Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?

[es] :: ISP :: Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord_Nenad
Lord_Nenad
Zvornik

Član broj: 143541
Poruke: 170
62.68.124.*



+8 Profil

icon Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?14.02.2010. u 23:22 - pre 172 meseci
Da li je moguce povezati se sa drugog racunara na moj ukoliko moj ISP koristi proxy?
Kako rade programi kao sto je npr. torrent i ljudi se konektuju na moj racunar?

Ako odem preko neta da saznam koja mi je IP izbaci mi IP proxy-ja, tj izbaci IP i pise koji je to proxy, a kad udjem u podesavanja mreze nadjem skroz drugu IP...

Kad pokusam da otvorim IP koju nadjem u podesavanjima otvori sve lepo, tj. tad ( valjda ) konekcija ne ide dalje od lokalne mreze i ne koristi ovaj proxy...
Ali kad nekom posaljem tu IP adresu ne moze da se konektuje...

Da li zna neko da li je ovo moguce i ako je moguce kako?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?15.02.2010. u 08:40 - pre 172 meseci
Je li to proxy ili si iza NAT rutera? Ako je proxy, koji je tip proxyja u pitanju? HTTP(s), SOCKS4, SOCKS5?

Ubeđen sam da je NAT u pitanju, čim ti rade torrenti. Kod torrenata se ljudi ne konektuju na tebe, jer ne mogu, već ti na njih, zato i radi. Lošije, ali radi.

Ako ISP ne nudi mogućnost da se otvori port koji će se preusmeriti na tvoj komp, onda teško da se možeš povezati na svoj komp.

Jedino da probaš p2p VPN tipa https://secure.logmein.com/products/hamachi2/download.aspx ali tu zaista ne mogu da ti pomognem oko konfiguracije, jer ga nikada nisam koristio, nisam imao potrebu, možda se još neko nađe da ti pomogne.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?15.02.2010. u 09:39 - pre 172 meseci
Direktno povezivanje nije neki problem, TeamViewer to lako odradi mada tu Hamachi može dosta da pomogne u ostalim slučajevima. Torrenti će da rade ali loše pošto će veza da bude jednosmerna a za rapid je potrebno da imaš sreće. Na otvaranje IP adrese zaboravi, to može da se odradi samo na ruteru koji je kod provajdera a to oni retko rade.
 
Odgovor na temu

Lord_Nenad
Lord_Nenad
Zvornik

Član broj: 143541
Poruke: 170
62.68.124.*



+8 Profil

icon Re: Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?15.02.2010. u 17:51 - pre 172 meseci
Ae onda da napisem drugacije...

U torrentu ukucam da koristi proxy, navedem koji i torrent radi extra, bez usporavanja, max brzina, u uTorrent prikaze da je sve u redu sa mrezom, ima dolazecih konekcija, sve je ok...

Ovo mi treba za neki drugi program gde ja na svom kompu otvorim port, ukljucim jedan program,
a na drugom racunaru drugi program ukuca IP i taj port i on se konektuje na moj racunar...

Unutar moje mreze sve radi super, ali ta IP je izgleda samo u toj mrezi, nije dalje registrovana, dalje od tog proxy-ja...

Da li postoji nacin da se posalje zahtev na proxy da pronadje moju IP u lokalnoj mrezi?

Proxy je HTTP(s)... ;)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?15.02.2010. u 21:37 - pre 172 meseci
Citat:
U torrentu ukucam da koristi proxy, navedem koji i torrent radi extra, bez usporavanja, max brzina, u uTorrent prikaze da je sve u redu sa mrezom, ima dolazecih konekcija, sve je ok...

Ako je ovo zaista tako, ja skidam kapu. :)

uTorrent hoće da radi možda sa HTTPS proxyjem, deeeeefinitivno hoće sa SOCKS proxyjem, ali da pokaže zelenu ikonicu kako ima dolazećih konekcija, e to je stvarno naučna fantastika.

No, sve je moguće. :)

Anyway, kada se "on konektuje na tvoj komp", šta on treba da radi? Da vidi desktop? Da sharujete fajlove, šta konkretno?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Da li je moguce konektovati se sa drugog racunara na moj ako moj ISP koristi proxy?

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.