Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zan Zene
student
beograd

Član broj: 247657
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa18.01.2010. u 18:51 - pre 173 meseci
Nedavno sam uzeo Telenor internet i sve radi kako sam i ocekivao, ali imam jako cudan problem sa aplikacijom koju sam dobio uz Huawei e1550 usb modem.
Kada je startujem laptop pocne da se greje kao lud, ali CPU load je normalan (oko 15%).
Takodje, kada pomeram prozore izgubi se sadrzaj i vidi se samo okvir, a kada iskljucim aplikaciju sve se vraca u normalu.

Probao sam da iskljucim aero, reinstaliram drajvere za modem, reinstaliram drajvere za graficku... ma svasta, ali nista ne pomaze.
Ja inace koristim linux, ali sam nedavno presao na w7 zbog nekih programa koji mi trebaju i ne snalazim se bas najbolje u ovom okruzenju.

Ima li iko ideju sta nije u redu?
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa18.01.2010. u 20:36 - pre 173 meseci
Laptop se možda greje zbog povećane potrošnje kada priključiš modem a ne zbog aplikacije. Posle pokretanja telenorovog programa za net, pokreni i ovaj fajl koji ti dajem u atačmentu i on će srediti onaj bag koji se javlja kod prevlačenja prozora.
To moraš da radiš svaki put. U krajnjem slučaju može da se napravi .BAT skripta koja će prvo pokrenuti telenor aplikaciju, sačekati par sekundi pa pokrenuti i ovaj exe fajl.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zan Zene
student
beograd

Član broj: 247657
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa19.01.2010. u 21:08 - pre 173 meseci
Ok hvala, to sto se pojavljuje okvir kada prevlacim prozore mi je najmanji problem, mada me zivo interesuje zasto se to desava bas sa ovim programom, ali dobro...

Sto se tice pregrevanja, mozda si u pravu jer sam primetio da tek kada se konektujem na net i kada imam neki protok komp pocinje da se greje, kada je samo aplikacija ukljucena temperatura je normalna.

Najbolje od svega je sto sam juce nekako uspeo da koristim net bez da se greje komp i sad je pitanje sta je od mog visecasovnog drndanja upalilo.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa19.01.2010. u 21:36 - pre 173 meseci
Modem se sam po sebi dosta greje kada radi u 3g režimu pa može biti i do njega.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 25.01.2010. u 14:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zan Zene
student
beograd

Član broj: 247657
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa24.01.2010. u 21:47 - pre 173 meseci
Na linuksu sve radi kako treba (i out of box).
Tako da nije do modema, vec je problem u windowsu/drajverima/...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor internet aplikacija i problem sa pregrejavanjem laptopa

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.