Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar

[es] :: SOHO Networking :: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10010 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefan_NBG

Član broj: 185603
Poruke: 22
93.86.199.*



Profil

icon umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar27.12.2009. u 18:05 - pre 174 meseci
Nasao sam slicne teme.. al nije to to ..
znaci imam laptop i desktop racunar.. e ja ocu da napravim share izmedju njih .. znaci da ih povezem (da mogu razmenim fajlove, da mogu da igram nesto.. i sl.)
e sad imam adsl ruter onaj klasicni sto se dobije od telekoma.. beli .. i imam wireless ruter .. ja sam napravio lepo net i za jedan i za drugi komp..
Desktop ide direkt na adsl ruter i tu preuzima net.. a laptop dobija preko wireless rutera koji uzima net sa adsl rutera.. (cisto da imate predstavu)

e sad dal ja treba da napravim novu konekciju kao lan konekciju pa da namestim ip adrese ... ili da radim nesto drugo.. meni nije jasno..
ako mozete da mi pomignete ... pomazite ;D
 
Odgovor na temu

srdjan.v
Srdjan Vujasevic
Belgrade

Član broj: 44713
Poruke: 143
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.network.rs


+1 Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar28.12.2009. u 08:32 - pre 174 meseci
Ukljuci desktop na wireless ruter...
 
Odgovor na temu

stefan_NBG

Član broj: 185603
Poruke: 22
79.101.247.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar28.12.2009. u 17:28 - pre 174 meseci
... e sad.. da kupujem wireless karticu.. 100% ima neki drugi nacin... :D
 
Odgovor na temu

srdjan.v
Srdjan Vujasevic
Belgrade

Član broj: 44713
Poruke: 143
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.network.rs


+1 Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar28.12.2009. u 17:50 - pre 174 meseci
Ne treba ti wireless kartica, dovoljno ti je da kabal iz ADSL rutera izvadis i bocnes u wireless ruter...
 
Odgovor na temu

stefan_NBG

Član broj: 185603
Poruke: 22
93.87.136.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar01.01.2010. u 16:26 - pre 174 meseci
aha.. pa da moze i tako.. al oce li mi ostati onda net na desktop racunaru?..
i da li treba da pravim onda jos jednu konekciju? i sta bi trebao da kucam za ip adrese.. ( bese ono 192.168.2.1 i 192.168.2.2 ) ? ili sam pomesao nesto :D
 
Odgovor na temu

kiseli48

Član broj: 245604
Poruke: 7
93.87.162.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar02.01.2010. u 11:18 - pre 174 meseci
Ti ne menjas internet konekciju samo menjas rutu preko koje ides, ne treba nista da menjas samo ubodi kabal...






Imam slican problem, koristim telekomov novi ruter sa ugradjenim wirelessom.
Moj racunar ide direktno preko LAN-a na internet, ali stric ide preko wireless kartice. Net sljaka super, ali imam problema da napravim mrezu izmedju ova dva racunara... Ne vide jedan drugog u mrezi i nikako mi nije jasno kako da odradim ovo






 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
93.86.19.*



+1 Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar02.01.2010. u 12:14 - pre 174 meseci
Davno sam se igrao sa umrežavanjem ali kod mene radi lepo po ovom rezonu sa ovog linka da ne pišem ponovo evo linka

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?p=874390#post874390

Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

kiseli48

Član broj: 245604
Poruke: 7
93.87.162.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar02.01.2010. u 14:19 - pre 174 meseci
dobar savet, ali meni se javlja drugi problem. Mogu da podignem mrezu sa mog racunara (LAN konekcija) ali drugi racunar (Wireless Usb stick) ne vidi istu. IP Adrese su bas takve kako ih opisuje u onom odgovoru koji je linkovan ali drugi racunar ne vidi home mrezu. Jel to do rutera ili neka druga podesavanja su posredi???

Imam telekomov Pirelli ruter (wireless, Lan i Usb konektori, mnogo dobra sprava)...
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
93.86.19.*



+1 Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar02.01.2010. u 18:45 - pre 174 meseci
Postoji više razloga. Jedan je da su u različitim mrežama recimo Home i Workgroup. Drugi razlog može da bude da ih nisi naučio da dele foldere. Svaki vindows računar mora da prođe ili čarobnjaka ili da ga naučiš da deli resurse ili foldere. Kad sve središ kako treba to MORA da radi lepo. Tvrdim jer kod mene radi svi se vide i linuks i windows i Mac računari e sad za pisanje po diskovima drugih računara trebaju lozinke i privilegije koje se podešavaju na svakom računaru posebno
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

kiseli48

Član broj: 245604
Poruke: 7
93.87.162.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar02.01.2010. u 20:42 - pre 174 meseci
jedan od njih je raspali windows 7 koji nece da deli mrezu sa drugim racunarima koji nemaju win7... barem mi se tako trenutno cini

prokleti microsoft...
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
93.86.19.*



+1 Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar02.01.2010. u 21:58 - pre 174 meseci
Kiseli48 nemoj kriviti mikrosoft ako ne umeš da podesiš okruženje. Na ovom netboku sa koga pišem bio je i windows 7 i jako se lepo slagao sa okolinom, Čak je dozvoljavao da se po njegovom disku snima sa drugih računara pri tome mislim upravo na XP, Linux i Mac računar. Znači svi su bili u igri. Sve je stvar podešavanja protokola i okruženja. Jedna stvar koju predpostavljam da nisi uzeo u obzir je da se u ozbiljan sistem ulazi kao prijavljen prilikom dizanja sistema ili logovanja na računar.
Na linux, Mac tako i na Win7 računarima TREBA ispoštovati i ovu proceduru. Nemoj da te začudi ako posle ovoga proradi kako treba.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

kiseli48

Član broj: 245604
Poruke: 7
93.87.162.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar02.01.2010. u 23:04 - pre 174 meseci
ipak su podesavanja na win7 bila u pitanju... skidam isti sutra dok ne nadjem bolju verziju, ova baguje mnogo :D

fala na savetima, srecna nova godina
 
Odgovor na temu

stefan_NBG

Član broj: 185603
Poruke: 22
93.86.235.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar03.01.2010. u 20:59 - pre 174 meseci
e sad.. procitao sam i kako je onaj momak postavio ip adrese... i ja sam probao...
al na desk top racunaru imam xp i sad kad tu namestim lepo ip adrese i odem na cmd.. i ping adresu laptop-a koji koristi windows 7... on ga vidi
ali kad sa windows 7 (laptop-a) pingujem desktip racunar (xp) on nema vezu...
sta bi to moglo da bude....
i da kad postavljam ja ip adrese nemam net.... a kad stavim da sam bira adrese imam net.. znaci ostavio sam ga da sam bira adrese ... i ostale su mi iste adrese... :)
ali opet nece laptop da mi nadje desktop racunar.. a obrnuto hoce.. ((help))
 
Odgovor na temu

kiseli48

Član broj: 245604
Poruke: 7
91.150.102.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar04.01.2010. u 00:01 - pre 174 meseci
moras da podesis share opcije na win 7, mnogo su zavuchene i zakomplikovane :D

u gornjem levom uglu u podesavanjima mreze na cp...
 
Odgovor na temu

stefan_NBG

Član broj: 185603
Poruke: 22
93.86.49.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar04.01.2010. u 16:42 - pre 174 meseci
e sad sam uradio sve.. i kad pingujem oba kompa sve je ok..
ali kad sa windows 7 hocu da udjem na xp trazi mi username i password.. da pritsupim share listi xp-a..
kako u xp-u da sklonim taj pass.. kao sto sam u windows 7 ugasio password protect share... ???
 
Odgovor na temu

kiseli48

Član broj: 245604
Poruke: 7
91.150.102.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar04.01.2010. u 18:22 - pre 174 meseci
samo sheruj sve foldere koji ti trebaju na XP-u i win7 ce ih videti...
 
Odgovor na temu

stefan_NBG

Član broj: 185603
Poruke: 22
93.86.93.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar04.01.2010. u 20:39 - pre 174 meseci
ma nije to.. on u windows 7 prikazuje racunare sa kojima si povezan... e sad... kad kliknes na neki od racunara dobijes i listu fajlova koje je on stavio na share...
a ja kad kliknem na racunar koji koristi xp... trazi mi username and pass da bi dobio tu share listu.... a taj username i pass nisam podesavao..
znaci gde mogu u xp-u da sklonim taj pass.. ?
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
93.86.51.*



+1 Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar05.01.2010. u 13:16 - pre 174 meseci
stefan_NBG
Izgleda da kod tebe ima još nešto. Kako ti izgleda mreza. Da li je XP rašunar prošao čarobljaka za umrezavanje. Je si li odabrao PRAVU mrežu (mislim na izgled mreže). Kod mene su svi windows računari spojeni preko 1 rutera (znači ono rezidental gatewey ako sam loše napisao ne zamerite nisam englez) i to može biti razlog. Posle čarobnjaka traži obavezan restart.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
 
Odgovor na temu

stefan_NBG

Član broj: 185603
Poruke: 22
93.86.153.*



Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar05.01.2010. u 18:49 - pre 174 meseci
jesam evo proso sam i carobnjak..
znaci mogu da igram u lanu i sve ok.. ali ne mogu da pristupim racunaru sa win7 na xp obrnuto moze ... kaze mi ( windows cannot access\\ (ime drugog racunara) chack the spelling of the name. Otherwise, there might be a problem with you network. to try identify and resolve network problem, click diagnostic.) i ja kliknem al nista naravno nemenja stvar.. jer kaze da proverim vezu.. :P

inace.. mreza mi izgleda (imam 1 desktop koji je prikljucen lan kablom na wireless ruter koji je prikljucen sa adsl modemom i tu preuzima net.. i jedan laptop koji ide wireless-om do rutera i tu dobija net.. i mrezu sa desktop racunarom) *desktop ima xp, a laptop windows 7* znaci samo treba da otvorim pristup share listi na xp-u .. da bi mogao sa win7 da udjem... samo to :)
 
Odgovor na temu

radekursinovic
radekursinovic
radiotehnicar,Lasta
Beograd

Član broj: 198000
Poruke: 189
213.240.50.*



+1 Profil

icon Re: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar06.01.2010. u 06:37 - pre 174 meseci
stefan_NBG
citat : "windows cannot access\\ (ime drugog racunara) chack the spelling of the name."
"ali ne mogu da pristupim racunaru sa win7 na xp obrnuto moze"
Jedino što mi još pada napamet je upravo ovo što si napisao. Jedan od računara nije kršten nema ime da se predstavi u mreži. i to izlazi da XP računar nema mrežno ime, ili su u različitim mrežnim grupama recimo jedan je u Home a drugi u Workgroup, Pogledaj kod sebe na šta liči pogled sa jednog računara i sa drugog.


Treba da liči na nešto ovako. Pogledaj sa jednog računara i videćeš koji nije kršten. Svaki deljeni folder u mreži ima ime sa kog je računara.
Privikavam se na Windows 7 ali teško, godine čine svoje
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: umrezavanje laptop/wireless ruter/adsl ruter/desktop racunar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10010 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.