Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS

[es] :: Windows desktop :: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS

[ Pregleda: 3555 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DejoNis
Nis

Član broj: 250864
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS10.02.2010. u 23:45 - pre 172 meseci
Pomoć Narode!

Imam ACER 5920G koji ima HITACHI sata hard od 160 GB. Instalirana je Legalna Vista. Uz ACER-a nisam dobio nikakve instalacione diskove jer se Instalacija Viste nalazi na skrivenoj particiji na hardu sa koga se podigla pri prvom uključivanju. Sada sam kupio novi WD sata blue od 500 GB, i želeo bi da ga stavim umesto HITACHI-a na kome je legalna Vista. Postoji li mogućnost da instaliram Vistu ( legalnu sa HITACHI harda ) jer je logicno da sam vlasnik legalne Viste bez obzira što menjam hardver. Imam jednu ideju da ubacim WD 500 GB u Acer a Hitachi 160 GB stavim u CHIFTEC SATA 2,5" Rack koji sam u medjuvremenu kupio i probam preko usb a da podignem sa skrivene particije na Hitachiju ili iz BIOS-a da uradim sistem repair koji u normalnim uslovima reinstalira Vistu ( kao kad prvi put ukljucujes novi Notebook )

Zna li ko rešššenje ?


Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

Emco
Ilijaš

Član broj: 35213
Poruke: 178
*.ka.dlp72.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS11.02.2010. u 21:15 - pre 172 meseci
Jesi li razmišljao o kloniranju diska? Imao bi sve instalirano kao i na "starom" disku, pa i legalnu vistu. Mada mislim da bi tvoj lap. trebao imati naljepnicu (s donje strane laptopa) s registracionim kodom kojim bi mogao aktivirati nanovo instaliranu vistu.
 
Odgovor na temu

DejoNis
Nis

Član broj: 250864
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS11.02.2010. u 23:45 - pre 172 meseci
Jesam ali samo onu skrivenu particiju od 20 gb na kojoj se nalazi Instalacija viste jer su tu svi drajveri i dosta programa koji su legalni....pa da pokrenem svežu instalaciju....probaću sutra Acronis-om true image-om ....trebalo bi da mi uspe ......

Ako imaš još neki savet bio bih ti zahvalan......Da u pravu si ...ima nalepnicu...

Znači želim novu instalaciju isključivo sa te particije ( 20 GB koju trebam da kloniram na novi disk) jer kasnije vrlo jednostavno iz biosa (jer postoji ta mogućnost) Izvršim repair ili novu instalaciju.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
194.247.212.*



+73 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS12.02.2010. u 10:06 - pre 172 meseci
Trebao bi da poslusas prethodni savet. Znaci novi disk ubacis u taj rack i preneses sadrzaj, kloniras. Onda taj novi disk ubacis i ako se digne to je to. Dalje je lako pomeriti particije.

Sve u svemu, dok ti ne radi kako si zamislio cuvaj taj stari disk i sadrzaj na njemu.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS12.02.2010. u 10:26 - pre 172 meseci
Prijateljski savjet,nemoj se zafrkavati sa kloniranjem diska,ni xp se nije htio tako
pokrenuti(probao osobno na vise racunala),probaj naci neki drugi nacin.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

Emco
Ilijaš

Član broj: 35213
Poruke: 178
92.36.164.*



+1 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS12.02.2010. u 10:28 - pre 172 meseci
Mislio sam da kloniraš kompletan disk, ne samo skrivenu particiju. U tom slučaju imaćeš disk identičnog sadržaja koji će biti većeg kapaciteta. Acronis će ti odločno odraditi taj posao... Nakon pokretanja sistema možeš odraditi particionisanje kako ti volja.
 
Odgovor na temu

DejoNis
Nis

Član broj: 250864
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS12.02.2010. u 19:04 - pre 172 meseci
Ipak sam odlučio da samo skrivenu particiju na kojoj se nalazi instalacija Viste i programi a ne instalirana Vista i programi jer želim svežu instalaciju...

Ima li neko iskustva sa nekim progamom koji bi zavrsio ovaj posao ?

 
Odgovor na temu

Emco
Ilijaš

Član broj: 35213
Poruke: 178
92.36.164.*



+1 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS12.02.2010. u 20:33 - pre 172 meseci
Pa i moj savjet je prijateljski. Kada je kloniranje u pitanju ja imam 100% pozitivna iskustva. Znači ni u jednom slučaju se nije desilo nešto nepredviđeno. Ja sam svoje zahvate izvodio uz pomoć Acronisa i mislim da je vrijeme da počneš raditi na tome. Ako i ne uspije još uvijek imaš stari disk. Ovako možeš naglabati do vječnosti i gubiti vrijeme. Najbolje je da probaš, pa ako ne uspije (u što čisto sumnjam) onda ćemo tražiti alternativu... Samo da napomenem, ovo pišem sa Win 7 koji je kloniran sa računara sa sasvim različitom konfiguracijom od ove...
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.73.*



+12 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS12.02.2010. u 21:53 - pre 172 meseci
Acronis TIH 10:

1. Naparavi butabilni Acronis Rescue CD (ne moraš posle imati Acronis uopšte instaliran!).

2. Butuj sa tog CD i napravi image kompletnog starog HDD-a (sa svim particijama) u neki folder na novom HDD, koji se nalazi u tom Chieftec Rack-u.

3. Podigni Windows i prekopiraj sa novog HDD-a image fajl u neki folder na starom HDD-u.

4. Ponovo butuj Acronis Rescue CD i odaberi da restauriraš image sa starog HDD-a na novi HDD (potvrdi sve opcije vezane za particije, Boot sector i ostalo)

5. Ugasi računar i zameni stari HDD novim

6. Upali računar i uživaj u Windowsu na novom HDD-u
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS13.02.2010. u 13:17 - pre 172 meseci
@Take 5

Mislim da sam shvatio suštinu cele operacje kloniranja ali imam nekoliko podpitanja da bih kompletirao predstavu:

1.Šta je Chieftec Rack ( koji se nalazi na novom HDD ) i treba li napraviti prethodno particije na novom hardu ?

2.Može li se klonirati samo imidž C particije a ne ceo hard ( a da sistem posle funkcioniše )

3.Zar je buckup-ovan imidž na novom hard disku u obliku foldera( pre bih očekivao da bude u obliku particije ali onda se verovatno ne bi mogao prebacivati tamo-amo )
 
Odgovor na temu

SuneFS
Fedja Sunajko
N. Banovci

Član broj: 43684
Poruke: 20
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS13.02.2010. u 18:49 - pre 172 meseci
>



--
mob: 0642787776

--0016e6dab6fb51bc3b047f7fd95d
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Slobodno kloniraj sa Acronisom(boot cd) hard na hard, pripazi sa kojeg na koji kloniras da nebi pregazio ovaj od 160. Posle toga tesko da ce se startovati vista ali ces imati skrivenu particiju identicnu kao na starom disku(pa instaliraj nanovo). <br>
Ghost nije los ali nisam siguran sta je sa podrskom za vistu.<br>Ovaj boot cd mozes naci na� <a href="http://www.4shared.com/">http://www.4shared.com/</a><br><br>Pozdrav<br><br><div class="gmail_quote">2010/2/13 Djetvan <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">@Take 5<br>
<br>
Mislim da sam shvatio su�tinu cele operacje kloniranja ali imam nekoliko podpitanja da bih kompletirao predstavu:<br>
<br>
1.�ta je Chieftec Rack ( koji se nalazi na novom HDD ) i treba li napraviti prethodno particije na novom hardu ?<br>
<br>
2.Mo�e li se klonirati samo imid� C particije a ne ceo hard ( a da sistem posle funkcioni�e )<br>
<br>
3.Zar je buckup-ovan imid� na novom hard disku u obliku foldera( pre bih o�ekivao da bude u obliku particije ali onda se verovatno ne bi mogao prebacivati tamo-amo )<br><font color="#888888">
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2520889" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...<div></div><div class="h5"><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br>
<br>
Deaktivirajte rich-text formatiranje u svom mail klijentu ili webmailu kada odgovarate na poruku. Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:391110:550bd85128e30e12cdd30eab9495e41c<br>
 
Odgovor na temu

DejoNis
Nis

Član broj: 250864
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS13.02.2010. u 19:00 - pre 172 meseci
Uspešno sa završio ono što sam hteo.

Zahvaljujem se svima koji mi dali sugestije.

Proteklo je sve u najboljem redu i to vrlo jednostavno:

1. Narezao sam Acronis true image bootabilni CD-R

2. Novi HD WD 500 GB stavio sam i Chieftek rack ( prethodno sam ga formatirao i formirao particiju ) i preko USB-a priključio na Notebook ACER 5920G

3. U BIOSU sam postavio da se bootuje sa DVD uredjaja

4. Podigao se Program Acronis i izabrao sam CLONE DISK bez ikakve kompresije podataka ili smanjivanja particija

5. Posle 1h 07min sve je bilo gotovo.

6: Stavio sam novi HD WD 500 GB u Acer-a podigao je sistem kao da je stari HD u njemu ,sve lepo radi. Iskopirana je i skrivena particija na kojoj se nalazi legalna Vista i evo sad baš radi reinstalaciju uz brisanje svih podataka na C , što sam ustvari i želeo.


Za Djetvana

1. http://www.pczone.ro/img/produse/19253/1.jpg , ne on sam napravi sve particije kao na starom ali moraš da ga formatiraš (bar sam ja tako uradio)

2. Mislim da ova verzija ne može ...ja sam žurio ugledao sam CLONE DISK i to odradio ....možda i ima opcija za to

3. Ja sam radio čisto kloniranje diska (dobio sam potpuno sve isto kao na starom disku i nikakve foldere nisam formirao)a u programu Acronis ima sijaset opcija za backup-ovanje što me nije interesovalo bar za sada jer sam ranije uradio backup starog harda.

P O Z D R A V !!!
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
109.93.49.*



+12 Profil

icon Re: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS13.02.2010. u 19:20 - pre 172 meseci
Citat:
Djetvan

1.Šta je Chieftec Rack ( koji se nalazi na novom HDD ) i treba li napraviti prethodno particije na novom hardu ?

2.Može li se klonirati samo imidž C particije a ne ceo hard ( a da sistem posle funkcioniše )

3.Zar je buckup-ovan imidž na novom hard disku u obliku foldera..



1. Rack je spoljašnja "fijoka" u koju se stavi HDD
2. Teoretski može, ali sam ja opisivao potpuno drugačiji postupak sa sasvim određenim razlogom
3. Nisi dobro pročitao moju poruku (nigde ne piše da je image u obliku foldera!)
Citat:
Take 5
...
3. Podigni Windows i prekopiraj sa novog HDD-a image fajl u neki folder na starom HDD-u....


Pošto je čovek već rešio problem na svoj način, onda ostajemo svi sretni i zadovoljni!
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Promena Harda u notebook-u uz zadržavanje legalnog OS

[ Pregleda: 3555 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.