Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)

[es] :: Hosting :: Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)21.08.2009. u 15:50 - pre 178 meseci
Evo kako stoje stvari...

Trenutno imam zakupljen hosting i domen kod Verata, i zaista do sada nisam imao nikakvih zamerki na rad tog provajdera (dobro ajde, bilo je par manjih problema ), ali evo baš juče sam naišao na problem koji teško da ću moći da rešim bez "selidbe" kod nekog drugog hosting provajdera. Naime, radim na jednom projektu, koji je zasnovan na Zend Framework-u, pa sam ga juče, testiranja radi, podigao na moj server. I čim sam ga pokrenuo - eto problema, parse_ini_file() funkcija je na Veratu disable-ovana iz "bezbednosnih" razloga. :S A bez te f-je nemam šta da tražim, jer ZF-ova komponenta Zend_Config_Ini (koju moj projekat koristi) utilizira tu f-ju.

I eto danas sam poslao mejl Verat-ovoj podršci sa zahtevom da mi, ako je to moguće, enable-uju tu f-ju. Ali ja sam po tom pitanju pesimista, pa sam zato i otvorio ovu temu. A i ako mi ipak omoguće tu f-ju, ko zna koliko još f-ja i podešavanja zahteva ZF, a koje su onemogućene na Veratu, tako da je nekako najrealnija opcija da menjam hosting provajdera, pa rek'o da vas priupitam za neku preporuku po tom pitanju... Zahtevi su sledeći:
- cena: do 2000 din godišnje
- prostor na disku: bilo bi dobro negde oko 100MB i više
- PHP 5.x+
- minimum 3 MySQL baze
Naravno, još bitnije od svega ovoga mi je da hosting u potpunosti podržava Zend Framework. Znam da je taj zahtev malo nerelan, ali rek'o možda je neko već držao sajt pod ZF-om na nekom hosting-u. Bilo bi dobro kad bih mogao da bacim pogled i na phpinfo() od tog hosting provajdera kojeg mi budete preporučivali (ako uopšte bude preporuka ).
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)21.08.2009. u 18:35 - pre 178 meseci
Povlačim reč, ipak su mi omogućili tu funkciju. Au, baš su me prijatno iznenadili, svaka im čast!
 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
93.86.215.*

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)22.08.2009. u 00:25 - pre 178 meseci
Svasta se desi kad napises na ovom forumu :)
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)23.08.2009. u 09:48 - pre 178 meseci
E da, vidiš, ima i toga...
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
91.150.106.*



+43 Profil

icon Re: Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)23.08.2009. u 12:23 - pre 178 meseci
Imas u ZFu i druge adaptere za citanje config fajlova ne moras da koristis ini, zapravo taj ini je daleko prevazidjena stvar ja ga koristim retko gde vise.

http://framework.zend.com/manual/en/zend.config.adapters.xml.html
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)23.08.2009. u 18:21 - pre 178 meseci
Znam da postoje i drugi adapteri, al' šta ja znam, nekako mi najlogičnije bilo da idem sa .ini fajlom. Ja čak i konfiguracije ruta držim u .ini fajlovima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Preporuka za domaćeg hosting provajdera (specifični zahtevi)

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.