Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?

[es] :: Web razvoj :: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokodudldu

Član broj: 25508
Poruke: 25
..5-71.dynamicIP.rima-tde.net.



+1 Profil

icon Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?22.12.2009. u 21:16 - pre 174 meseci
Pozdrav

Jel neko ovde koristi Firebug extenziju Firefoxa? (mada pitanje verovatno nemA MNOGO VEZE SA NJIM) U tab-u DOM prilikom inspekcije jedne web stranice sam nasao objekat (matrica sa 0ma i 1ma) kojem hocu da pristupim externo, preko desktop aplikacije (screen scraper) ali ne znam kako. Kada snimim celu stranicu na disk sa Save As..., tog objekta nigde nema, tj. ni u HTML fajlu, ni u ijednom Java Script fajlu. Odakle se ti objekti stvaraju? Nemam ocigledno neko elementarno znanje u vezi DOM. Kako da pristupim tom objektu nezavisno od stranice kao sto mu je sam Firebug pristupio? Taj objekt mi je vazan jer njegov sadrzaj kontrolise koji items su vidljivi u dinamickoj drop down listi na stranici -- a to je upravo behaviour koji ja hocu da simulate externo.

Hvala mnogo na odgovoru.
K.
 
Odgovor na temu

kokodudldu

Član broj: 25508
Poruke: 25
..-112.dynamicIP.rima-tde.net.



+1 Profil

icon Re: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?01.01.2010. u 23:18 - pre 174 meseci
OK. Drugim recima i na primer: na stranici www.airberlin.com, imaju dve padajuce liste sa leve strane: origin and destination cities. Kada se izbere origin, generise se dinamicki odgovarajuca lista destinacija, i to je sve divno, dok se stranica sa Save As... ne sacuva na hard disku. Tada taj feature nestaje i obe liste pokazuju sve gradove. GDE se nalazi taj feature? Kako da pristupim funkcijama/objektima koji ga kontrolisu? Nadam se da sam razjasnio i pojednostavio. Ajde neki reply pls :).
 
Odgovor na temu

357_97

Član broj: 53056
Poruke: 104
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?03.01.2010. u 19:23 - pre 174 meseci
Neznam kako bi to moglo da se izvuces iz Firebuga ali malom analizom moze se zakljuciti da se lista aerodroma (dolaznih i odlaznih) ucitava preko ajaxa u zavisnosti od jezika koji je izabran na pocetnoj strani - http://www.airberlin.com/site/...543705921&_ajaxLoader=true! A veza odlaznog i dolaznog aerodroma ja data nizom aMatrix, koji ima onoliko elemenata koliko ima aerodroma i predstavlja pseudo matricu. U vrednosti svakog elementa niza 1 znaci da se na taj aerodrom slece, a 0 da se ne slece sa izabranog aerodroma! Vise kako sve radi pogledaj http://www.airberlin.com/site/api/routeselection.js i funkciju PortUpdate

Nadam se da sam pomogao!
 
Odgovor na temu

kokodudldu

Član broj: 25508
Poruke: 25
..6-34.dynamicIP.rima-tde.net.



+1 Profil

icon Re: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?09.01.2010. u 23:43 - pre 173 meseci
Jeste, vrlo je pomoglo, hvala! Mozes li vise reci o toj "maloj analizi"? Kako si dosao do prvog linka?
 
Odgovor na temu

357_97

Član broj: 53056
Poruke: 104
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?10.01.2010. u 11:46 - pre 173 meseci
Ucitas site, otvoris firebug i pogledas koji se sve JS filovi ucitavaju. Zatim otvoris one filove za koje mislis da se moze nesto naci, pri cemu iskljucis jqueru.nesto file-ove jer su to jQuery plug-in-ovi. Pogledas i nazive file-ova i vidis nesto interesantno - routeselection.js. Ovde se iz naziva file-a moglo lako zakljuciti o cemu se radi ali to nije uvek slucaj. Video da se koristi promenljiva aMatrix i u pod DOM stavkom video sta je u pitanju. Snimio stranu na hard i potazio string 'aMatrix' i fileovima ali ga nije bilo (?!?). Za ovo se moze iskoristiti napredna pretraga u bilo kom od IDE-u, ima i Dreamweaver ctrl+f > find in folders. Onda se setio da sam pre par dana za testiranje neke moje ideje koristio firebug za posmatranje post ajax upita i skapirao da u ovoj mojoj verziji firebug-a, ajax post upit se vidi u console tab-u!

Za sve ovo ti ipak treba malo i iskustva. Ja ipak cesto zavirim u kod kako bih video kako je nesto odradjeno!
 
Odgovor na temu

kokodudldu

Član broj: 25508
Poruke: 25
..-112.dynamicIP.rima-tde.net.



+1 Profil

icon Re: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?10.01.2010. u 14:04 - pre 173 meseci
Oki, i ja sam isto bio uradio kao sto si opisao sve do "Onda se setio..." dela. I meni je bilo cudno sto od aMatrix-a nema ni traga na hardu, jel to "feature" vezan za post AJAX upite? Moja verzija Firebuga 1.4.5 ne reportira nista nigde (cak ni u Console tabu) kada se izabere neka destinacija iz drop down box, a tvoja? Koju verziju koristis?
 
Odgovor na temu

357_97

Član broj: 53056
Poruke: 104
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?10.01.2010. u 14:28 - pre 173 meseci
Ja sam zadrzao neku stariju verziju Firebug-a 1.0.5, stavljao sam i novije ali sam se vracao na ovu jer me je Firebug non-stop pitao da li zelim da koristim Firebug za neki site, sto me je zesce smaralo. Mala ispravka, u pitanju je ajax get zahtev (ima ih 3) i svi se vide kod mene u Console tabu, ono sto je interesantno je da se ne vide u Net > XHR tabu, pa pretpostavljam da se ajax zahtevi vuku tokom ucitavanja jer bi se u suprotnom videli ovde!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Firebug DOM objekti --> kako im pristupiti van browsera?

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.