Moze se rijesiti NAT-om, ali onda gubis sve javne adrese koje si dodjelio korisnicima. Dakle, imas dva rjesenja:
1. da NAT-ujes korisnike
2. BGP

Ako se odlucis za svoj AS:

http://www.ripe.net/rs/as/index.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik RB1000 dva gateway od razlicith provajdera

[ Pregleda: 2549 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.