Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)

[es] :: Windows desktop :: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

feko

Član broj: 100970
Poruke: 60
*.PPPoE-2918.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)26.02.2010. u 11:50 - pre 171 meseci
Formatirao sam C particiju na kojoj je bio instaliran Win XP i ponovo stavio isti XP. Na D particiji imam Win 7. Pri podizanju sistema mogao sam po potrebi birati podizanje Win XP ili Win 7. Sada nakon formatiranja C particije automatski se podize Win XP bez mogucnosti izbora OS-a kao prije. Postoji li nesto kako bih ponovo mogao po zelji pokretati OS?
Thnx
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.static.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)26.02.2010. u 13:42 - pre 171 meseci
edituj boot.ini


 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)26.02.2010. u 14:28 - pre 171 meseci
@feko

EasyBCD za vraćanje izgubljenog os-a u boot menu.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
109.93.67.*



+12 Profil

icon Re: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)26.02.2010. u 14:30 - pre 171 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: edituj boot.ini

Windows 7 NE KORISTI boot.ini, time neće ničta postići.

Pravilan redosled instaliranja je: UVEK IDE PRVO STARIJA VERZIJA WINDOWS

Pošto Windows 7 koristi BCD (Boot Configuration Data), jedini način je bcdedit iz Windows 7, kako je sada Win7 nedostupan onda može da proba pomoćni program EasyBCD 1.7.2

Postoji više tema ovde na forumu sa detaljnim opisom postupka
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
109.93.41.*



+4 Profil

icon Re: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)26.02.2010. u 14:36 - pre 171 meseci
D je na istom disku ili drugi disk
@Formatirao sam C particiju na kojoj je bio instaliran Win XP i ponovo stavio isti XP. Na D particiji imam Win 7
Win 7 je ostao instaliran kada si formatirao c ili je instaliran posle xp-a,
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)26.02.2010. u 16:40 - pre 171 meseci
Nikad mi ne bi palo na pamet da na isti hard instaliram dva OS-a, u ovom slučaju bi možda pomogao jedan bootrec a u svakom slučaju ne košta da se proba. Neki boot manager iz treće ruke takođe završava posao.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)26.02.2010. u 22:53 - pre 171 meseci
Alati za to su:

DualBootPRO (koji nažalost više NIJE BESPLATAN!)

ili

EasyBCD 1.7.2

Postoji i opcija da se sistem butuje sa instalacionog DVD-a za Windows 7, pa da se uradi sledeća procedura:

Citat:
First step, get Windows 7 to boot. Run the Windows 7 DVD and repair an existing installation from the command prompt.

bcdboot d:\windows /s d:

The "d:" specifies the target partition where boot files are copied. My first try was with the target partition "c:" but this didn't work as "d:" was the current boot partition.

This got Windows 7 booting OK, but then I needed to add XP back into the boot options. From a command prompt (run as administrator) in Windows 7...

bcdedit /create {ntldr} /d "Windows XP"
bcdedit /set {ntldr} device partition=C:
bcdedit /set {ntldr} path \ntldr
bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast


XP was was now showing in my list of boot entries. The final step was to copy the boot files "ntdetect.com" and "ntldr" into the C:\ root directory if necessery.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Izbor Operativnog Sistema(bio izbor xp i 7,reinstaliran xp,i nema izbor)

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.