Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima

[es] :: Linux :: Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima

[ Pregleda: 1845 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IQooLogic
Milos Stojkovic
Software Developer
Srbija

Član broj: 110897
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 324236803


+1 Profil

icon Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima11.08.2009. u 15:26 - pre 179 meseci
Problem je u tome sto sam citao da ima mnogo problema oko viste sa dualboot-om pa rekoh da pitam ovde kakva su iskustva i ima li neko upotstvo za ovo.Zapravo Vista je vec instalirana (mada se spremam da je reinstaliram jer sam menjao plocu) i zelim da instaliram i SuSE stim sto mora da se grub smesti u mbr.

E sad razmisljao sam da li moze sledece da se uradi - da otkacim sve hdd-ove osim onog na kome zelim da bacim SuSE i da lepo instaliram sve.Kad se install zavrsi da ubacim i ostale hdd-ove i da namestim da mi boot-uje za hdd-a gde je vista a po potrebi da promenim da boot-uje sa hdd-a gde je SuSE ?!

Svaka pomoc dobrodosla
if(torrent == "free" && windows == true)
{
InstallOnComputer(Expensive_Software);
}
else goto Linux;
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima11.08.2009. u 16:44 - pre 179 meseci
Ne znam o kakvim problemima pricas, pravio sam kombinacije svih zivih linux-a sa Vistom, i sada sa Win-7,
nikakvih problema sa Dual-boot-om. Naravno, uvek za loadera koristim grub i tamo dodajem sekcije i za Linuxe i za Windowse.

U principu je bolje prvo instalirati Windows, pa onde posle Linux, uglavnom bude prepoznat Windows
odma i ubacena sekcija automatski u GRUB, to jest u menu.lst.

Samo sada kada budes sve reinstalirao, napravi particiju za Vistu i prvo stavi nju, i ostavi
NEPARTICIONISANOG prostora za Linux koliko zelis. Onda instaliras Linux i u toku instalacije napravis
na tom FREE prostoru potrebne particije, a GRUB ce sam dodati Win u boot-meni, samo reci
GRUBU da se instalira u MBR prilikom instalacije (najcesce /dev/hda ili /dev/sda ako imas 1 HDD)
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
79.101.206.*



+10 Profil

icon Re: Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima11.08.2009. u 23:00 - pre 179 meseci
prvo instaliras na jedan hard win.
napravis na drugom hardu cistku(jos bolje bi bilo da formatiras u ext3).
ubacis dvd sa suse-om i samo pratis instalaciju.budi pazljiv kod odabira gde ce da instalira.imas opciju da biras gde ce da instalira(Create Partition Setup) , ti odaberes hard i stikliras da koristi ceo hard.neces morati da particioniras posto ce sve biti automatski odradjeno.

http://en.opensuse.org/Installation/11.1_DVD_Install
 
Odgovor na temu

IQooLogic
Milos Stojkovic
Software Developer
Srbija

Član broj: 110897
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 324236803


+1 Profil

icon Re: Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima12.08.2009. u 16:35 - pre 179 meseci
Vec sam instalirao openSuSE 11.1 tako da znam ali rekoh da pitam jer ne zelim da zeznem nesto
Desavalo mi se da mi zezne mbr pa ne mogu da startujem Win to me brine.Pitanje je da li ce da ukapira da imam Win i da mi u mbr smesti grub
if(torrent == "free" && windows == true)
{
InstallOnComputer(Expensive_Software);
}
else goto Linux;
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima12.08.2009. u 16:42 - pre 179 meseci
Aman bre pa pitace te gde zelis da stavis grub, kad dodje do tog dela,
idi tamo na Advanced ili sta vec i samo stavi na /dev/hda ili /dev/sda,
znaci ne /dev/sda1 ili tako nesto, onda ce ga staviti na particiju.... ma
ne brini nista, on po defaultu ga smesta u mbr.

Ne samo da ce ukapirati da imas Win, nego ce ga uredno dodati i u /boot/grub/menu.lst.

A i ako se kojim promilom slucaja zeznes lako cemo vratiti da mozes da startujes i win :)
 
Odgovor na temu

IQooLogic
Milos Stojkovic
Software Developer
Srbija

Član broj: 110897
Poruke: 79
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 324236803


+1 Profil

icon Re: Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima13.08.2009. u 14:24 - pre 179 meseci
Nemo se zestis
Hvala, za dan il dva bi trebalo da nadjem vremena da probam pa javljam kako je proslo.
if(torrent == "free" && windows == true)
{
InstallOnComputer(Expensive_Software);
}
else goto Linux;
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Dualboot Vista SP2 x64 & openSuSE 11.1 x64 - na razlicitim hdd-ovima

[ Pregleda: 1845 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.