Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba

[es] :: SOHO Networking :: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba

[ Pregleda: 3825 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xover
Beograd

Član broj: 243172
Poruke: 4
195.178.53.*



Profil

icon ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba09.12.2009. u 12:42 - pre 174 meseci
Zdravo
trazim vas savet za jeftin ruter ko ima funkcija da ogranici protok po port ili IP. Treba mi da go povezem sa ADSL , nije bitno dali je wireless ili ne.

Hvala u napred

 
Odgovor na temu

srdjan.v
Srdjan Vujasevic
Belgrade

Član broj: 44713
Poruke: 143
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.network.rs


+1 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba09.12.2009. u 14:10 - pre 174 meseci
Na znam koliko je to jeftino...
MikroTIk Ti je OK stvar za te stvari, i kosta 40-50e
 
Odgovor na temu

xover
Beograd

Član broj: 243172
Poruke: 4
195.178.53.*



Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba09.12.2009. u 14:36 - pre 174 meseci
Srdjane mozes da mi kazes konkretan model za ko si 100% da to moze. Tako da idem pa da kupim. Kad sam zval u prodajnice, nemaju pojma koj uredzaj kakav posao radi.

Znas kod kogo mogu da probam da kupim ?

Hvala u napred
 
Odgovor na temu

srdjan.v
Srdjan Vujasevic
Belgrade

Član broj: 44713
Poruke: 143
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.network.rs


+1 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba09.12.2009. u 14:52 - pre 174 meseci
To ti je model MikroTik 750, mislim da moze, za 450G sam siguran jer ga imam, al on ti je nesto skuplji tipa 100e. Ako ne nadjes nigde, javi se na PM, trebalo bi da imam neki u magacinu, pa mozemo da probamo da budes siguran i da ti proverim tacnu cenu za njega.
Sad sam i siguran da 100% moze i 750 da ogranici protok po IP adresi.
 
Odgovor na temu

xover
Beograd

Član broj: 243172
Poruke: 4
195.178.53.*



Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba09.12.2009. u 15:20 - pre 174 meseci
Hvala ti Srdjane ali upravo sad sam zval neke firme, i jeste 750 je naj jeftina verzia, ali ima mali problem. Operacionni sistem na taj router je poseban za ova marka MIKROTIK.

Jeste oprema je bas profi, ali moram da si uradim kultura da naucim svi komandi da bih mogal nekako da podignem taj router board, pa da onda stelujem. Mislim ne isplaca se taj posao. Da bih se u tome bavil, OK ali zbog jedna funkciq da si uradim kultura za sve tome nema smisla mislim.

Moram nesto lakse, kao ovi glupi tp link - netgear - dlink .. Da ima tamo neki prozor ukucas max brzina u KB ili % od celi protok.

sta moze da se preporuci ?

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba09.12.2009. u 20:32 - pre 174 meseci
Pa sad ne mozes i koku i jaje. Za male pare, al' da bude idiot proof... tesko da ces da nadjes zato Mikrotik i pravi takve stvari.

Postoji jos jedna jeftina solucija - da sam dignes na nekom PIII racunaru Linux gateway server preko koga ce sve to da ide, ali to ti je jos teze neko Mikrotik...

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba09.12.2009. u 20:44 - pre 174 meseci
Ili da kupiš neki od wifi rutera sa ovog spiska http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database i flashuješ takav ruter sa ovim alternativnim softverom i među gomilom drugih opcija imaš i traffic shaper, odnosno to da limitiraš brzinu.

Ako ti je ovo sve komplikovano, možda uzeti najobičniji ruter, a na računare staviti Netlimiter ili Bandwidth controller (ili Traffic shaper xp koji je free) i tako limitirati protok na svakom računaru.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.167.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba10.12.2009. u 01:26 - pre 174 meseci
Citat:
bachi: Ili da kupiš neki od wifi rutera sa ovog spiska http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database i flashuješ takav ruter sa ovim alternativnim softverom i među gomilom drugih opcija imaš i traffic shaper, odnosno to da limitiraš brzinu.

Da samo sto ne mozes proizvoljnu brzinu...ako se ne varam..vec po 256k, 512k itd.
 
Odgovor na temu

draganche91
kragujevac

Član broj: 236358
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba12.12.2009. u 20:59 - pre 174 meseci
Jedno pitanje bih postavio posto je vezano sa ovom temom, pa da ne otvaram novu. Zar router sam ne limitira protok, tj. da sam regulise protok recimo izmedju nekoliko racuanara koliko ih ima u mrezi? Mislim nije potrebno koristiti podesavanja na ruteru osim ako ne zeli neko da nekog bas ogranici sa protokom. I zar se ruter ne ponasa tako da sam regulise protok, tako da kad recimo dva racunara nisu na internetu a jedan jeste, da taj racunar dobije pun protok? Ja imam Wireless Router AirLive 5470 koji bas tako radi kao sto sam naveo.
draganche
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba12.12.2009. u 22:22 - pre 174 meseci
Uglavnom tako i rade ali se valjda traži neki koji može da postavi konkretna ograničenja.
 
Odgovor na temu

xover
Beograd

Član broj: 243172
Poruke: 4
195.178.53.*



Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba14.12.2009. u 15:10 - pre 174 meseci
Hvala na ideju Bachi

DD-WRT firmware je taj ko ce da zavrsi lepo moja potreba.

Hvala svima
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba14.12.2009. u 15:13 - pre 174 meseci
ne slazem se...

adsl router prebaci u bridge mod, a rb750 koristi za povezivanje i traffic shaping... mnogo je laksi za podesavanje nego sto vecina ljudi misli... nema nikakve potrebe za komandama i konzolom i ostalim chudima...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba14.12.2009. u 20:43 - pre 174 meseci
Citat:
xover: Hvala na ideju Bachi

DD-WRT firmware je taj ko ce da zavrsi lepo moja potreba.

Hvala svima

U svakom slučaju, ako zezneš nešto prilikom flashovanja, nemoj meni na vrata da kucaš. :)

Dobro pročitaj koja verzija ide za tvoj ruter, da li 2, 8 ili 16MB i šta tačno mora da se odradi pre flashovanja rutera.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ADSL router sa bandwidth control ili switch - jeftin za kucna potreba

[ Pregleda: 3825 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.