Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu

[es] :: Ostali hardver :: Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu

[ Pregleda: 4672 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slomir
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 245403
Poruke: 23
91.148.86.*



Profil

icon Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu03.02.2010. u 23:09 - pre 172 meseci
Imam potrebu za svakodnevnom promenom lokacije 'racunara'(monitora, tastature i misa) na dva mesta u prostoriji,
koja su medjusobno udaljena oko 3-4 metra. Zbog glomaznosti kucista i drugih, prostornih, ogranicenja, navedena
okolnost je postala problem.

Naizgled jednostavno, ali ljudi su me upozorili na mogucnost gubljenja signala na monitoru, kvaliteta slike, probleme
sa misem i slicno.

Da li je mozda bolje resenje wireless varijanta za misa i tastaturu? Da li je realna situacija da periferni uredjaji budu
udaljeni nekoliko metara od centralne jedinice bez drasticnih problema sa prenosom signala?

Molim vas za bilo kakav savet, predlog, iskustvo?
Takodje, zamolio bih vas ako neko zna za neku proverenu marku kablova, lokaciju gde bih mogao da ih kupim, napravim
i sl., da mi podatke posalje na p.p.

Unapred hvala.

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu04.02.2010. u 21:55 - pre 172 meseci
Navedena udaljenost za monitor (VGA, DVI, HDMI) nebi trebala predstavljati apsolutno nikakav problem, samo gledaj da kabel ima feritne perlice pri krajevima (oni "valjci" tj zadebljanja).
Glede miška i tastature, na otvorenom područje od 3-4 metra bi trebala pokriti bežična varijanta (2.4Ghz do 10tak m, 27Mhz do 5m).

 
Odgovor na temu

slomir
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 245403
Poruke: 23
91.148.86.*



Profil

icon Re: Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu04.02.2010. u 22:52 - pre 172 meseci
Veliko Vam hvala na odgovoru.

Posto mi za sada ok funkcionisu postojeci mis i tastatura(oboje imaju kablove duzine 1.8m sa USB prikljuckom na kraju), da li bih mogao da prodjem sa produznim USB kablom duzine 1.8m(sto bi ukupno bilo 3.6m od periferije do kucista), da se ne bacam u dodatni trosak za wireless varijantu?

Evo bas sam sad googlao po netu i nasao sam na jednom mestu Wiretek Kineske kablove. To je jedno od retkih mesta koje sam nasao, a gde su istaknuti marka odnosno poreklo kablova. Bili su na jos jednom mestu neki GIGATECH, takodje Kineski ili Tajvanski.

Ja sam uglavno slusao sve najgore o Azijskim proizvodjacima kablova koji su plasirani na nasem trzistu, pa bih voleo ako bi neko mogao da me uputi sta i gde da kupim(na p.p), ili da se ne opterecujem sa tim i da uzmem ovo sto sam nasao?

[Ovu poruku je menjao slomir dana 05.02.2010. u 00:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu05.02.2010. u 12:57 - pre 172 meseci
Moglo bi raditi i preko kablova (u većini slučajeva i radi, ali može ovisiti o matičnoj ploči) jer tastatura i miš nisu neki high speed uređaji koji bi mogli biti jako osjetljivi po pitanju duljine kabla (radi se o tome da kapacitivnost na velikoj duljini i frekvenciji proguta dobar dio korisnog signala).
Opet, probajte naći što kvalitetnije kablove (fizički deblji - znači da imaju širm i da također na jednoj strani imaju feritnu perlicu). Dobra je stvar što nisu pretjerano skupi pa ako pogriješite, neće biti neki veliki financijski gubitak Info o tome gdje kupiti nemogu dati jer ne znam, ali siguran sam da će se već naći netko iz Vašeg kraja pa vas (molim na PP) kvalitetno uputiti.

 
Odgovor na temu

slomir
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 245403
Poruke: 23
91.148.83.*



Profil

icon Re: Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu05.02.2010. u 16:54 - pre 172 meseci
JOJO847 jos jednom hvala na odgovoru.

Evo, nakon Vaseg poslednjeg posta, otisao sam u jednu od gore spomenutih radnji i kupio VGA kabl M/M 5m(nisu imali produzni duzi od 1.8, pa sam uzeo klasican M/M VGA) i dva produzna USB kabla 2m, za mis i tastaturu.

Povezao sam sve i za sada sve radi bez ikakvih problema, kasnjenja i sl. Slika na monitoru je identicna onoj koja je bila kada je monitor bio blizi racunaru odnosno sa kracim kablom.

Takodje, poslusao sam Vas savet i kupio kabl sa feritima, koji je bar dva puta deblji od onog koji je prethodno povezivao monitor sa grafikom.

Za sada sve sljaka bez ikakvih problema, videcemo kako ce biti dalje.

Do sledeceg posta,
slomir
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Molim za pomoc - produzni kablovi za monitor, misa i tastaturu

[ Pregleda: 4672 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.