Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica

[es] :: Elektronika :: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica

[ Pregleda: 8412 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vinse

Član broj: 157791
Poruke: 111
207.67.148.*



Profil

icon Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica13.11.2009. u 19:56 - pre 174 meseci
hteo sam da nabavim neki citac magnetnih kartica, ali vidim da se on prodaje bez ikakvog softvera samo kao USB prikljucak. Da li neko zna kakav softver se koristi za ocitavanje podataka. Da li je bolje mozda da kupim citac/pisac jer on verovatno ima komplet software. Jedino sto prvi kosto oko 20 a drugi 120 evra.
Why must I lie
Find alibies
When will you wake up and realize
I can't surrender to you
Play for affection and
Win the prize
I know those party games too
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica13.11.2009. u 20:17 - pre 174 meseci
svi USB uredjaji novije generacije u sebi imaju malu flash memoriju u koju je smesten drajver za uredjaj i neophodan softver za koriscenje istog, i sve se pokrece automatski pri prikljucenju uredjaja na komp. sve zavisi za sta ces koristiti te kartice i kakav ti SW treba.

licno mislim da se te kartice polako izbacuju iz upotrebe jer su nestabilne, tj prilicno lako se brisu i kopiraju pa...

da ne mislis mozda da od blanko kartica pravis kopije nekih platnih ili kreditnih ;)

shalim se naravno, pozz.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 996



+251 Profil

icon Re: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica13.11.2009. u 20:36 - pre 174 meseci
Takodje sam zainteresovan za objasnjenje i softver za magnetne citace. Koristio bih istekle platne kartice za neke svoje projekte.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica13.11.2009. u 20:39 - pre 174 meseci
Nije samo sala i meni je to bila 1.asocijacija kad sam procito naslov
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

kan042
Nebojša
Mostar

Član broj: 175364
Poruke: 352
77.221.1.*



+2 Profil

icon Re: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica13.11.2009. u 22:15 - pre 174 meseci
Magnetne kartice se ne koriste samo kao bankarske kartice već i u mnoge druge svrhe a zapis u magnetnoj traci se najčešće koristi kao identifikacija. Dosta se koristi kod potrošačkih kartica, kao konobarska kartica ili članska itd. Obični POS čitači ispucaju sadržaj kao da je ispisan na tastaturi. Otvoriš word, excell ili notepad, provučeš karticu i eto sadržaja. Naravno namjenski softver može da prihvati podatak i izvrši verifikaciju pa tek onda dozvoli neke radnje ili omogući upotrebu PC. Ima dosta toga na internetu pa malo proguglaj.
 
Odgovor na temu

MIKIMM
Nis

Član broj: 27236
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica22.04.2010. u 20:32 - pre 169 meseci
bas ste duhoviti ilise pravite ja licno mislim da taj citac moze cudo da napravi ali se i zato i odgovara zato nemesajte prsti gde netreba .pozdrav
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica22.04.2010. u 20:51 - pre 169 meseci
@MIKIMM:

-Vredi citati datum zadnjeg posta !

Od prosle godine Novembra,covek osusio i Šunke i Pečenicu,i Rebra,
a i "kobaje se odmah lome" pa ih secka po dasci,
šnit-po-šnit, uz "Nokiju "--kap-po-kap

Organizuj se malko,

Ljudima kojima Si odgovorio,
odavno nisu na ovoj temi,

PS:
-Prilikom odabira posta za odgovor
-Obratiti paznju na datum zadnjeg odgovora,

,Bilo bi korisno,

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Citac magnetnih (cards with magnetic stripe) kartica

[ Pregleda: 8412 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.