Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.

[es] :: Wireless :: Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.

[ Pregleda: 3102 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mls

Član broj: 210388
Poruke: 64
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.19.02.2010. u 18:17 - pre 172 meseci
Dakle, radi se o sledecem. U narednom periodu bicu odstan vrlo cesto tako da cu net koristiti 4-5 dana mesecno, pa sam se dogovorio sa komsijama da oni koriste i placaju. Kako im omoguciti pristup ali da moj racunar nije ukljucen?
Jedan je udaljen 150-200 metara, a drugi oko 300. Imam ruter koji sam dobio od sezama i na njega se bez problema kacim sa laptopom (bez kabla), ali mislim da mu domet nije dovoljan. Moze li se neka antena nakaciti na ruter pa da oni tako mogu da uhvate signal? Uz to, bilo bi bitno da niko drugi ne moze da koristi.. znaci trebala bi da postoji neka identifikacija (username, pass)...

Kako to izvesti? Sta mi je tacno potrebno od opreme?
Bezicno povezivanje je za mene prilicno nepoznato, dok sa druge strane kablom bih to resio za tren oka, ali to u ovom slucaju nije izvodljivo.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.19.02.2010. u 23:19 - pre 172 meseci
Prvo pogledaj da li taj ruter ima konektor za externu antenu...
Imaju li komsije neke antene,kartice...
Najbolje da ti nakacis naku vanjsku antenu na taj ruter i da oni imaju po jednu antenu i to bi trebalo da radi bez problema.
Zavisno od toga u kakvom su polozaju u odnosu na tebe treba izabrati antenu sa odgovarajucim uglom zracenja mada na toj daljini moze bilo sta da radi.
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.cybercity.kladovonet.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.20.02.2010. u 02:47 - pre 172 meseci
Zaboravi na ovo...

Bolje pozovi provajdera i vidi da li mozes da uspavas pretplatu...

Za deljenje interneta na 300m da to radi kako treba dvojici tvojih drugara potrebno ti je minimum oko 12-13k dinara za opremu....

Ako si pak raspolozen da se igras napisacemo ti sve sta i kako...
Osim finansija sve ostalo je laganeza...

poz

PS... uslov je da nema fizickih prepreka (drvo, zgrada, bilostaveliko) izmedju tebe i ortaka :D
 
Odgovor na temu

mls

Član broj: 210388
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.20.02.2010. u 07:39 - pre 172 meseci
Hvala na odgovorima. ;)

Finansije nisu problem, podelicemo trosak za opremu jer smo i ranije planirali da se umrezimo. Svako po 40-50e i valjda ce bice dovoljno.

Malo sam preterao za udaljenost blizeg komsije... naime udaljen je oko 100 metara. Drugi ce kasnije mozda da se prikljuci, on je oko 250-300metara udaljen. Umesto njega je uleteo komsija preko puta koji je udaljen oko 80metara. Evo skicirao sam na brzinu konacno stanje.

http://lh5.ggpht.com/_GZ73cjVZ...AAAAAAB0/yt20KgGtkuU/skica.jpg

Sivo je ulica
Crveni kvadrat - adsl ruter
Plavi i zuti - komsije
Zelene "fleke" - krosnje drveca (velicina i udaljenost je skoro u razmeri)

Citat:
tox master: Prvo pogledaj da li taj ruter ima konektor za externu antenu...
Imaju li komsije neke antene,kartice...

Nemaju kartice ali podrazumeva se da ce kupiti. Jedan ima laptop koji je povezan sa desktopom pa moze da deli konekciju na taj desktop. Za ruter nisam siguran, pogledacu kada dodjem kuci. Inace taj ruter sam dobio od sezama pre nekoliko dana, ranije su delili cini mi se neke druge, sada dele neke crne... nisam siguran koji je.. mozda neko od korisnika sezama zna?

Prenecu odgovor sa ove teme:

Citat:
zivanicd: Imas REINKJET router koji je ultra jeftin i radi kao sat :)

Podrzava modove: Bridge, AP, WDS, WISP, WISP-AP, Router... svastanesto...

Firma koja ga uvozi je REINKJET iz Sapca...
Nacices ih na netu...

Instalirali smo 50ak ovakvih... ni jedan kvar.

Pozdrav,


Ok, ako ovaj koji imam nije odgovarajuci kupicu drugi ruter.
Ukoliko bih kupio bas taj navedeni, antenu nakacim na njega (ili ima dovoljan domet bez eksterne antene) a komsije se kace preko pci kartice? Ili nekako drugacije? Bitno je i to da moj racunar ne mora da bude ukljucen dok nisam tu, neka varijanta da se sam ruter konektuje i deli mrezu, po mogucnosti i neke zastite da se samo onima kojima se dozvoli mogu konektovati.
Moze li detaljno objasnjenje kako ovo izvesti i sta mi je tacno potrebno od opreme? Hvala :)

edit:
Cimao sam moje da pogledaju koji je ruter. U pitanju je siemens speedstream 6515.



[Ovu poruku je menjao mls dana 20.02.2010. u 11:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.cybercity.kladovonet.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.21.02.2010. u 00:16 - pre 172 meseci
Obavezno montiraj spoljnu antenu i obavezno montiraj kod drugara antene napolju...

Uzmi ruter koji sam ti naveo. Pozovi reinkjet i trazi da ti poshalju njihovu sector antenu na 2.4 giga koja ce da ti pokrije ugao od 120 stepeni.
Trazi od njih da ti poshalju i dve ralink PCI kartice za wireless i dve 20dbi grid antene sa 15 metra kabla ( imaju i sa 9 metra ako je tvojim drugarima to dovoljno).

Mislim da ce sve ovo da te kosta otprilike ovako:
Ruter - 2600-3k dinara
Sektor - 4k dinara
2 Grida - 5.5k dinara
2 ralink pci - 1.5k dinara

Total oko 14k... mozda i manje...

Sto vislje podignete antene bice vam bolje tako da nemoj da stedis na cevima pri montazi :)


pozdrav,
Dejan
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Jedna konekcija za dva racunara oko 300-400 metara udaljeni od mesta gde konekcija postoji.

[ Pregleda: 3102 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.