Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto

[es] :: Office :: Excel :: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto

[ Pregleda: 3003 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rako88
Srbija

Član broj: 146509
Poruke: 111
109.93.143.*



+1 Profil

icon VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto12.01.2010. u 18:46 - pre 173 meseci
Znaci radim neki projekat u Excelu koristeci VBA, projekat je o iscrtavanju grafika funkcija pa je "zapelo", tacnije imam tri problema.

1)U VBA, na jednoj formi sam koristio Spreadsheet funkciju, i to sve fino radi na mojem racunaru ali kad probam da pokrenem program na drugo racunaru prijavi gresku kao da nije mogao da pronedje neke objekte, kao da nisu instalirani. Kad na tom racunaru otvorim formu vidim da je moj Spredsheet objekat nestao. Kako da izbegnem to i zasto se pojavljuje. Privremeno resenje je da otvorim formu i rucno dodam taj objekat.

2)Znaci glavni zadatak programa je da iscrta vise dijagrama ( 2D i 3DSurface ), uspeo sam programski da dodam jedan dijagram kao Chart ( ubacuje novi "Sheet" sa dijagramom pored Sheet1,Sheet2 ). Problem je kako da dodam vise dijagrama. Ovaj kod je koriscen za dodavanje dijagrama:

Code:
Range(Cells(12, 2), Cells(13 + d_korak, 3 + g_korak)).Select
Charts.Add
ActiveChart.ChartType = xlSurfaceWireframe


3)Treci problem sam resio ali resenje je prilicno klimavo. Na formi treba da unesem u TextBox funkciju tipa y=x1*x2+x3+0,4*x2^2 i na osnovu te funkcije ja treba da izracunam vrednosti za dijagram. Broj promenljivih X1,X2 je ogranicen. Znaci sam korisnik programa mora da definise kako je izracunavaju vrednosti za dijagram, da korisnik unese funkciju i da program pomocu nje dalje radi.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.Unapred hvala na svakoj pomoci.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto15.01.2010. u 16:24 - pre 173 meseci
2/ Charts.Add dodaje novi Chart list u radnu svesku. Nije bitno da li već postoji neki Chart list, može ih biti više, a imena će automatski biti dodeljena Chart1, Chart2 itd.
Znači nije problem sa kodom koji si poslao nego verovatno ti ostaje aktiviran list Chart. Da bi kreirao sledeći chart aktiviraj radni list (worksheet), pa onda ista procedura
Npr ovakav kod kreira dva dijagrama

Code:
Sub Dijag()
 Worksheets("Sheet1").Activate
 Range("A1:B7").Select
 Charts.Add
 ActiveChart.ChartType = xlLineMarkers
 Worksheets("Sheet2").Activate
 Range("A1:B7").Select
 Charts.Add
 ActiveChart.ChartType = xlLineMarkers

End Sub


1/ O problemu koji si naveo teško mogu reći ovako napamet. Rešenje je du uđeš u debager i korak po korak ispitaš šta se dešava i gde nastaje problem

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

rako88
Srbija

Član broj: 146509
Poruke: 111
79.101.222.*



+1 Profil

icon Re: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto15.01.2010. u 22:28 - pre 173 meseci
2) Problem 2 je resen, bio si upravu, ostaje selektovan Chart.

1) Mislim da problem nema veze sa samim kodom. Nekako sam stekao utisak da mora prvo da se doda SpreadSheet kontrola u ToolBar pa onda da se otvori program. Nisam siguran ali cini mi se da je tako, kao da ta kontrola nije "instalirana", da nedostaje. Ne znam kako da ovo detaljnije objasnim, vi pitajte pa...

Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.87.98.*



+9 Profil

icon Re: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto17.01.2010. u 00:59 - pre 173 meseci
Svi mi koji nesto "petljamo" sa excelom i VBA pre ili kasnije dodjemo u situaciju u kojoj si ti, tj - u problem sa kontrolama na formi. Ja sam, naprimer jedno dve noci izgubio pokusavajuci da "otkrijem" dtpicker kontrolu u excelu2003. Onda sam postavio temu na ES, i na kraju shvatio da se sve konrole nalaze u WINDOWS\SISTEM32\..., samo ih treba desifrovati, pa prevuci u VBA. E to "prevuci" moze da se iskomplikuje... Kao i obicnio, Jpeca je tu bio od velike koristi, bar u mom slucaju. Pogledaj teme vezane za "kontrole na formi .. " Ima ih dosta, sigurno ce ti biti od koristi. Pozdrav
 
Odgovor na temu

rako88
Srbija

Član broj: 146509
Poruke: 111
93.86.212.*



+1 Profil

icon Re: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto17.01.2010. u 14:47 - pre 173 meseci
Procitao sam te teme i mislim da pre otvaranja moje aplikacije treba uci u VBA editor i ukljuciti te dodatne kontrole ( Spreadsheet ). Samo jos ostaje da testiram tu teoriju na nekom racunaru. Hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

rako88
Srbija

Član broj: 146509
Poruke: 111
93.86.212.*



+1 Profil

icon Re: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto18.01.2010. u 19:52 - pre 173 meseci
Testirao sam moju teoriju i opet isto. Dakle problem je jos uvek aktvan. Ako neko zna o cemu se radi nek pise. Hvala svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

rako88
Srbija

Član broj: 146509
Poruke: 111
93.86.212.*



+1 Profil

icon Re: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto19.01.2010. u 00:51 - pre 173 meseci
Novo pitanje: kako da formatiram X i Y ose na dijagramu tako da imaju odredjeni min, max i korak ili da bude jedna serija podataka? Evo pokusavam vec 4 sata i ne ide.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: VBA-Excel Problemi 3in1 : Spreadsheet,Charts i jos po nesto

[ Pregleda: 3003 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.