Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dali je miniDV (HDV) ipak bez premca u kvalitetu pri renderovanju?

[es] :: Digitalne kamere :: Dali je miniDV (HDV) ipak bez premca u kvalitetu pri renderovanju?

[ Pregleda: 1645 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joggurt
Milan Petrovic
uNastajanju
Celebic

Član broj: 220812
Poruke: 25
79.101.183.*



Profil

icon Dali je miniDV (HDV) ipak bez premca u kvalitetu pri renderovanju?11.02.2010. u 09:42 - pre 172 meseci
-Trazeci najbolju kucnu kameru, naravno kvalitet slike je najbitniji, dosao sam do zakljucka da je ipak HDV najzahvalniji kod konvertovanja-renderovanja za narezivanje. Kvalitet slike kod SD kamkordera mi se cinii najgori , nesto bolji je kod HDD kamkordera, ali kad pogledam Pro kamere one iskljucivo koriste kasete ( verovatno zbog arhiviranja ), sem ovih najnovijih MPEG2 i P2 sa flash-om.
Gledajuci snimke na Youtube-u ipak HDV mi se cini daleko ispred ostalih formata ili je to samo faktor 'amaterstva' gde jeftinije flash kamere koriste amateri koji zatim koriste lose programe za renderovanje, ili velicina Bit Rate-a igra presudnu ulogu (pored kvaliteta senzora, procesora i optike).

Jos jedno pitanje : Sta mislite o kameri JVC HD40 koja snima u MPEG2 na zadivljujucih 27 Mbps i to 1440x1080 (kao HDV), dali je ona odgovor na HDV koji mi smete zbog prevelikog kontejnera za kasetu

PS: izvinite za font

Pozz!!!
Ko se jedanput opece i u jogurt duva!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Dali je miniDV (HDV) ipak bez premca u kvalitetu pri renderovanju?

[ Pregleda: 1645 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.